Skocz do zawartości

Kurs Prawa Jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

O, widzę że zmienili kolorystykę.

Mam taki (kupiłem na szybko po utracie poprzedniego) i po kilku miesiącach używania oddaję szwagrowi skuterzyście. Ogólnie rzecz biorąc ten kask nieszczególnie się nadaje na kurs i egzamin. LS2 Delta jest cholernie ciasny w uszach, to znaczy że między małżowiną a styropianowym wyłożeniem boku kasku jest ciasno. Jeśli trafi Ci się płaska słuchawka - może być, jeśli jednak będzie z tych troszkę bardziej odstających (a bywają takie), to będzie masakra. Kask będzie ją wciskał w ucho, a to jest mocno niewygodne. Inne kaski które znam miały wnęki na uszy głębsze, ten jest na styk.

Zważywszy na to że o ile się nie porozbijasz zmiana kasku po kursie jest z lekka bez sensu i pewnie w nim jeszcze pojeździsz, też go odradzę. Mam niestety porównanie do klasy może nie najwyższej, ale zdecydowanie lepszej niż LS2 i różnica jest mocno odczuwalna. W Delcie najbardziej irytuje coś co pojawia się powyżej 80-90 km/h. Otóż to cholerstwo skrzypi :banghead: Poza tym niezależnie od otwarcia czy zamknięcia wentylacji w środku hula wiatr, co przy jeździe w chłodniejszy dzień jest bardzo upierdliwe. No i głośny jest, zdecydowanie głośniejszy od szczękowców w których jeździłem (Airoh Miro), lub teraz jeżdżę (Nolan N90). I blendę ma jakąś taką wkurzającą... No nie polubiłem go i już.

 

Teraz przyjrzałem się nieco dokładniej zdjęciom, widzę że zmienili umiejscowienie przycisku opuszczania blendy, jest po lewej od spodu jak w Airohu, nie jak poprzednio po lewej na boku. Obecne rozwiązanie jest wygodniejsze w użyciu, więc nie wiem czy blenda nie przestała być wkurzająca, co do reszty to wątpię by się zmieniło. Jako ciekawostka - w aukcji ą wykorzystane zdęcia dwóch różnych kasków - starego i nowego modelu. Na zdjęciach 2, 3, 10 widać nowy typ przełącznika blendy, na zdjęciach 5 i 6 stary.

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) W takim razie nie kupię go raczej. Chciałem tylko nadmienić, ze kask będzie używany tylko na kursie - zanim go skończę będzie prawie po sezonie, więc nie będę go później używał, dlatego też celuję w niższy pułap cenowy...

 

Skoro nie LS2 to może ten ? http://motoallegro.pl/item1040630925_nowy_..._zapraszam.html

 

Chyba, że coś jeszcze innego, do 350 zł ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nadmienić, ze kask będzie używany tylko na kursie - zanim go skończę będzie prawie po sezonie, więc nie będę go później używał, dlatego też celuję w niższy pułap cenowy...

 

Wiesz, ale później będzie następny sezon i inne po nim - miałbyś od razu coś fajnego i komfortowego ;)

 

Skoro nie LS2 to może ten ? http://motoallegro.pl/item1040630925_nowy_..._zapraszam.html

 

Chyba, że coś jeszcze innego, do 350 zł ?

 

Tego nie znam, ale przede wszystkim nic bez mierzenia. Obwód głowy to nie wszystko, jedne kaski są węższe, inne krótsze czy dłuższe - niby rozmiar właściwy, a nie do końca jednak. Bez mierzenia to loteria z dużą szansą na wpakowanie się w coś niewygodnego, a czasem nie nadającego się w ogóle do noszenia, bo co z tego że obwodem kask będzie dobry, gdy aż do bólu będzie Ci gniótł z boków szczękę, czy uciskał od przodu brodę. Tego bez założenia konkretnego garnka na łeb nie sprawdzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam swoje dwa grosze, właśnie robię kurs na kat. a i b, motocykl kursowy to honda cbf 500, pierwsze 2h na placu-opanowanie ósemki. Pozostałe godziny to jazda na mieście i poza miastem. Zaliczyłam centrum miasta, estakady, obwodnicę trójmiejską, jazdę w 2h deszczu(nigdy nie wiesz jaka pogoda trafi ci sie na egzaminie), jazdę nocą po godz. 22 w mieście oraz poza miastem, również przy lekkim opadzie deszczu, oraz hamowanie awaryjne na mokrej i suchej nawierzchni z(z ok 100 km/h). Jak już ktoś napisał, jazda po drogach szybkiego ruchu jest po to by się przyzwyczaić do szybkiej jazdy, jak również po to by kursant trochę mógł poszaleć, wyluzować się, a nie ciągle ta 50km/h- można z nudów chwilami przysypiać. Zapisałam się na egzamin na kat. a, a teraz przesiadam się na praktyczna naukę jazdy na kat.b, w efekcie przez najbliższe 3 tyg. będę objeżdżać min trasę egzaminacyjną autem, co da mi pewność przed egzaminem na moto. Dlatego między innymi warto robić za jednym razem obie kategorie. Co do środków uspokajających, mojej znajomej instuktor polecił branie 2 dni przed egzaminem pół tabletki presenu, bo zauważył,że jeździ dobrze ale za bardzo sie denerwuje(nie zdała 2 razy). 3 podejście zakończyło się sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrące co do tego persenu. Nie powoduje to żadnych skutków ubocznych w przypadku prowadzenia? Np. senności czy odurzenia?

 

Google ;)

 

Preparat wpływa na zdolnosc prowadzenia pojazdów i obsluge maszyn, dlatego nie zaleca sie stosowania go przed planowana podroza lub podjeciem obslugi maszyn, zwlaszcza w godzinach wieczornych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.persen.pl/

 

beside, zalecana dawka dla osoby dorosłej to 2 drażetki podawane 2-3 razy dziennie. Dziewczyna przyjmowała pół tabletki dziennie na dwa dni przed egzaminem. 170 cm 58 kg, rzeczywiście sie trochę wyluzowała, ale nie odczuła skutków ubocznych wpływających na jazdę pojazdami mechanicznymi. Jeżeli ktoś się obawia, to najlepiej wcześniej sprawdzić, w warunkach kontrolowanych (nie koniecznie tuż przed egzaminem) działanie persenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...