Skocz do zawartości

Shoei/AGV


Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zaopatrzyć się w nowy kask, upatrzyłam sobie dwa modele i chciałabym Was prosić o porównanie i opinię na temat tych czapek :cool:

Kandydat nr 1) http://www.moto-akcesoria.pl/kask-motocykl...ue-tc-5,p,19053

Kandydat nr 2) http://www.agv.com.pl/index.php?kat=5&page...0&ord=1&prod=27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei ma dość specyficzną budowę swoich kasków.Nie każdemu pasuje ich budowa.Chodzi mi konkretnie o wizjer...gdzie często górna jego krawędź jest na wysokości linii wzroku.Najlepiej by było przymierzyć.

Dlatego mi osobiście Shoei nie przypasował.

Co do AGV niech się wypowie ktoś kto ma,lub kto mierzył :lalag:

 

Sprawdź jeszcze firmę Shark oraz HJC :lalag: Stosunek jakość/cena są bardzo dobre :)

 

 

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Berserkers

Ja osobiscie jezdze i brałbym shoei'a ale jak napisał kolega wyzej nie kazdemu pasują wiec najlepiej przymierzyc. Znajoma wybierała także miedzy shoei'em a AGV a skonczyło sie na HJC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w takim Shoei-u "ino cornym". Kask w miarę lekki, dobrze wykonany. Otwory wentylacyjne tylko dwa, ale dają radę. Wygodne wypełnienie, nic się nie mechaci.Co do pinlocka- jeżeli jeżdzisz na ścigu, to załatw sobie wersję "podwyższaną", która sięga prawie do granicy szybki. W innym wypadku bedzię dość ciężko zobaczyć cokolwiek przez ten zaparowany pasek wizjera. Zapięcie "double d" jest trochę kłopotliwe na początku, ale po tygodniu nie przynosi żadnych problemów a ponoć jest najbezpieczniejsze. Największa wada- brak wypinanej wyściółki (tylko policzki). Jeżeli nie chcesz, coby ci kask syfem zarósł, noś cos na łeb. Łatwy system wypinania szybki, stabilne zatrzaski, nie otwiera ani nie zamyka się samoistnie. Testów zderzeniowych nie przeprowadzałem :biggrin:

Podsumowując- porządny, solidny wyrób, mimo kilku wad.

PS. Sprawdź od razu, czy szybka płynnie się zamyka, kumpel miał z tym problemy, okazało się, że jeden ząbek na zawiasie był za gruby, co uniemożliwiało zatrzaśnięcie (podejrzewam, że wizjer był nieoryginalny i stąd te problemy).

pozdrawiam i powodzenia na polowaniu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie firmy darzę zaufaniem. Wszystkie kaski jakie użytkowałem były z tych dwóch firm. Aczkolwiek po tym jak koleżanka była ostatnio na szkoleniu z powerbika nie kupię już nigdy innego kasku niż AGV.

 

Ta, ja znam kolegę co miał najdroższy model AGV, prcuje w znanej firmie której nazy nie wymienię która to jest dystruybutorem AGV w polsce, również był na szkoleniu i powiedział "większego gówna za tyle kasy na głowie nie miałem" :bigrazz:

 

Moim zdaniem AGV to nie ta liga co SHOEI, czy ARAI - cenowa również.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za porównanie w ogóle? Toż to całkiem inne klasy kasków.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...