Skocz do zawartości

Yamaha FZR 1000


bubiool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Nowy nabytek (w sumie z końca października ale dopiero teraz zawitałem na forum) YAMAHA FZR 1000 - rok 1994

 

Wizualnie daje rade:D Lakier oryginalny. Przejechałem nim dopiero koło 3 000 km tak więc malutko. Przebieg 40 000 Ma uszkodzony EXUP więc zawór non stop odkręcony jest na maxa co powoduje że motocykl na niskich obrotach zbiera się gorzej niż inne litry ( Na początek dobra sprawa żeby wyczuć maszyne) Od 8 tys obr idzie już tak jak powinien czyli wyrywa ręce z kierownicy ;)

Do zrobienia jest właśnie ten zawór EXUP wraz z silniczkiem. Przydało by się wymienić napęd oraz opony bo z tym także troche licho. Oczywiście jeździć się da ale nie o to chodzi żeby wymienić jak się już rozpadnie ;)

Dlaczego FZR? Nie było problemu aby troche poczekać i kupić np r6 czy coś podobnego ale osobiście bardziej wole motocykle duże o sportowych cechach i nie chodzi tutaj o pojemność a raczej o gabaryty ( FZR 1000 jest bodajże 20cm dłuższy od r6) . Pozytywne opinie o trwałości tego motocykla utwierdziły mnie w tym , że właśnie taki motocykl chciał bym sobie sprawić po mojej Jawie 350

 

tutaj foto:

http://img706.imageshack.us/img706/4152/bubioolfzr1000.jpg

 

Zapraszam do komentowania maszyny i ewentualnego zadawania pytań!

Edytowane przez bubiool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, piękna. Tylko klocki na przód zamawiaj z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem :) Skąd sprowadzona ?

 

Co do trwałości to prawda, ale trzeba pamiętać i regularnie doglądać poziomu oleju. A one z reguły go lubią :D

Edytowane przez Dirty Harry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dokładnie bo nie sprawdzałem. Zdjęcia jakieś wrzuce tylko muszę zrobić ;) tutaj jeszcze jedno :

http://img4.imageshack.us/img4/8784/7786e23443.jpg

 

Piękny sprzęt.

Bardzo ciężko w tej chwili o egzemplarz w dobrym stanie technicznym i oryginalnym malowaniu także dbaj o nią, bo egzemplarze z 87-88 i pierwsze exup'y z 89 nabierają już wartości kolekcjonerskiej i kto wie czy nie podobnie będzie z ostatnim wypustem.

Możesz powiedzieć ile Cię wyniosła i co do tej pory przy niej zrobiłeś, jak wygląda kwestia spalania i jakiego oleju używasz ?

 

 

Obecnie ujeżdżam YZF 750R również z 94 roku i interesuję się tymi motkami (tj wszystkim pochodnym od 0W01) poczynająć od FZR 750 na Thunderace'ie kończąc.

Wybacz więc moją upierdliwość ;)

 

PS - w razie gdyby naszła Cię myśl o sprzedaży to proszę o PW :cool:

Edytowane przez Dirty Harry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie wyniósł nic . Przydało by się wymienić napęd oraz opony w pierwszej kolejności - zrobię to w przyszłym miesiącu bo komplet opon koło 800zł napęd też koło 500zł . Potem może uszczelkę pod klawiaturą bo widać wilgotna jest. Łańcuszek rozrządu jeszcze jest ok więc zrobię go na następny sezon. A jak narazie nie zamierzam sprzedawać. Motor może i stary ale oryginalny i mimo że plastik to drugiego takiego litra w tym oryginalnym malowaniu na żywo nie widziałem :D Pali gdzieś 6 7 / 100 na trasie. W mieście oczywiście więcej. A jeśli chodzi o olej to używam castrola mineralnego 15 w 40

Edytowane przez bubiool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na fzr 1000 6-7 litra to bardzo mało , moj znajomy ma fzra tego jeszcze z dwiema okrągłumi lampami z przodu , to jak jechalismy sobie 100km/h na trasie to mi bandzior wziął ok 5,5 a jemu 8 L . Piękne są te yamaszki i mam słabość do starych motocykli , te nowe plastiki nie mają tego czegoś . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...