Skocz do zawartości

Dookoła Polski 2010


Kamusial
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tę chwilę jestem przekonany żeby jechać 2.07- piątek, ale pewny będę na początku kwietnia. Powrót do Wawy chciałbym aby był w niedzielę 18.07 -> 16 dni. Wychodzę z założenia, że nie chcę się spieszyć, a po drodze zobaczyć jak najwięcej. Dlatego gdy ktoś nie ma tyle czasu, to może warto rozważyć zrobienie 1/2 odcinków niż się napinać i gnać bez końca, tracąc to po co się jedzie...

 

zgubaniec- terminów wyjazdów widzę tyle ilu chętnych póki co :)

 

RStarosta- 10 kwietnia zawitam zapewne do Łodzi w ramach- "Poznaj historię Polski! Etap pierwszy" (wątek obok). Także można by się umówić i pogadać.

Co do offroadu, to nie wiem jak wygląda ten odcinek- poza tym, że na mokro lepiej go nie jechać :) Najwyżej się zweryfikuje trasę w trakcie (i to nie raz pewnie).

 

whistler26- jako że zamierzam jechać dość lajtowo i raczej podziwiać widoki, niż migające pasy na drodze to dla mnie pewnie nie byłoby problemu.

 

Ogólnie zachęcam każdego do przyłączenia się na jeden, czy kilka odcinków gdy nie można na więcej- może z tego wyjść fajna inicjatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i taki termin byłby jak najbardziej OK :icon_biggrin:

 

Co do 10 kwietnia to się jeszcze zmówimy ponieważ jest to sobota i może mnie nie być w akademiku ale to jeszcze nic pewnego.

 

Jeżeli chodzi o konkretne trudno dostępne odcinki/drogi to myślę, że nie byłoby większego problemu ażeby je ominąć dokładając nawet parę km. Trzeba by w takiej trasie zadbać również o maszyny a jak wiadomo taki teren im średnio służy...

 

Ogólnie całość eskapady zaczyna mi się coraz bardziej podobać i jeżeli nie wystąpią żadne wypadki losowe to raczej na 100% z początkiem lipca wyruszymy na mam nadzieję piękną motocyklowa przygodę :crossy: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze kminie,to w Gda byli byście 5 Lipca (zakładając trasę Gizycko - Gdansk).Więc mogę się podłączyć tylko na trase od 6 do 10 Lipca i 11 zostawić sobie na powrót.

Powrócę z odcinkami od 6 do 10.

 

Oto pierwsza propozycja jednego odcina:

Gdańsk - Mielno nad Jez. Jamno. Po drodze przystanki w:

* Żarnowcu (pozostałości po niedokończonej elektrowni jądrowej i podwaliny nowej, elektrownia wodna, jezioro).

* Słupsk - rozprostowanie kości,kawa...

* Ustka (opcjonalnie)

* Darłowo (port morski <lol>)

* dalej do Mielna przez Łazy mierzeją pomiedzy jeziorem i morzem.

 

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&...4,0.441513&z=11

 

No to jeszcze kolejny odcinek. Znacznie krótszy tym razem - 130 km.

Mielno - Międzyzdroje.

Po drodze Kołobrzeg i Dziwnów lub Dziwnówek wg. uznania. Można by też zboczyć do Kamienia Pomorskiego.

 

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&...08,1.766052&z=9

Edytowane przez zqubaniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RStarosta- wszystko do dogadania. Dawaj znać jak tam z czasem stoisz i jakąś wstępną ustawkę trza by było zrobić. Gdybyście chcieli ogarnąć kilka odcinków też by miło było :D

 

Zgubaniec- zawsze możesz podjechać do Wawy i stąd z nami startować.

Pierwszy odcinek całkiem zacny, a Żarnowiec z wielką chęcią zobaczę. Jak już opracujesz te odcinki to zamieść je z dokładnym opisem co po drodze :)

 

Wciąż mi chodzą po głowie Bory Tucholskie- może by połączyć wybrzeże i Bory Tucholskie? Coś takiego skroiłem na podstawie googla i unikania dróg czerwonych link tak na dwa dni, z noclegiem gdzieś w Borach Tucholskich. Oczywiście jest to szkic, bo nie mam pojęcia co warto po drodze zobaczyć.

 

Grzesiek78- to byłaby niezła opcja- spotkać się na trasie i podzielić wrażeniami

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąć to pojęcie względne :) Te które do tej chwili wymyśliliśmy (w moim poście z 22.03 są te odcinki) to są szkice i w zasadzie wymagają dopracowania typu gdzie śpimy, co dokładnie zwiedzamy po drodze. Ogólny zarys zrobiłem taki link

Oczywiście punkty "noclegowe" są orientacyjne, odcinki powychodziły po jakieś 200 km średnio, ale jak się doda odpowiednią ilość zakrętów, ciekawych dróg, miejsc po drodze do zobaczenia, to zrobi się 250-300 km :crossy:

np. Bieszczady wyglądają ubogo, a chciałbym się po nich pokręcić i te 100km więcej zrobić. Niestety google maps nie pozwala na umieszczenie większej ilości punktów pośrednich...

