Skocz do zawartości

Łożyska główki ST 1100 Pan European...


goguś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do CBR łatwo dobierzesz łożyska wspomniane już w temacie w dobrym sklepie z łożyskami.

Upewnić się tylko, że może znosić obciążenia jakie są w takim miejscu jak główka ramy.

Ja kupiłem na górę NTN, na dole mam Timkena. Więc kompilacja japońsko-amerykańska ;)

OK tylko jak sprawdzic czy te lozyska ktore Ty kupiles beda sie nadawac do F3? Troche sie boje kupowac na czuja, zeby sie potem nie okazalo ze nie beda pasowac. Druga sprawa to czy kupiles same lozyska czy w komplecie z biezniami bo u mnie trzeba wszystko wymienic? No i ile Cie kosztowaly bo jesli roznica w cenie jest niewielka to nie ma sensu kombinowac tylko kupic zestaw w Larssonie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiwor. W linku napisano, który podałem. Kierownica ma swobodnie sama pchnięta skręcić do baku, nie zatrzymywać się natychmiast.

Limo, w F3 masz takie same łożyska, o których pisaliśmy z toperem. Łożysko i bieżnia to zawsze komplet, nie kupujesz osobno. Jak kupisz na przykład QMP, to zobaczysz, że jest tam łożysko NTN (kiedyś kupiłem). Za QMP płacisz ok. 120PLN, a NTN kupowany w metalowym kosztuje 80PLN.

4 dychy mieć, a nie mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz na przykład QMP, to zobaczysz, że jest tam łożysko NTN (kiedyś kupiłem). Za QMP płacisz ok. 120PLN, a NTN kupowany w metalowym kosztuje 80PLN.

4 dychy mieć, a nie mieć...

Wacek, a te 80 zeta to bylo za oba lozyska czy tylko za gorne? W Larssonie komplet QMP jest za 94zl wiec roznica znikoma, raczej nie warta wydzwaniania po hurtowniach i pytania czy maja takie lozyska, a potem jechania na drugi koniec miasta po nie.

 

Druga sprawa, ze jesli w QMP siedza lozyska NTN to nie wiem czy warto je brac bo znalazlem nienajlepsze opinie o QMP na necie. Moze ktos uzywal QMP i napisze ile wytrzymaly? To samo z lozyskami MC International, jesli ktos mial to bardzo chetnie poznam opinie.

 

Pozdr

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem dokładnie 35PLN za Timkena (dolne) i 50PLN za górne z uszczelniaczami.

Trwałość, to pojęcie względne, jednemu się zniszczą bieżnie po 10tys. km, bo za mocno skręcił, albo gumował.

Łożyska jakie sprzedaje Honda w ASO, to też wytwór NTN czy KOYO, a płacisz za nie 350PLN, tyle płacić to się już na pewno nie opłaca. W moim motocyklu te zakładane w fabryce były wyje...na po 12tys. km. Dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vatzeque dzięki, poluzowałem, jest o wiele lepiej, na tyle oczywiście o ile pozwoliły warunki na drodze, faktycznie chyba stożki muszą być luźniej niż kulki.

(za linka dzięki ale nie lubię ang)

Książka serwisowa mojej Hondy mówi o dokręceniu nakrętki regulującej momentem 26Nm, co jest bardzo mocno, trzeba to zrobić kluczem - jest to wartość dla łożysk kulowych.

Co ja się nagłowiłem dlaczego tak dużo... Potem wyczytałem, że stożki dużo szybciej się zacieśniają. Rezultat - wystarczy dokręcić ręką.

 

Znajomość języka angielskiego jest wręcz zbawienna i oszczędza duuuużo pieniędzy :D

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

można nabyć osobno i ma oznaczenie wg NTN-a :: CR-0574

Mam problem z tym lozyskiem bo na stronie www.mtmtechmarket.pl jego wymiary to 25x52x37:

 

http://www.mtmtechmarket.pl/produkt,6868,,,Lozysko-4T-CR1-0574LLCS1-NTN.html

 

Natomiast na tej stronie http://scandalon.com/2009/06/motorcycle-steering-stem-bearing-size-chart/ jest napisane ze gorne lozysko w cbr 600 w rocznikach 91-97 powinno miec wymiary 26x47x15. Wie ktos jak powinno byc oznaczone lozysko NTN o takich wymiarach? Pozdr

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...