Skocz do zawartości

Bolące barki - co robic ?


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Luzik - sprawdzałem - ja po prostu zwyrodnialec jestem, jakiś czas temu miałem tak wesoło, że nie mogłem nawet ręki wyprostować po nocy do tego stopnia, że próbowałem się nauczyć pracy lewą ręką. Na szczęście przeszło.

 

 

 

Jeżeli masz coś takiego po nocy, a nie po jeździe na motocyklu to sprawa jest związana raczej z Twoją budową a nie budową motocykla...

 

nie ćwiczyło się z woreczkami piasku na 'korekcyjnej' to teraz są tego efekty :wink:

 

 

 

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiem że to ja.

Torba/plecak na jednym ramieniu, koślawe siedzenie przez lata, przeciążanie kręgosłupa w pracy i mam efekty. Jestem zwyrodnialcem i tego już nie zmienię. Gdybym mógł cofnąć czas blablabla i tak dalej, ale nie mogę - jedyne co mogę to uczyć się z tym funkcjonować i w miarę możliwości nie spowodować pogłębienia się zmian. I tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiem że to ja.

Torba/plecak na jednym ramieniu, koślawe siedzenie przez lata, przeciążanie kręgosłupa w pracy i mam efekty. Jestem zwyrodnialcem i tego już nie zmienię. Gdybym mógł cofnąć czas blablabla i tak dalej, ale nie mogę - jedyne co mogę to uczyć się z tym funkcjonować i w miarę możliwości nie spowodować pogłębienia się zmian. I tyle ;)

 

 

Jak już wspomniałam , polecam basen.

 

pzdr

 

Guciowa

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczaiłem się już że po zimie pierwsze przejażdżki motocyklem kończyły dla mnie się bólem barków, szyi.

z czasem to wszystko mijało bo mięśnie których przez zimę jakoś mniej używałem, przyzwyczaiły się do nowych/zapomnianych obciążeń.

W tym roku o dziwo jeszcze nie bolało mnie nic, ale uwagi Guciowej są cenne

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem jakiś artykuł o przygotowaniu sie do sezonu.. kierowcy. Mianowicie, ćwiczenia na siłowni które poprawią refleks i wydajność kierowcy, cwiczenia z piłka dla koordynacji ruchu. Może spróbuj popracować nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , kupilem hantle 2 kg , jaka serie proponujecie na wzmocnienie barku i lopatek ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałam , polecam basen.

 

 

Samasiempluszcz.

Jak już wspomniałem serdecznie nie cierpię pływania. Próbowałem się kiedyś zmobilizować, ale szybko mi przeszło - pływać umiem (w każdym razie nie utonąć od razu), ale nie sprawia mi to przyjemności.

Póki co z ręką na moto sobie poradziłem przypomniawszy sobie czego powinienem unikać na jednośladzie jak ognia - a mianowicie plecaczka. To znaczy nie tego so siedzi samodzielnie i wydaje z czeluści kasku jakieś dziwne dźwięki, ale tego co się na ramionach wiesza i bagaż do środka pakuje. Nic, zero, null - nie wolno mi tego używać o czym zapomniałem. Coś mi się wtedy uciska i dupa blada, tracę czucie. Dziś polatałem na pusto i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , kupilem hantle 2 kg , jaka serie proponujecie na wzmocnienie barku i lopatek ?

 

 

No kurczę a co za problem zrobić mały research, w internecie się roi od stron z ćwiczeniami.

 

Mała uwaga - nie wszystkie ćwiczenia są dobrze opisane, czasem są wykonywane błędnie , lub obrazki nie są jasne.

 

O ile w ćwiczeniach nóg nie ma tak dużego zagrożenia , o tyle w przypadku górnej części ciała i ćwiczeń z ciężarkami trzeba uważać co się robi i jak się robi. Podstawowa zasada , nie machać na oślep i szybko hantlami. mięsień potrzebuje czasu to skurczu i rozluźnienia. ODDYCHAĆ , bez tlenu dostarczonego do mięśnia wiele nie zdziałamy . Przy podnoszeniu ( wyciskaniu - wydech , opuszczaniu - wdech). Lekko leciutko ugięte nogi w kolanach ( zasada odbitej dźwigni odciąży kręgosłup od nieprawidłowego wyginania odcinka szczególnie lędźwiowego ).

 

Weźmy stronę http://www.kulturystyka.pl/atlas/

 

PRZECZYTAJ ZROZUM I... GET DOWN TO WORK na dole strony znajdż sobie dział obręczy barkowej

 

pozdrawiam

 

Gućka

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jak polatam to właśnie przestaje boleć cokolwiek a zaczyna dupa (jak jeżdżę ponad 5 h) :icon_razz:

A tak normalnie to zawsze mnie coś boli: a to przesadzę z ćwiczeniami, a to nadwrażliwość zębów da znać o sobie itp.itd. A jak :crossy: to wszystko mija.

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy trasie około 450 km to bolały trochę ramiona, ale nie jakoś masakrycznie tylko trochę i zaraz przestały po jeździe... A tak to tylko tyłek mnie bolał :)

Za to jak jednego dnia w środku sezonu zrobiłem traskę 850 km to bolał mnie tylko tyłek :) To na Yamszce FZ750 a na Hondzie jeszcze prawie nie jeździłem (co to jest te 300 km ;) ), ale podobne odczucia (pozycja, ułożenie rąk) tylko trochę lepsze no i siedznie lepsze wg mnie to dłużej się wytrzyma bez bólu tyłka ;)

 

Po prostu trzeba ćwiczyć i dbac o kondycję! :) Jak to któryś zauważył, to hobby dla silnych chłopców ;) Może nawet nie tyle silnych co wyćwiczonych i dbających o siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...