Skocz do zawartości

Czech Tourist Trophy


alterego
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do Horic daleko nie jest.... ale w świecie sportu motocyklowego?

No to zapytam tak - Ile torów Moto Gp jest w Polsce a ile w Czechach? Ilu Polaków staruje w Moto GP a ilu w Superbikach? Kiedy w FMX zaczął występować pierwszy Czech?

No i porównajcie sobie takie czeskie TT do polskich wyścigów weteranów - kręcenie się w kółko W SUMIE ze 20 motocykli po torze kartingowym...

A ilu ten kraj ma mieszkańców a ile ma Polska?

Tak by można było długo....

Osobiście myślę że nam jako narodowi brakuje kultury, w tym zwłaszcza technicznej. A najlepiej nam wychodzą przechwałki i chlanie - nawet zloty czesi mają lepsze (nie bywam, ale wielu znajomych tak mówi).

Możemy się nabijać że knedliki, itp, ale prawda jest inna - oni POTRAFIĄ się zorganizować i coś zrobić - nam najlepiej wychodzą jedynie dyskusje po świtu kres i komisje śledcze....

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Horic daleko nie jest.... ale w świecie sportu motocyklowego?

No to zapytam tak - Ile torów Moto Gp jest w Polsce a ile w Czechach?

 

Mnie boli to, że oni mogą robić wyścigi motocyklowe i o to o światowej randze nie mając torów wyścigowych a my nie. Wystarczy dobra wola samorządu jakiegoś miasteczka i dobra organizacja, oraz poświęcenie działaczy. Zawodnicy zawsze się znajdą. Nawet jak miejscowych mało to zagraniczni chętnie przyjadą bo dla nich to jest tanio.

Niestety od lat 60-tych wyścigi uliczne przestały byś u nas poprawne politycznie. Teraz boję się, że zapał unijnych urzędników "ureguluje" i tę sprawę i zostaną nam tylko tory, których brak....

 

 

Konrad1f opowiedział mi trochę o Horice CTT:

http://www.rockers.webd.pl/articles.php?article_id=181

 

Sprostowanie od "truda" z "precli":

 

Zginęło nie małżeństwo tylko ojciec z córką.

Ilja Zachoval, burmistrz, 57 lat. W wolnych chwilach artysta kowal. To tłumaczy zamiłowanie do starych motocykli.

Maruška Zachovalová 27lat. Artysta fotografik a przy tym ponoć świetny mechanik motocyklowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam nad terminem wyścigów, chętnie bym skoczył, gdyby było w lipcu/sierpniu, a tak muszę odłożyć to na za kilka lat, ale już same zdjęcia są miodne.

 

Osobiście myślę że nam jako narodowi brakuje kultury, w tym zwłaszcza technicznej.

 

Poza tym, Czesi mają jednak większe tradycje motocyklowe

 

 

No i porównajcie sobie takie czeskie TT do polskich wyścigów weteranów - kręcenie się w kółko W SUMIE ze 20 motocykli po torze kartingowym...

 

Dobrze, że istnieje chociaż coś takiego, po superveteranie w lublinie szczecińska motoklinika próbuje coś stworzyć i chwała im za to, mam nadzieje ze z czasem te imprezy wyewoluują na kształt czeskiego TT

 

 

Czyżbyśmy mieli pierwszego reprezentanta?

http://www.facebook.com/album.php?page=1&a...id=185880127089

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:) nie ma co ukrywać ,że od czechów dzieli nas milion lat świetlnych.. ale zamiast biadolić trzeba działać! Cieszymy się, że Partyzanci z Lublina i okolic zaczęli cykl Super-Veterana. Liczymy , że nasza impreza (Veteran Cup) otworzy oczy i innym "działaczom" lub "osobom wpływowym" i w końcu zacznie się u nas coś dziać innego niż chlanie na zlotach i paradowanie w klubowych kamizelkach. Wszystko w rękach nas wszystkich!

 

ps. co do startów w czechach to oprócz mnie i konrada szykują się jeszcze 3 osoby. wspólnie staramy sie rozkminić zawiłe regulaminy i zdobyć te licencje międzynarodowe...zobaczymy co będzie! jak nie w tym roku to w następnym na 100%!

Edytowane przez Redskin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...