Myślę, że ogarnę pierwszy etap wyprawy bowiem sporo już o nim czytałem- z Wawy do końca mazur- odcinki A-E.

Potem Zgubaniec szykuje nam cztery odcinki przypadające na termin od 6 do 10 lipca i myślę, że byłyby to odcinki z mazur, przez Bory Tucholskie, Gdańsk, wybrzeże, do okolic Szczecina, czyli E-I.

Od Szczecina do Miszkowic nie mam pojęcia jak jechać I-K.

Potem jest odcinek Miszkowice - Złoty Stok - K-L.

No i dalej L-R też jest niewiadomą.

 

Co do założeń taktycznych- jak najmniej dróg czerwonych, dużo zakrętów i ciekawe miejsca- pokazujące Polskę jaką jest, była i może być- kulturowo, przyrodniczo, technicznie, ekonomicznie itd- freestyle i przygoda. :buttrock: Fajnym założeniem byłoby np. odwiedzenie 4 najbardziej wysuniętych krańców Polski...

Noclegi na polach namiotowych albo w jakichś nie drogich kwaterach, ewentualnie może motocykliści bądź inni ludzie dobrej woli zechcą nas przygarnąć gdzieniegdzie, ale to już kwestia końcowa :notworthy:

 

Także wybierz które odcinki Ci się podobają, albo gdzie znasz jakieś fajne miejsca które warto i chcesz odwiedzić, czy może masz jakieś fajne namiary na nocleg.

 

Jesteśmy w kontakcie. Jakby co to pisz/dzwoń, namiary puściłem na PW.

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odnośnie całego wybrzeża i Borów Tucholskich. Jest tu sporo do objechania.

Pierwotnie ustalilem odcinki proste na 2-3 dni,ale jak jest czas,to moge zrobic trasę po Borach (znam troche) i jeszcze odnoge do Rozewia (najbardziej wysuniety na polnoc kraniec PL).

Musze tylko wiedziec ile mozna poswiecic czasu na całe wybzreże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem :) Daj upust fantazji i myślę, że jak trasa będzie w dechę to 4-5 dni damy radę poświęcić. Ułóż trasę od okolic Elbląga, do okolic Szczecina.

 

Osobiście bardzo bym chciał zahaczyć o Żarnowiec, przejechać się wzdłuż wybrzeża tak żeby widzieć morze (jak Ci się uda dodać do tego zachód Słońca to będziesz Bogiem), no i znaleźć się w sercu Borów Tucholskich z kąpielą na dziko.

 

Jeżeli macie jakieś "fantazje" odnośnie którychś odcinków, czy trasy to piszcie- będzie punkt zaczepienia przy planowaniu oraz fajna inspiracja do wycieczki.

 

Jeżeli chodzi o detale moich odcinków to myślę, że po weekendzie, no max w następny piątek je zaprezentuję.

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Dolny Śląsk proponuje napewno zawitać w twierdzy Kłodzkiej, zaliczyc kilka uzdrowiskowych miejscowosci np.Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój oraz koniecznie Kudowa Zdrój a obok niej jedyna w Polsce kaplica czaszek w Czermnej, z tamtąd 2 kroki do knajpki z Czeskim browarkiem.Wyjedżając z Kudowy śmignijcie na Radków a przejedziecie się jedną z ciekawszych dróg tzw. Droga Stu Zakretów po drodze oczywiscie Błedne Skały oraz najwyższy szczyt Gór Stołowych Szczeliniec Wielki (919 m.n.p.m) oraz wieś Pasterka-MOJE MIEJSCE NA ZIEMI. Pozatym na Dolny Sląsk zarezerwujcie sobie sporo czasu bo oglądać ciekawych miejsc jest tam chyba wiecej niz gdzie indziej a głównie dla wielbicieli Historii, to ponoć tutaj nadal znajdują się zasypane główne skarby III rzeszy.

link do mojej stronki na której jest opis Gór Stołowych (strona jeszcze w trakcie budowy, oficialna wersja bedzie także pod innym adresem ale juz do zerknięcia zapraszam).

http://mrzysty.sojusz.y0.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest tak dużym i pięknym krajem że 16, a tym bardziej 10 dni w żaden sposób nie jest wystarczająca. Ja jadę, żeby wiedzieć gdzie wrócić na dłużej w następne lata. Ciągle jednak nie mam za bardzo czasu żeby ustalić dokładną trasę, na pewno nie będę się trzymał tak blisko jak granic jak Wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troszkę zaniedbałem temat ale niestety zbliżające się święta sprawiają, że mam ostatnio sporo mniej czasu :(

