Skocz do zawartości

gniazdo prądowe (zapalniczki)


ostell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :notworthy:

 

Mam pytanie o rozwiązanie ładowania np gps-u.!

 

Tzn nie chodzi mi o stanadardowe gniazdo zapalniczki , poniewaz mam cos takiego w samochodzie , że wkładam urządzonko do gniazda a z niego mam wyjście usb, gdzie włączam łądowanie gps lub telefonu pda.Ale wiecznie kur...mi coś nie łaczy itd, nie jest to maleńkie.

 

I teraz pytanie- czy jest taka możliwość zeby wyprowadzić bezpośredni kabel prądowy np z zakończeniem usb?? i jak to sie ma wtedy do przetwarzania pradu (bo nie wiem czy to urządzonko w ogóle przetwarza z 12 na jakis słabszy) ?? Możę ktoś to juz robił albo sie na tym zna...

 

Dzięki ! :lalag:

Edytowane przez ostell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ładowarkę samochodową z wyprowadzeniem usb bez żadnych przejściówek.

I wtedy gniazdo zapalniczki w moto rozwiąże Twój problem.

Przerobiłem to z moim MIO P550.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze spinam gniazdo zapalniczki i wtyczkę ładowarki gumką i nie ma prawa się rozłączyć.

 

chcesz zakończyć wyprowadzenie z aku USB bezpośrednio? jeżeli tak to potrzebujesz obniżyć napięcie z 12V na 5V i dopiero gniazdo USB. układzikiem LM7805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz zakończyć wyprowadzenie z aku USB bezpośrednio? jeżeli tak to potrzebujesz obniżyć napięcie z 12V na 5V i dopiero gniazdo USB. układzikiem LM7805

 

 

o i o to mi chodziło stary, dzięki wielkie. Musze pogrzebać teraz jak to zrobić.

 

właśnie chciałem ominąć to cholerne gniazdo, gumki itd, dawno to powinni przeprojektować w samochodach... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i o to mi chodziło stary, dzięki wielkie. Musze pogrzebać teraz jak to zrobić.

 

właśnie chciałem ominąć to cholerne gniazdo, gumki itd, dawno to powinni przeprojektować w samochodach... :banghead:

 

Żadna trudność a wygląda to tak:

 

| 7805 |

__________

| we | wy |

|12V |5V |

|-C- |-C- |

(+) ( - ) (+)

>z aku |(-)--|(+) ---> do złącza USB

 

Legenda:

-C- kondansator ceramiczny 10pF

 

w złączu USB (najłatwiej będzie jak przerobisz gotowy kabelek z końcówką pasującą do Twojego GPS) masz czerwony (+), czarny (-)

układ 7805 możesz razem z końcówkami zalać żywicą lub silikonem

Edytowane przez arouter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak szukam i nie prościej kupić coś takiego? :

 

http://sklep.mgsm.pl/gsm/produkt/0,250,199..._gniazdo_i_USB/

 

 

wywalam wtyczkę, montuję w instalacje na bezpieczniku, zostaje na wszelki wypadek gniazdo zapalniczki i mam usb.... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie moge zaproponowac prosty i pewny sposob - Zrobic dodatkowa kostke z zasilaniem ktora mialaby zaslepke, kiedy nie jest uzywana. Podlaczasz i masz 100% pewnosc ze sie nie odepnie.

A moze bys chcial podlaczyc nawigacje pod napiecie dopiero po przekreceniu kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szukam i nie prościej kupić coś takiego? :

 

http://sklep.mgsm.pl/gsm/produkt/0,250,199..._gniazdo_i_USB/

wywalam wtyczkę, montuję w instalacje na bezpieczniku, zostaje na wszelki wypadek gniazdo zapalniczki i mam usb.... :rolleyes:

To jest dobry pomysł i napewno lepszy od kombinowania na stabilizatorach LM.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szukam i nie prościej kupić coś takiego? :

 

http://sklep.mgsm.pl/gsm/produkt/0,250,199..._gniazdo_i_USB/

wywalam wtyczkę, montuję w instalacje na bezpieczniku, zostaje na wszelki wypadek gniazdo zapalniczki i mam usb.... :rolleyes:

 

powiem tak za taką cenę - bezapelacyjnie!

podalem tylko pomysł w końcu po to jest forum, aby dojść do jakiegoś konsensusu na podstawie dyskusji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak za taką cenę - bezapelacyjnie!

