Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Ustawa precyzuje, jakie wymagania ma spełniać zarówno szkoła jazdy, jak i WORD. I tam są ściśle określone warunki: wymiary, ogrodzenie, wydzielenie z ruchu publicznego itp, itd.

 

OK to potrafie zrozumiec, mimo tego jakos nie potrafie tego do siebie przyswoic :icon_mrgreen:

 

5 pachołków w odległości co 7m.

 

Czyli jak u nas.

 

Przepisy mamy jakie mamy. @Piórko już Ci odpowiedziała, że infrastruktura ośrodka szkolenia i ośrodka ruchu drogowego jest ściśle określona. Plac manewrowy szkoły jazdy ma być wydzielony z ruchu innych pojazdów, niż przeznaczone do nauki jazdy.

 

Wlos mi sie jezy, zastanawiam sie tez czy w PL nie nznajdzie sie ktos kto ma na tyle jaj aby to wszystko uproscic - bylo by z kozyscia dla obu stron.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks, podaj mi na PW swój adres mailowy, to Ci prześlę załączniki z projektem rozporządzenia.

Poczytasz, pomyślisz, zastanowisz się nad poziomem naszych urzędników. Ja się podłamałem...

Co do egzaminowania na mniej uczęszczanych ulicach, to w wielu miastach byłoby to niewykonalne - wszystkie są zbyt uczęszczane przez auta, by móc bezpiecznie realizować zadanie egzaminacyjne takie jak slalom szybki. Nie chodzi o ewentualny "wyczyn" abiturienta, ale innych kierowców.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks, podaj mi na PW swój adres mailowy, to Ci prześlę załączniki z projektem rozporządzenia.

Poczytasz, pomyślisz, zastanowisz się nad poziomem naszych urzędników. Ja się podłamałem...

Co do egzaminowania na mniej uczęszczanych ulicach, to w wielu miastach byłoby to niewykonalne - wszystkie są zbyt uczęszczane przez auta, by móc bezpiecznie realizować zadanie egzaminacyjne takie jak slalom szybki. Nie chodzi o ewentualny "wyczyn" abiturienta, ale innych kierowców.

 

 

Podam Ci we Wtorek, bo wczesniej musze wyczyscic skrzynke a jutro masa oboty.

 

pozdro.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie !

Aby raz na zawsze zakonczyc ten temat..

Wszystko jasno okreslone.

 

"To bedzie prawdziwa rewolucja"

1) http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jazdy/news/to-bedzie-prawdziwa-rewolucja-w-prawach-jazdy-bedzie,1726610

 

"Przez rok nie zrobisz prawa jazdy ..."

2) http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jazdy/news/przez-rok-nie-zrobisz-prawa-jazdy-na-motor-luka-w-prawie,1716230,3461

 

Pozdrawiam ! :crossy:

 

/Bilet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześladują mnie te fakty. Właśnie walczę żeby odebrać kwity z ośrodka i zapisać się na państwowy na katB. Zeszłej środy zapisywali już na 29 grudnia, jak nie ogarnę w tym tygodniu to być może załapię się już na ten nowy system a wtedy rezygnuję z prawka i nie podchodzę do egzaminu. I 1500zł w plecy... Niestety fakt że robiłem "stary" system kursu nie pozwoli mi na zrobienie "starego" egzaminu po 11 lutego. :icon_evil: I już na zawsze zostanę tylko z prawkiem na motocykle... :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo Infrastruktury ma świadomość problemu. Deklaruje, że gdy Sejm wznowi pracę, zgłosi nowelizację, która naprawi błąd.

 

Oby.

Edytowane przez rexar

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś ma prawko to jak to będzie też tylko na 15 lat? mam na myśli tutaj prawo jazdy kategorii B

Edytowane przez lisek508

Motorynka -> Komar jajcun ->WSK 125 x3 -> ETZ 150 -> ETZ 250 -> GS500 -> FZR600/SC33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie rozumiem, jeżeli osoba podchodziła do egzaminu teoretycznego a na praktykę w tym roku nie zdążyła

( to ma pecha :banghead: )

to od otwarcia sezonu na zdawanie prawka, będzie mogła zdawać normalnie czy co? Czy w tym przypadku prawo działa wstecz?

Edytowane przez Bilet91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych wszystkich artykułach straszą, że prawko będzie na 15 lat ale nikt k...a nie napisze, co po tych 15 latach. Ponowne badanie lekarskie? Ponowny egzamin? Czy wymiana dokumentu po prostu?

Szczegółowość informacji w tych artykułach jest żenująca.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeszcze nie podpisane więc nic pewnego

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak,że to dotyczy tylko tej nowej teorii ?

Bo sam sie tym interesuję i jak na razie pisało tylko,że tą teorie chcą opóźnić..

 

Gdyby ktoś miał pewne info,że się mylę to bym sie cieszył ;D

Czy masz już ukończone 18 lat?

Jeśli tak, to zapisuj się teraz na kurs i niczym nie przejmuj :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...