Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie cenie wasze wielkie doswiadczenie w tym temacie,rozumiem że kazdy z was wymieniał felge na większa w swoim motocyklu i wie z własnego doświadczenia,że motocykl zle sie prowadzi po takiej zmianie a w szczególnosci najlepiej wie to pan Piotr Dudek.

 

A nawiasem mówiąc rozmawiałem z ludzmi,którzy juz przeprowadzali takie zabiegi i znam ich zdanie,a temat tego postu był nieco inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ale Ty wpakowałes opone 190 na felgę 5,5 cala a ja chce wsadzic 190 na 6 cali a to duza różnica.Ja pytałem o opis felgi od srada,a jak juz sie ktoś wypowiada w temacie prowadzenia motocykla to czekam na opinie osób ,które zmieniły felge na 6 calową z 5,5 cala.Nie mówie o wkładaniu kapcia o 2 rozmiary wiekszego aniżeli felga tego wymaga,tylko o oponie przeznaczonej do danej felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cenie wasze wielkie doswiadczenie w tym temacie,rozumiem że kazdy z was wymieniał felge na większa w swoim motocyklu i wie z własnego doświadczenia,że motocykl zle sie prowadzi po takiej zmianie a w szczególnosci najlepiej wie to pan Piotr Dudek.

 

A nawiasem mówiąc rozmawiałem z ludzmi,którzy juz przeprowadzali takie zabiegi i znam ich zdanie,a temat tego postu był nieco inny.

 

cytat:pytam bo chce 6 cali wpakowac do cbr 900

teraz masz 5.5" chcesz wpakować 6" pod gumę 190 pozostawiając z przodu 16" :banghead:

 

Jak po takiej przebudowie przeżyjesz dzwona ma ostrym winklu to będziesz miał pretensje do całego forum.

Chcesz przebudować swojego druszlaka to zapodaj mu wahacz jednostronny od VFR i będziesz mógł szpanować.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ale Ty wpakowałes opone 190 na felgę 5,5 cala a ja chce wsadzic 190 na 6 cali a to duza różnica.Ja pytałem o opis felgi od srada,a jak juz sie ktoś wypowiada w temacie prowadzenia motocykla to czekam na opinie osób ,które zmieniły felge na 6 calową z 5,5 cala.Nie mówie o wkładaniu kapcia o 2 rozmiary wiekszego aniżeli felga tego wymaga,tylko o oponie przeznaczonej do danej felgi.

 

Pomijając to, że nikt nie poprze Cie w takim działaniu, bo najwyraźniej chcesz sobie zrobić krzywde, a jako wolny człowiek masz do tego prawo...

 

Czy mógłbyś oprócz "bo mi sie tak podoba" użyć jakiegoś racjonalnego argumentu przemawiającego za zamianą rozmiaru opony z węższej na szerszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

Chcesz przebudować swojego druszlaka to zapodaj mu wahacz jednostronny od VFR i będziesz mógł szpanować.

Oklepana przeróbka, lepiej samemu zrobić od podstaw wahacz jednoramienny.

W temacie: ja zakładam 190 na 5.5 calową felgę i jeździ mi się świetnie, (patrz avatar) nie bawił bym się w adopcje felgi ze srada do cebry bo przede wszystkich będzie to wyglądało obleśnie ze względu na charakterystyczny układ szprych w hondzie. (chyba że oba koła na raz) Jestem przekonany że 99% forumowiczów nie wiedziałoby na jakiej oponie jeździ gdyby zetrzeć z niej oznaczenie :bigrazz: fachowo to się nazywa siła myślenia życzeniowego.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nic cie nie odwiedzie od twojego planu a temat zalozyles w sumie niewiadomo po co.

 

Mam prosbe - jak juz zrobisz ta przerobke to podziel sie w tym temacie informacja jak to wyszlo jak juz troche na tym pojezdzisz szczegolnie w warunkach torowych/winklowych. Tylko bez sciemniania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba zanetti np w tej cbr chłopaczek ma felge od TL 1000 i nie wygląda zle,na fotce jest opona 190,obecnie jest załozona 200 http://img704.imageshack.us/i/6caliopona200cbr.jpg/

 

Nie felgę a FELGI (przód także) co nie zmienia faktu, że to motocykl stricte "szpanerski" który nie nadaje się do szybkiego i bezpiecznego pokonywania winkli.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie sie podziele,szczególnie jesli naprawdę bedzie tak zle jak przewidujecie,latałem na gsx750r k1 z 5,5 calowa felgą i kapciem 190 i nie odczułem żadnych niepokojących objawów a jak bedzie zachowywac sie cbr dam znac.I ja zadałem proste pytanie o rozmiar felgi od srada a wy niepotrzebnie rozdmuchaliscie temat.Baaaaaardzo chciałbym zobaczyc jak pan Piotr Dudek pokonuje zakręty trąc kolanami o asfalt na naszych Polskich drogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczules i nie odczujesz niepokojacych objawow jesli jezdzisz na kwadratowo. Dla mnie motocykl sportowy jest przeznaczony do sportu i do zapier**lania a im wezsza guma tym lepiej sie to udaje. Oczywiscie na szerszej oponie tez da sie to zrobic tylko wtedy nie jest to juz takie przyjemne i bezpieczne. Gdybym mial sprzeta po to zeby czasem sie powozic po wsi, jechac do sklepu po bulki a wieczorem pod disco to bym sie nawet nie zastanawial tylko zakladal guze 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam,że temat Postu był inny,ale jak sie nie ma nic do powiedzenia na konkretny temat to sie mówi na inny,a jesli Ci ulży motocykla uzywam do wypadów po bułki i dla lansu pod disco w Twojej wiosce :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...