Skocz do zawartości

Bolące barki - co robic ?


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety u mnie sie pogarsza , po ostatniej trasce 115 km , boli juz caly czas ( aczkolwiek nie tak jak na moto) , jak na autostradzie oobrucilem glowe i czesc tlowia , aby kuknac czy ktos jest na prawym pasie to malo z moto nie spadlem tak zabolalo , po paru km , jak prostowalem sie juz na swiatlach w miescie , to tylko jeczalem z bólu - doslowenie jak by ktos mi noz wbijal w prawa lopatke... najwiekszy bol mam wtedy , jak prostiuje sie z pozycji do jazdy , na pozycje np postoj... Zapisalem sie do ortopedy na 19.04 , w miedzy czasie uzywam masci Ben-Gay , ale nic nie pomaga...Zaczynam sie zastanawiac , czy mnie nie przewialo , ale nie sadze , kurtka konkretna , bardzo ciepla , moto z dobra owiewka , no i tylko prawy , to nie jest bol nadwyrezenia miesni , to cos innego .

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uwzględni to, co gurim pisał ja w GS-ie miałem minimalnie zgiętą kierownicę praktycznie nie widoczne to było a nadgarstek tej ręki bolał mnie zawsze po ok. 100km ciągłej jazdy zwłaszcza na trasie gdzie jest się w jednej pozycji. Znowu na TTR w rękawicach, jakie mi zostały po GS też drętwiał mi ...kciuk :biggrin: :icon_mrgreen: nie wiem, czemu inne łapawice i jest ok :icon_mrgreen: . W terenie tak się tego nie odczuwa, bo człowiek ciągle w ruchu, po paru glebach duzo jeździłem z krzywymi kierownicami i nic. :biggrin: Może i się człowiek napoci, ale nie ma takich zastojów żeby zdrętwieć. Bo coś musi być krzywe moto albo Ty :icon_razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie sie pogarsza , po ostatniej trasce 115 km , boli juz caly czas ( aczkolwiek nie tak jak na moto) , jak na autostradzie oobrucilem glowe i czesc tlowia , aby kuknac czy ktos jest na prawym pasie to malo z moto nie spadlem tak zabolalo , po paru km , jak prostowalem sie juz na swiatlach w miescie , to tylko jeczalem z bólu - doslowenie jak by ktos mi noz wbijal w prawa lopatke... najwiekszy bol mam wtedy , jak prostiuje sie z pozycji do jazdy , na pozycje np postoj... Zapisalem sie do ortopedy na 19.04 , w miedzy czasie uzywam masci Ben-Gay , ale nic nie pomaga...Zaczynam sie zastanawiac , czy mnie nie przewialo , ale nie sadze , kurtka konkretna , bardzo ciepla , moto z dobra owiewka , no i tylko prawy , to nie jest bol nadwyrezenia miesni , to cos innego .

Masz coś z dyskiem. Idź do kręgarza jak najszybciej, bo sobie coś zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę przyznać, że obawiałem się przesiadki z wygodnego nakeda na sportowy motocykl ze względu na skatowany kręgosłup, ale ku mojej ogromnej uciesze na gixerze czuje się wyśmienicie, a wracając nim po kupnie zrobiłem na raz ok. 200 km i nic, dosłownie nic mi nie dokuczało :) Nie musiałem się nawet zbytnio przyzwyczajać czy przestawiać, jakoś od razu mi to przypasiło :)

 

Co do trzymania kondycji, to zestaw dyskotekowy (klata+łapa) wydaje się tu być bardzo na miejscu. Mam na myśli pompeczki plus grzbiety, brzuchy i machanie hantlami, no i rozciąganie, które jest mega ważne.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj biedaki, ja przedwczoraj zrobiłem około 600 kilometrów z czego większość w deszczu, do tego chopperem których jakoś nie lubię ( bez urazy ) i jedyna rzecz która mnie bolała to to, że muszę go umyć :).

Z jazdą na motocyklu jak z sexem, jak się mało używa to potem krótko i boli, albo wstyd:).

Moja rada jest taka: jeździć , jeździć i nie marudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym pojezdzil dluzej i wiecej , ale popostu nie moge , dzis zrobilem ze 100 km i boli mnie ten cholerny bark. Jak pisalem , nie sadze aby mnie przewialo , bo jezdzilo sie w gorszych szmatach w gorsza pogod i nigdy nic nie bolalo , o tyle ze pozycja byla inna .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...