Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

To teraz pytanie: czy znowu resort od transportu i komunikacji zaproponuje debilne projekty rozporządzeń?

Ciekawe, czy ktoś za ostatnie banialuki poleciał z pracy, lub choćby stracił premię? Wątpliwe...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak czytam i czytam...i powiem, że trochę mnie to zniechęciło, no ale co zrobić...A orientujecie się jak jest z cenami za egzamin?

25zl-teoria,140zl praktyka[coś w tych granicach]

Edytowane przez zino cbrf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny paradoks polskiego prawa ... 18sto latek może wybierać polityków, może zażyczyć sobie amputację nogi, może na własną odpowiedzialność robić wszystko ... ale nie może jeździć "dużym" motocyklem :D

Oczywiście genialni ustawodawcy nie wpadli na to, że wystarczyłoby ustalić dozwolone pojemności do stażu posiadanego prawa jazdy ... co byłoby zgodne z konstytucją ... woleli ująć to w ten sposób, że pomimo że 18latek jest osobą dorosłą i w pełni odpowiedzialną ... to jednak nią nie jest :D

 

kukunamuniu ...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piórko, tylko idąc Twoim tokiem rozumowania to odświerzenie teorii powinno być obowiązkowe dla każdego co np 5 czy 10 lat :)

 

Odswierzenie teori nie jest niczym negatywnym, juz z samej Ciekawosci raz na 10 lat bym poszedl.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda,

ale inaczej przygotowujesz i prowadzisz zajęcia dla świeżaków a inaczej dla tych co wymagają odświeżenia

jedyne co nie powinno się zmieniać to to, że wykładowca powinien być na tyle kompetentny żeby nie robić błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda,

ale inaczej przygotowujesz i prowadzisz zajęcia dla świeżaków a inaczej dla tych co wymagają odświeżenia

jedyne co nie powinno się zmieniać to to, że wykładowca powinien być na tyle kompetentny żeby nie robić błędów :)

 

Jezeli chodzi o wyklady teoretyczne ktore maja odswierzyc teorie to bledem bylo by robic je osobno tak jak proponujesz, bo pic lezy wlasnie w tym, aby odswierzyc sobie wszystko a nie tylko nowosci. Mlodzi ktorzy maja dobra pamiec zapominaja tak duzo juz krotko po wykladach ( lub po wlasnie zdanem egzaminie teoretycznym ) , ze strach sie bac, a co dopiero po 10 latach. Dodatkowym atutem jest wplecenie takich wlasnie osob do wykladow, bo gdy zadasz pytanie to mozesz liczyc na aktywnosc z ich strony, przez co wyklady sa ciekawsze.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozumiem że mówicie o obowiązkowych kursach przypominających ? Tak ?

No to bomba ... ileż to "miejsc pracy" powstanie, iluż to instruktorów , a i egzaminatorów będzie miało swoje fuchy ... ho ho ho ... ;)

 

Szkoda tylko że w tym wszystkim nie uwzględniacie czegoś takiego jak - odpowiedzialność - tzn. że jeżeli przepisów nowych nie znam, to na własne ryzyko :) Państwo socjalne chetnie pewnie zdejmie ze mnie to brzemię i zmusi mnie do opłacania takich kursów, w końcu jestem dzieckiem i trzeba mnie za rękę prowadzić ... ;)

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozumiem że mówicie o obowiązkowych kursach przypominających ? Tak ?

 

Nie, ja mowie co najwyzej o powtorce na wlasne zyczenie z checi a nie obowiazku odswierzenia sobie materialu

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... no jak z własnej chęci, to jak najbardziej :)

jak sobie będę nową kategorię robił przyszłą zimą to też sobie niechcący odświeżę pewnikiem ;)

 

Ryhu ... już teraz możesz na taki kursik krótki iśc ... nawet 6 pkt karnych ci odejmą po nim :)

Tu nie trzeba żadnego nakazu... jak masz 23 pkt to i tak pójdziesz żeby przy nie właczeniu kierunka nie stracić PJ :D

Edytowane przez faza-s

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odświeżenie teorii wysyłać tych co przepisy łamią a nie z automatu wszystkich.

Na przykład po uzbieraniu 15pkt. Taka uciążliwość jest lepsza niż mandat.

 

Rychu, rozumiem, ze Ty nigdy nie lamiesz

 

To o czym piszesz to nie jest odswierzenie, odswierzenie takim osobom nic nie pomoze, tu trzeba kurs dla lamiacych przepisy - ten jest uciazliwy, bo OPR dostaniesz od wspolbioracych udzial, musisz obowiazkowo przyjsc na zajecia w dodatku co do minuty. Koszty 5 krotnie wyzsze niz caly kurs teoretyczny.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o taki obowiązkowy dla łamiących przepisy,że powinien być obowiązkowy jeszcze przed zatrzymaniem prawa jazdy. A nie tylko fakultatywny dla zbicia 6pkt.

 

Ja też przepisy łamię. Może nie z taką intensywnością co "sportowcy" ale się zdarza.

Nie miał bym zwyczajnie nic przeciwko gdyby wysyłali mnie na coś takiego jeżeli kilka razy mnie złapią i zapunktuję.

 

Odświeżenie tylko dobrowolne. Po co dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz być "sportowcem" żeby nałapać punkcików ..... odkąd pracuje w Siemiatyczach ...... drógówka bardzo była mną zainteresowana w wyniku czego dostałem w sumie ok. 20 pkt. ..... finał taki że przypadkiem się dowiedziałem że mam przekroczony Limit punktów (pierwszy raz w zyciu) no i idę na egzamin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...