Myślę, że pod koniec przyszłego tygodnia uda mi się ogarnąć jakiś konkretny odcinek naszej traski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam mniej więcej plany na pierwsze 2 odcinki. Przeczytajcie i podzielcie się uwagami.:

 

pierwszy odcinek jest dość elastyczny, raptem 160 km. Wyszedłem z założenia, że pierwszy dzień to organizacja/dojazdy/integracja, zwiedzanie jak czas pozwoli :) Trasa wygląda tak:

 

Wyjazd z Wawy, którędykolwiek, byle do DW637, potem tniemy krajową 62 do Siemiatycz i gdzieś w okolicach Mielnika (punkt B) planowałbym nocleg (raczej nad niż pod Bugiem). Miejsce i rodzaj noclegu do ustalenia. Gdyby było dużo czasu, to po drodze można zahaczyć o Ciechanowiec (imponujące muzeum rolnictwa i kilka innych fajnych rzeczy do zobaczenia), w Mielniku jest największa odkrywkowa kopalnia kredy w Polsce oraz cerkiew, można też pojechać kawałek dalej na wschód do Niemirowa

 

 

drugi odcinek

B-po 15km mamy Grabarkę- święte miejsce dla Prawosławnych, robi wrażenie i jest co oglądać (tu spędzimy pewnie z 1,5 h)

dalej 60 km przez DK693 i 685, po drodze wsie z cerkwiami ~1h

C- Hajnówka- ciekawe miasto- 26% populacji to Białorusini i od 2007 roku jest to oficjalny drugi język w mieście. Jest kilka miejsc do zobaczenia/objechania. Do tego można się zatankować i wrzucić coś na ząb. 2h

D- Rezerwat Pokazowy Żubrów oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne. 2-3h

D-E droga przez puszczę- podobno asfaltowa, choć pewności nie mam. 45 km ~ 1h

E- zalew w Siemianówce. Kiedyś były tam wsie, ale w ramach "programu rozwoju regionu" zrobiono w ich miejsce zbiornik wodny- zabawna pamiątka PRLowskiego podejścia do gospodarki przestrzennej i rozwoju... Poza tym jedno z bardziej cenionych miejsc przez ornitologów do obserwacji ptaków :lalag: Nad zalewem plaża i ładne widoki. Myślę że można się na 30 minut zatrzymać, rozprostować kości i coś zjeść.

 

W tym miejscu okazuje się, że aby dojechać do Sokółki asfaltem, trzeba pojechać przez Białystok- krótszej drogi nie ma, a droga ciekawa raczej nie jest. Dlatego wybrałem odcinek pod granicą, przez wsie Tatarskie po szutrze :buttrock:

 

E-F-G-H-I- odcinek do Jałówki po asfalcie, potem szutr, wsie Mostowlany i Swisłoczany, następnie przebijamy się przez DK65 i jedziemy do wsi tatarskiej Kruszyniany (najstarszy w Polsce meczet wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku i cmentarz muzułmański z nagrobkami z początków osadnictwa. We wsi zajazd z tatarskim menu), następnie do DW674 i wieś Bohoniki- meczet i mizar (cmentarz muzułmański).

Fragment to: 20 km asfalt do Jałówki, 40 km po szutrze i 30 km asfalt do Bohonik ~2,5h.

Odcinek Sokółka Białowieża opisany na rowerowo + foty - swoją drogą bardzo fajna stronka z opisem tras na wschodzie.

 

całość wyszła w przybliżeniu 12h.

 

Myślę, że o ile wcześnie byśmy wyruszyli, a po drodze nie byłoby niespodzianek, to można jeszcze dobić 80km po asfalcie do Augustowa gdzie na forum trampka polecano taki nocleg - pole namiotowe/domki w dobrej cenie.

 

Odcinek ma wówczas w sumie 300 km i wyjdzie pewnie z 13-14h. Więc trzeba wstać z rana i ogień :biggrin:

 

Jakieś uwagi? Coś jeszcze po drodze obejrzeć, coś olać:icon_question: :icon_question:

 

**********************************************************************

 

Rozek- nie liczę na to, że uda mi się obejrzeć każdy zalążek, ale wystarczy że poczuję klimat okolic, zobaczę kilka wspaniałych miejsc, spotkam ciekawych ludzi, poznam choć trochę historii lokalnej i przeżyję nie jedną przygodę. Poza tym już po zaplanowaniu tego pierwszego odcinka widzę, że jest tyle ciekawych miejsc na które nie starczy nam czasu iż z pewnością będę chciał tam wrócić na dłużej.

 

Ad. odcinki - jeżelibyśmy tworzyli tak po odcinku na tydzień w kilka osób, to do początku maja pewnie mielibyśmy już całość ogarniętą :)

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...