Skocz do zawartości

Dokrecanie filtra oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za info, wszystko juz wiem. Z tym śrubokrętem to słyszałem ale jakos nie zdecydowałem sie na ten krok.

 

Jeszcze jedno pytanie. Ile oleju najlepiej zalac do moto? Nie zauwazyle tendencji aby bral mi olej ale zalalem prawie na full. W serwisowce pisza ze 2,8 litra, ja zalalem troszke wiecej ale to chyba nie ma negatywnego wplywu na prace silnika, wiec pomyslalem ze lepiej aby bylo na full bo zawsze tak jest chyba bezpieczniej. Prosze mnie poprawic jesli sie myle.

Pozdro

Nie masz wskażnika min- max ? :biggrin:

 

 

A w starym dla tego, że nowy jest w butelce i lustro oleju jest poza zasięgiem palca, a że stary olej był w misce, to łatwiej było.

Przed montażem zalewam filtr nowym olejem i nim smaruje uszczelkę. :cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja filtr zawsze dokrecalem reka, a wczesniej przesmarowalem uszczelke olejem ;)

Filtr mozna odkrecic takze paskiem klinowym z auta. Znajomy mowil, ze kiedys uzywali slorzanego paska od spodni (wiadomo, lata 80-te) :)

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokręcam filtr zawsze ręką, ale chwytam przez papier ścierny, wtedy filtr nie ślizga się w ręku. A miedziane podkładki, jeśli nie mam nowych, wygrzewam do czerwoności palnikiem lub nad gazem i zanurzam w wodzie, wtedy robią się plastyczne i ładnie układają się pod śrubą jako uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..chińskiego klucza dynamometrycznego TOPEX (koszt kilkunastu pln)..

 

cholera podrożały ? :banghead:

 

Ja zawsze smaruję uszczelkę, filtr odkręcam i przykręcam kluczem i tą specjalną nasadą na filtr - oczywiście wszystko odpowiednio delikatnie z lekka nutą pieszczot.

 

Pozdrawiam :notworthy:

Edytowane przez o l s e n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...