Skocz do zawartości

czy kupie w miare dobre virago 535 z budzetem 6tys?


animalish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :smile:

 

 

Zamierzam kupic sobie milosc mojego zycia czyli virago 535 ;)

Chcialbym zakupu dokonac jakos w maju/czerwcu i bede mial okolo 6 tys zł na wydanie na motor ( nie licze juz ubezpieczenie, rejestracje itp itd)

Czy warto kupic za tyle czy lepiej poczekac az uzbiera sie wieksza sumka? Chodzi mi o to zeby kupic cos takiego zeby po miesiacu nie wkladac tysiaca w remonty... Z drugiej strony nie chcialbym stracic pol sezonu na zbieraniu kasy :banghead:

Poza tym chcialem zapytac na co szczegolnie zwrocic uwage przy kupowaniu? ( czy jakos specyficznie mozna sprawdzic stan virago? podstawowe rzeczy jak czy nie leci z silnika nic to wiem ze nalezy sprawdzic :wink: )

Czy podjezdzajac do serwisu sprawdza mi wszystko na tyle szczegolowo ze bym wiedzial z czym moga byc w przyszlosci problemy?

 

Z niecierpliwoscia czekam na odpis i rady!

Pozdrowionka! :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obliczaniu kosztów nie zapomnij o ciuchach. No a poza tym, przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia, parę rzeczy eksploatacyjnych wypada wymienić po kupnie nawet jak sprzedający zapewniał, że olej/filtry/whatever nówki sztuki, nieśmigane.

Warto przed kupnem wysupłać tę stówkę i sprawdzić moto w jakimś warsztacie, przy okazji powinni też powiedzieć na jakie koszty w najbliższym czasie musisz się nastawić ;)

A co do samego szukania moto, przeglądaj serwisy, jak znajdziesz coś interesującego wrzucaj linki na forum, zawsze znajdzie się ktoś, kto po zdjęciach jest w stanie Ci powiedzieć czy moto nie miało jakiś przygód ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

mysle ze za 6k zlota powinno Ci sie udac cos upolowac, co prawda za takie pieniadze jezeli stan bedzie okej to raczej golas bez dodatkow, ale do smigania bagażnik czy gmole nie sa konieczne :)

polecam forum o Virago, jest kilka ogloszen moze cos znajdziesz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpisy! :bigrazz:

 

No własnie tak myslalem zeby kupic cos "golego do smigania" bo raczej niepotrzebne mi bedą poki co gmole czy tez piornik. Przede wszystkim chciałbym aby silnik byl igla no i wyglad taki w miare (bez rdzy itp itd koniecznie czarny!!! ) :icon_razz:

Czy powinienem sie bardzo przejmowac stanem licznika lub rocznikiem? Czy wazniejsze od tego jest stan utrzymania?

 

Czekam na odpis!

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie! :bigrazz:

 

Bardzo proszę Was o ocenienie (chociaz z tego co widać i co jest opisane na aukcji) czy ten motorek jest warty swojej ceny?

Mialo byc 6 a widząc ten moto biore pod uwage jednak nawet do 8 tys... ale co tam :biggrin:

 

Dziekuje z góry za odpowiedz! :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! :bigrazz:

 

Bardzo proszę Was o ocenienie (chociaz z tego co widać i co jest opisane na aukcji) czy ten motorek jest warty swojej ceny?

Mialo byc 6 a widząc ten moto biore pod uwage jednak nawet do 8 tys... ale co tam :biggrin:

 

Dziekuje z góry za odpowiedz! :icon_biggrin:

 

 

Ocenę czego :icon_question: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! :bigrazz:

 

Bardzo proszę Was o ocenienie (chociaz z tego co widać i co jest opisane na aukcji) czy ten motorek jest warty swojej ceny?

Mialo byc 6 a widząc ten moto biore pod uwage jednak nawet do 8 tys... ale co tam :biggrin:

 

Dziekuje z góry za odpowiedz! :icon_biggrin:

 

Ten znaczy....który? Może podeślesz łaskawie jakiś link do aukcji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj..... :banghead:

 

rzeczywiscie nie dalem linku do aukcji... :biggrin:

oto on :

 

http://allegro.pl/item960610538_yamaha_vir...ka_pultusk.html

sorka za glupote

Witam.

