Skocz do zawartości

Sami zmieniacie opony?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zmieniałem dętkę bo jakaś qrwa narozsypywała desek z gwoździami na trasie. :lapad: :clap: Wkładanie dętki idzie lepiej gdy jest ona delikatnie, leciutko napompowana. Chodzi o to aby nie wkładać kompletnego flaka :bigrazz: bez zaworka.

Edytowane przez tm85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przednią złożyłem sam, ale przyznam, ze wolałbym wyjąć i włożyć silnik do mojej kozy niz wymienić dętkę...

co ciekawe w moejej xl jest bardzo wąska przednia felga(dużo węższa niż w dr650 np) a co za tym idzie bardzo ciezko wsadzic np maszynkę od srodka zeby zaczac wkładac w ogóle dętkę, bo zwyczajnie jest tam tak mało miejsca ze musiałem złapac sznurkiem maszynkę i dopiero ją wciągać przez najpierw gumowy kołnierz chroniący detke przed szprychami a potem przez samą cholernie grubą felgę

 

ogólnie zaciski stolarskie, sporo towotu, dobre łyżki i w godzine idzie to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, złapałem gumę w przednim kole i musiałem wracac na flaku 10km, nawet nie było tragedii :D

 

Umyłem moto, zdjałem koło, ale zeby wyjąc dętkę będą niezłe schody, bo opona jest twarda jak diabli i nie chce sobie podrapac złotych felg łyżkami. Nie wiem czy nie lepiej od razu pojechac z tym do fachowca bo czuję ze oszarpie sie z tym jak dziki osioł a i tak nic nie zdziałam. W MZtkach i inncyh pomykacach wymiana dętki to 20min roboty, a tu...

 

A wy sami zmieniacie opony itp?

Jeśli masz pikne cacuśne fele i nie zmieniałeś dotąd sam opon to zdaj się na fachowca bo na bank ucierpią przy Twojej nauce tej sztuki :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...