Skocz do zawartości

Motocykl wpada w shimmy..


gba4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli byl tylko szlif na boku to dolna polka wzgledem prawej sie skrecila i dlatego skreca, ja nie raz tak mialem jak walnalem gdzies na bok w teranie, wracalem do domu luzowalem lagi w donej polce ustawialem je rowno nacisnalem kilka razy na przednim hamie na kierownice skrecalem i wszystko bylo OK.

Sprawdz jeszcze przednia opone i czy przepadkiem tylnie kolo nie jest nierowno ustawione na napinaczach lancucha.

A zeby wiedziec czy rama jest prosta trzeba miec rowno ustawione przednie lagi i tylne kolo na napinaczach i zmierzyc to przyrzadem laserowym, niektore warsztaty go posiadaja(malo ktory autoryzowany serwis motocyklowy go nie posiada).

Ale moim zdaniem po szlifie na boku po ktorym motocykl wizyalnie nadaje sie do naprawy rama by sie nie skrzywila bo to nie jakies chinskie gowno, a nawet jak by przyrzad pokazal 1-3 mm to nie powinno to stanowic problemy w jezdzie takim motocyklem jak Varadero.

Takie jest moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Bandicie bylo to samo...jak jechalem trzymajac kierownice (bardzo lekko) szedl prosto i bez problemu, jak poscilem kierownice kolo zaczynalo wpadac w shimme.

Naprawa to wymiana opony na nowa i wszystko wrocilo do normy. (bieznik byl wpozadku, ale data produkcji dosc odlegla)

I w taki oto sposob dowiedzialem sie, ze nie warto oszczedzac na takich rzeczach...;)

Edytowane przez zipfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Bandicie bylo to samo...jak jechalem trzymajac kierownice (bardzo lekko) szedl prosto i bez problemu, jak poscilem kierownice kolo zaczynalo wpadac w shimme.

Naprawa to wymiana opony na nowa i wszystko wrocilo do normy. (bieznik byl wpozadku, ale data produkcji dosc odlegla)

I w taki oto sposob dowiedzialem sie, ze nie warto oszczedzac na takich rzeczach...;)

 

Co do oponki to oryginalna jeszcze z 2001 roku Bridgetstone. Bieznik jest ok jednak juz ma sporo lat.

 

Tez mi sie wydaje ze rama bedzie ok bo to jednak nie jest element ktory tak latwo sie gnie a na pierwszy strzal powinny pojsc lagi a one są wizualnie ok.

 

Moze ktos wie gdzie dostane lozysko do ww Hondy? nigdzie nie moge znalezc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak lozyska glowki ramy mozesz dostac w sklepie z czesciami do motocykli, takie sklepy posługuja sie roznymi katalogami jak na przyklad LARSSON czy OLEK i napewno cos bedzie. Jesli nie to ostatecznoscia jest salon Hondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona przednia jest przyczyna w wiekszosci przypadko, u ciebie 99% prawdopodobienstwa.

Rozumiem że z powodu jej wieku?

 

Przymierzałem się do ich wymiany ze względu że okropnie słabo trzyma mimo bardzo ladnego bieznika.

 

Bylibyscie w stanie polecic mi jakies dobre oponki 17 tki 90 szeroka przod i 130 tył ? jeżdze głównie turystycznie i dojezdzam do szkoly, chodzi bardziej o bezpieczenstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do ich wymiany ze względu że okropnie słabo trzyma mimo bardzo ladnego bieznika.

 

 

sam sobie odpowiedziales w jakim stanie masz przednia opone

 

co do opona to oby nowe lub prawie nowe z pewnego zrodla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...