Skocz do zawartości

problem ze zdjęciem głowicy gs 550 80'


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem ze zdjeciem głowicy z gs 550. Odkrecilem wszystkie śruby(zgodnie z serwisowka), głowica nawet nie drgnęła. Byc moze popszedni wlasciciel podkleil uszczelke silikonem. Czy jest jakis magiczny sposob na podparcie i zdjęcie glowicy? Nie chce walczyć z tym problemem zbyt ekspansywnie bo mam złe doświadczenia w naprawianiu aluminium młotkiem:D Czym i gdzie złapać? Silnik jeszcze na ramie, bo wg serwisowki nie ma potrzeby rozbierać wszystkiego na stole. Liczę na wsparcie.

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowy młotek już się prawie rozleciał. Głowica ani drgnie. Poprzedni właściciel musiał naoglądać się macgyvera bo pod jedną z płytek regulujących znalazłem...połowę żyletki.

Próbuje dalej.

 

Zdjąłem. Nie jestem dumny ze sposobu ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to jest kilka punktow na styku glowica / cylinder gdzie mozna wstawic duzy srubokret w celu podwazenia glowicy.

Trzeba pamietac o malej srubie miedzy srodkowymi cylindrami z przodu, przykrecanej od spodu i rowniez trzymajacej glowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym srubokretem to trzeba bardzo uwazac bo mozna tylko biedy sobie narobic. Ja kiedy mialem problem ze sciagnieciem glowicy, to "przekopywalem" kilkukrotnie motocykl i skutkowalo tyle, ze nie wiadomo jak mocno ta glowica trzyma. Sugerowalbym lekko podgrzac ja, moze pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mozna podwazac to juz sie mniej wstydze:D Duzy srubokret pomogl, co prawda w serwisowce nie widzialem miejsc. Musze sie bardziej wczytac. Głowica i cylindry nie ucierpialy. Zmechaciłem upg, raczej nie do odprasowania :D

 

Kolego Szynszyl myslalem o odpaleniu silnika ale nie moglem zdecydowac czy lancuch rozrzadu trzymac reka czy mocno zebami :D

 

Dzieki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...