podalem tylko pomysł w końcu po to jest forum, aby dojść do jakiegoś konsensusu na podstawie dyskusji:)

 

 

"arouter" - bezapelacyjnie masz racje, po to rzuciłem taki temat, bo kminiłem już o tym kiedyś ,ale zawsze cenie sobie doświadczenie ludzi na forach. Po twoim poście zrodził mi sie ten pomysł właśnie i chyba przy nim zostane. w ogóle to co napisałem- jakiś baran wymyslił te gniazda kiedys i czas je zmienić, wiecznie te wtyczki nie łączą itd, tak jak chłopaki pisali wcześniej, trzeba zakładać gumki i inne pomysły :banghead:

 

jeśli chodzi o to czy ono ma być zasilane po przełączeniu stacyjki, czy cały czas, czy np zamontować dodatkowy przełącznik też proszę o wasze zdanie , bo myślę nad tym.... i jeszcze - gdzie najlepiej sie wpiąć w instalację??? :lalag:

 

po prostu nie lubie sztuki bo to w końcu rozpier jak nie będzie gralo tak jak trzeba i dlatego zanim coś zrobie to musi mi głowa zadymić :evil:

 

dzięki za pomoc!! :notworthy:

Edytowane przez ostell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent git i cena śmieszna. Ale gabaryty trochę mogą szkodzić. Jest to kolejny gadżet który musisz gdzieś upchnąć - kieszeń, schowek itd. Możesz jeszcze poczarować z oryg. ładowarką od GPS. Otwierasz ją i patrzysz czy da się zamiast blaszek stykających do gniazda zapalniczki zrobić przewody wyprowadzone na zewnątrz i spięte z instalacją pomijając gniazdo zapaliczki. W ten sposób nosisz ze sobą tylko ładowarką "zapalniczkową" z wyprowadzonym przewodem, wpinasz gdzie trzeba i ładujesz. Unikasz montażu gniazda zapalniczki bo potrzebujesz tylko przewody od aku z wtyczką na końcu.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent git i cena śmieszna. Ale gabaryty trochę mogą szkodzić. Jest to kolejny gadżet który musisz gdzieś upchnąć - kieszeń, schowek itd. Możesz jeszcze poczarować z oryg. ładowarką od GPS. Otwierasz ją i patrzysz czy da się zamiast blaszek stykających do gniazda zapalniczki zrobić przewody wyprowadzone na zewnątrz i spięte z instalacją pomijając gniazdo zapaliczki. W ten sposób nosisz ze sobą tylko ładowarką "zapalniczkową" z wyprowadzonym przewodem, wpinasz gdzie trzeba i ładujesz. Unikasz montażu gniazda zapalniczki bo potrzebujesz tylko przewody od aku z wtyczką na końcu.

 

 

gdzies takie gniazdo upcham. Chodzi mi dlatego o usb bo z tego mogę zasilać gps i telefon jak gdzieś pojade dalej, (słuchawki w kasku, muza, gadanie itd) a nie zabierać milion ładowarek i spinać gumkami... a gniazdo zapalniczki..hmm, może sie do czegoś przyda kiedyś...ale do czego?? napewno nie do fajek... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies takie gniazdo upcham. Chodzi mi dlatego o usb bo z tego mogę zasilać gps i telefon jak gdzieś pojade dalej, (słuchawki w kasku, muza, gadanie itd) a nie zabierać milion ładowarek i spinać gumkami... a gniazdo zapalniczki..hmm, może sie do czegoś przyda kiedyś...ale do czego?? napewno nie do fajek... :biggrin:

 

Słuchaj, a gdybyś po zakupie tego spróbował to rozebrać, "wycisnąć esencję" i zapakował w coś mniejszego żeby zminiaturyzować w sklepach z elektroniką można dobrać za parę groszy gotowe obudowy i przymocować gdzieś przy konsoli, zegarach itp.. To USB na pewno ma "za sobą" jakiś wbudowany układ ograniczający.

Odnośnie zasilenia tego nie dawał bym bezpośrednio z aku, raczej pomyślałbym o podpięciu np: pod obwód załączający się po przekręceniu stacyjki lub pod obwód świateł pozycyjnych. Ładowanie GPS lub zasilenie innego urządzenia pod USB to jest raptem max 500mA, więc obciążenie żadne.

Edytowane przez arouter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...