...dobry wybór ,mam na myśli Twój(bez urazy)wiek ,sprzęta jak na początek.Niestety na fotach o których mówiłeś niewiele widać ,chodzi o duże zbliżenia silnika ,elementów lakierowanych.Kilka rzeczy aluminiowych jest pochromowanych a ten z czasem lubi "puchnąć ,niepokojący jest brak firmowych logo na zbiorniku oraz pokrywach bocznych(czyżby był malowany???)Pierdo..nie że "nie jest obwieszony" można akurat między bajki włożyć ,zaden atut ,wszyscy wiedza ile kosztują dodatki.Moja rada :ogólne ceny są takie że ta akurat wcale nie jest super okazją ,myślę że jak wspominałes za 8-9 koła przy odrobinie cierpliwości oraz chęci do poszukiwan jesteś w stanie kupic niemal igiełkę ,nieco ubraną z oryginalnym dwubarwnym malowaniem ze szparunkami ,emblematami itd. ,sporo tego typu motocykli idzie do nas ze szwabii zadbanych i wycacanych.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Dziekuje wszystkim za odpisy i rady w nich zawarte. Wciaz poszukuje jeszcze virażki i wpadlo mi dzis w oko cos takiego :

 

 

http://allegro.pl/item1027999228_yamaha_vi...5_1997_rok.html

 

 

Jest to virago z komisu ( czyli nie optymalne ) ale cenowo bomba jak na to co jest opisane na aukcji. Rok 97, w bardzo dobrym stanie oponki , wyglad ok, takie lakierowanie nawet mi sie podoba. Dziwi mnie jednak cena bo wydaje sie az ZA NISKA. Trzeba bedzie go przerejestrowac bo jest sprowadzony z anglii ale mimo to tanio to wychodzi - tym bardziej ze komis jak to komis jeszcze przeciez na tym zarobi. Prosilbym was o ocene tego motocykla bo jutro chcialem sie tam przejechac ale nie wiem czy w ogole warto bo za duzo to sie nie znam w ocenie moto :/

 

Edytowane przez animalish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziekuje wszystkim za odpisy i rady w nich zawarte. Wciaz poszukuje jeszcze virażki i wpadlo mi dzis w oko cos takiego :

http://allegro.pl/item1027999228_yamaha_vi...5_1997_rok.html

Jest to virago z komisu ( czyli nie optymalne ) ale cenowo bomba jak na to co jest opisane na aukcji. Rok 97, w bardzo dobrym stanie oponki , wyglad ok, takie lakierowanie nawet mi sie podoba. Dziwi mnie jednak cena bo wydaje sie az ZA NISKA. Trzeba bedzie go przerejestrowac bo jest sprowadzony z anglii ale mimo to tanio to wychodzi - tym bardziej ze komis jak to komis jeszcze przeciez na tym zarobi. Prosilbym was o ocene tego motocykla bo jutro chcialem sie tam przejechac ale nie wiem czy w ogole warto bo za duzo to sie nie znam w ocenie moto :/

Tego modelu akurat bym nie polecał jest to wersja tzw.amerykańska ,różni się tym że zbiornik jest tylko atrapą właściwy zaś znajduje się pod siedzeniem ,możesz więc sobie wyobrazić jaki jest zasięg tego sprzęta.Przy jeździe turystycznej (np. w Bieszczadach bąź innych im podobnych regionach)będziesz miał spore problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

A co do samego szukania moto, przeglądaj serwisy, jak znajdziesz coś interesującego wrzucaj linki na forum, zawsze znajdzie się ktoś, kto po zdjęciach jest w stanie Ci powiedzieć czy moto nie miało jakiś przygód ;).

 

idąc za radą kolegi postępuję wg instrukcji i proszę uprzejmie o jakąś pomoc :bigrazz:

 

http://allegro.pl/yamaha-xv-535-virago-199...1302997269.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...