Skocz do zawartości

Kombinezon skórzany najtaniej? Na dużego...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zbieram się do zakupu kombinezonu skórzanego. Może być jedno lub 2 częściowy, koniecznie w wielkim rozmiarze, bo mam 190cm wzrostu. Problem w tym że mam mniej niż 2000zł na wydanie. Im mniej tym lepiej. Gdzie można coś takiego dostać? Na allegro są tylko Tschul, ale brzydkie to jak cholera. Macie jakieś pomysły?

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zbieram się do zakupu kombinezonu skórzanego. Może być jedno lub 2 częściowy, koniecznie w wielkim rozmiarze, bo mam 190cm wzrostu. Problem w tym że mam mniej niż 2000zł na wydanie. Im mniej tym lepiej. Gdzie można coś takiego dostać? Na allegro są tylko Tschul, ale brzydkie to jak cholera. Macie jakieś pomysły?

Pozdrowienia!

 

 

Budowa ciała też jest ważna, ale jak na twój wzrost to będzie 58 albo 60.

Ja mam 193 cm wzrostu, byłem mierzyć kombinezon u tego gościa, właśnie ten model w rozmiarze 58:

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=895808556

 

Leżał na mnie dobrze ale nie idealnie, tzn był odrobinkę opięty nad tyłkiem. Długość rękawów i spodni elegancko ale po zgięciu się na pozycję motocyklisty troszkę uwierało mnie na wysokości kości ogonowej. I na dodatek troszkę dostałem brzuszka więc może dlatego mi się nad tyłkiem "zaciągnęło i uwierało" a Ty masz 3 cm mniej wzrostu, czuję że byłby idealny.

I choć tego sprzedawcy nie darze sympatią, to ten kombinezon polecam.

Jeśli jesteś normalnej budowy ciała lub masz troszkę brzuszka to będzie pasował.

Największy i ostatni w rozmiarówce Dainese to rozmiar 60.

 

Aha i Ja się targowałem, stówę zbił bez dłuższej debaty :bigrazz:

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci zaproponuje coś z Buse:

 

Imola - 1990zł

Le Mans - 1990zł

Spa - 1990zł

Assen - 1700zł

Zolder - 1620zł

 

Wszystkie są 2-częściowe.

 

Jakbyś miał pytania lub byś się zdecydował to pisz maila na [email protected] .Pzdr

Edytowane przez kargul07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze RST:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=902885772

albo 4sr:

http://www.4sr.pl/katalog/moto-kombinezy/

 

Albo spytaj kolegi RaY - on ma rozne kombiaki w dobrych cenach.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś znajdziesz to daj znać, bo mam podobny problem. Też szukam kombinezonu do ochrony a nie do wyglądania, z założenia jest do zniszczenia. Jestem juz zdesperowany i widze ze tylko szyte na miare mi przypasuja. Oglądałem (co prawda na fotach) kombinezony sportowe Tarbora ale nei widziałem na nich zadnych uelastyczniających wkładek, przez co do supermoto raczej odpada. Zastanawiałem sie nad tymi 4SR mocno, cena dobra i z tego co czytałem to tez jest możliwość uszycia pod konkretny obiekt.

Jak coś namierzysz i sie zdecydujesz koniecznie daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie w wielkim rozmiarze,

 

Co rozumiesz poprzez " wielki " Napoleon byl wielki , z garderoba, hmmm.

 

Kolega podal juz rozmiar 58, 60, XXl lub XXXL.

 

waga tez by sie tu przedala.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi! Ważę ok 90kg, wiec nie jest źle, ale dupę mam sporą ;) Co byście polecili z tych firm: tschul, 4sr, tarbor, buse? Może macie jeszcze jakieś pomysły?

 

 

Jak masz 190 cm wzrostu to waga 90 kg jest jak najbardziej prawidłowa, więc chyba nie masz "sporej du.." - jak sam to ująłeś :bigrazz:

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 193 i 90 kg to w zaleznosci od kroju mozesz pasowac juz w rozmiar 54, 56, 58 ( we wloskie mozesz nie pasowac w 60 - mozesz ale nie musisz, bo wszystko jest mozliwe ).

 

czy XL, XXL

 

Osobiscie typowal bym na Büse Tschul'a

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rocks! Z całym szacunkiem dla kolegów ale nie kupuj bez mierzenia, to po pierwsze. Wzrost i waga to jeszcze za mało. Masa ciała może rozkładać się w różnych partiach ciała i zależy to, od wielu czynników, min. budowy kośćca, masy mięśniowej, tłuszczyku itp. Ja mam 192 cm wzrostu, ważę 92 kg i w kombi HG 58 Tricky II topię się (szczególnie spodnie w pasie są za wielkie, kurtka ujdzie), natomiast w texie Modeki rozm. 58/XXL Schield Pro - kurtka jest OK, a spodnie za krótkie i nie mogę jeździć w krótkich butach, bo nogawki nie dostają do butów (wyglądam, jak po młodszym bracie). Rozmiarówka niby metrycznie taka sama, w rzeczywistości każdej firmy jest inna ( mam spodnie skórzane Dainese rozm. 58 i nie są za wielkie, w tym w pasie).

Proponuje zwróć jeszcze uwagę na rozmiary tzw. LONG oznaczone 106, 110, 114, 116 i z tego może coś dobierzesz, nawet dobierając inny rozmiar spodni i inny kurtki ( np. 56 i 110 itd). Weź pod uwagę IXS jakość super i rozmiary LONG maja do 114(czyli długie 56). Pozdrawiam!

PS. Jak coś wypatrzysz to daj znać na PW, bo ja też poszukuję.Uważaj na długość rękawów( to też może być kłopotliwe)

Edytowane przez swistak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu zaczyna się kłopot, bo zostają tylko sklepy stacjonarne, wysyłanie, odsyłanie wymiana samych spodni itp. to jakiś horror będzie. Jest taka firma co się nazywa motomoda24. Mieli fajny kombinezon za 1300zł, czarny, dość porządnie wyglądał na zdjęciach. Polecam do nich pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Słuchajcie, sam jestem obecnie przed wyborem kombi, nieco grzebie w rynku i stoję przed wyborem: skóra firmowa czy noname..

 

Kombi Arlen Ness lub Berika - ceny już od około 2k pln - tak więc polecam, można znaleźć, nawet w salonach Hondy jest kombi Berika LS2-8323 za 2299 zł....

 

Ale z drugiej strony kolega przelatał 2 sezony w czymś o nazwie Probiker PRX[coś tam] - cena poniżej 800 zł... - i daje radę...

 

Ja sobie wyrabiam zdanie że albo coś takiego jak Arlen czy Berika albo po bandzie Probiker - jeśli oczywiście mówimy w tych pieniądzach bo wyżej to np. Dainese.

 

Pozdr,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć

 

Przymierzam sie do kupienia dwuczęściowego kombinezonu na sporta.

Problem - mój wzrost - 200cm - budowa ciała proporcjonalna do wzrostu. Szkieletem nie jestem, bruszka też nie mam.

 

Czy mógłby ktoś mnie naprowadzić na firme / osoby które wiedzą jak zaradzić temu "problemowi" ? :)

Czytałem, że są firmy które robią to na miare, ale mój budżet nie pozwala mi kupić kombinezonu za 2-3K, czasami nawet i lepiej.

 

Chętnie kupiłbym jakąś dobrą używke.

Mógłby ktoś mi pomóc w tej kwestii ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez markos5781
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...