Skocz do zawartości

kopci na zimnym silniku 2t


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy można coś zrobić zeby moto cagiva 2t tak nie kopciła jak jest zimny bo jak odpalę ją w garażu to pełno dymu zaraz się robi, dozownik jest odłączony, leje do paliwa olej,

 

jak sie rozgrzeje to juz nie kopci, rozumiem ze paliwo wyparowało i ma więcej oleju itp,

 

czy można to jakoś ucywilizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy można coś zrobić zeby moto cagiva 2t tak nie kopciła jak jest zimny bo jak odpalę ją w garażu to pełno dymu zaraz się robi, dozownik jest odłączony, leje do paliwa olej,

 

jak sie rozgrzeje to juz nie kopci, rozumiem ze paliwo wyparowało i ma więcej oleju itp,

 

czy można to jakoś ucywilizować ?

Jeśli mieszanka odpowiednia, olej markowy o odpowednich prametrach to nic tu niewycudujesz. Każdy 2t tak ma. Ave.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można:

 

Nie odpalaj w garażu albo odpalaj przy otwartych drzwiach....

 

Każdy 2T kopci na zimnym silniku i to jest oczywiste, bo olej się po prostu nie spala, bo jest za zimna komora spalania, jak się rozgrzeje ten problem znika prawda?

 

Przyzwyczaj się 2T to 2T i ma swoje bardzo charakterystyczne cechy, które jedni kochają a inni nienawidzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można:

 

Nie odpalaj w garażu albo odpalaj przy otwartych drzwiach....

 

Każdy 2T kopci na zimnym silniku i to jest oczywiste, bo olej się po prostu nie spala, bo jest za zimna komora spalania, jak się rozgrzeje ten problem znika prawda?

 

Przyzwyczaj się 2T to 2T i ma swoje bardzo charakterystyczne cechy, które jedni kochają a inni nienawidzą :)

 

 

garaż mam oczywiście otwarty jak odpalam ale robi sie aż siwo, ale swoją drogą ten silnik naprawdę ma mocnego kopa jak na taką pojemność, (odkręcę trochę manetkę i juz 100 na liczniku) :icon_evil:

 

tylko chodzi mi o to zeby nie robic sobie wioski przy ludziach, bo to dziwnie wygląda, olej kupiłem markowy

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczaj się ja na początku w moim dt 125x zastanawiałem się czy nie pali oleju ze skrzyni bo przecież moja tdr 50 tak nie kopci co się okazało każda dt 125 na zimnym silniku na początku kopci ale jak już jedziesz to tego niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garaż mam oczywiście otwarty jak odpalam ale robi sie aż siwo, ale swoją drogą ten silnik naprawdę ma mocnego kopa jak na taką pojemność, (odkręcę trochę manetkę i juz 100 na liczniku) :icon_evil:

 

tylko chodzi mi o to zeby nie robic sobie wioski przy ludziach, bo to dziwnie wygląda, olej kupiłem markowy

Nie chcesz robić "wioski" :icon_mrgreen: to kup 4T i nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne 125 mito :buttrock: :buttrock: rzeczywiście szatan

 

DR cie objedzie :D jak kiedyś zapali :banghead:

 

co do pińcet, to R6 DRZ też do jakiejś prędkości objeżdza, lol

co prawda nie wielkiej... :D

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

R6 DRZ też do jakiejś prędkości objeżdza, lol

co prawda nie wielkiej... :D

 

 

 

do ok 120 można powiedzieć że równo się zbierają

 

na g techu wyszło że moja z przełożeniami Ski ma 4.5s do 100

 

koniec OT

 

 

 

 

To 2t, na zimnym będzie kopcić , gorzej jak białawy dymek utrzymuje się po rozgrzaniu > upg

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...