Skocz do zawartości

syntetyk vs polsyntetyk


Rekomendowane odpowiedzi

nie no spoko jesli 200zł raz na sezon to przeplacanie to chyba troche was ponosi. jak bys mial to zmieniac co miesiac to faktycznie troche drogawa sprawa ale roznica na poziomie 80zł to az smiech sie zastanawiac.

 

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jesli ktoś oczekuje największych osiągów i ochrony silnika to zapewniam was że tylko pelne syntetyki to zagwarantują.

Jesli ktos nie czytał opracowania zrobionego na podstawie wypocin pewnego inzyniera pracujacego przy budowie silników w Mercedesie z niemieckiego forum na temat olejów to zapraszam, naprawde ciekawy materiał:

 

http://p12.neostrada.pl/oleje.pdf

 

Ja od siebie jeśli ktos byłby chetny spróbowac wlac najwyższą półkę jesli chodzi o oleje, to polecam Amsoil .Zapraszam robie własnie zamówienie dla chłopaków, kolegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item897199844_olej_m...000_r1_fz1.html

Ciekawy jest taki zestaw. Najdroższy olej+najtańszy filtr oleju. To jest dopiero bezsens! To ja wolę lać Motula 7100 ale kupować filtr KNa albo oryginał. Cena ta sama,a efekt według mnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item897199844_olej_m...000_r1_fz1.html

Ciekawy jest taki zestaw. Najdroższy olej+najtańszy filtr oleju. To jest dopiero bezsens! To ja wolę lać Motula 7100 ale kupować filtr KNa albo oryginał. Cena ta sama,a efekt według mnie lepszy.

 

a co jest nie tak z hiflo?? na jakiej podstawie oceniasz ze filtr ma takie znaczenie?? papier inny??

 

dla pocieszenia powiem ci ze sporo marek zamawia na pierwszy montaz w filtronie i orginał ktory kupujesz za 50zł z filtrona kupujesz za 15-20.

 

bez paranoi.

 

meiva hiflo kn champion czy jr to jeden ch**j

 

aha a skad wiesz kto robi OEM skoro nie jest na nim napisane?? pojecia nie masz co zakladasz za 3x cene

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest nie tak z hiflo?? na jakiej podstawie oceniasz ze filtr ma takie znaczenie?? papier inny??

 

dla pocieszenia powiem ci ze sporo marek zamawia na pierwszy montaz w filtronie i orginał ktory kupujesz za 50zł z filtrona kupujesz za 15-20.

 

bez paranoi.

 

meiva hiflo kn champion czy jr to jeden ch**j

 

aha a skad wiesz kto robi OEM skoro nie jest na nim napisane?? pojecia nie masz co zakladasz za 3x cene

Wychodząc z takiego założenia czym rózni sie olej Lotos od 3 x droższego Motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc z takiego założenia czym rózni sie olej Lotos od 3 x droższego Motula?

 

Tak jak byś nie wiedział, że to inna para kaloszy.

 

PS. Lotos, dobre oleje.

 

Frajer jestem bo mam otwarty komin, leję Motula 300V i jeżdżę na Hiflo.

 

Możesz wytłumaczyć na jakiej podstawie twierdzisz "efek lepszy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Hehe, kazdy ma swoje przesady jak widac :].

Ja np. leje Motula 7100, uzywam filtrow oleju Hiflo, ale nie zalozylbym do moto filtra powietrza K&N, bo uwazam, ze przepuszcza za duze czasteczki syfu do silnika :P. Widzialem kiedys jakies zestawienie przeupuszczalnosci i K&N byl gdzies w końcu skali :P.

I mnie nie przetlumaczysz, tak jak pewnie bartowi_b nie przetlumaczysz, ze filtry oleju Hiflo nie sa zle :].

 

Ja nie umiem ojcu przetlumaczyc, ze nie powinno sie odpalac moto w zimie. A ten meczy co jakis czas biedna XJR i jest szczesliwy w przekonaniu, ze dba o motocykl :].

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak ktoś chce być bardziej niemiecki od Niemców.Ale niestety będzie zawsze polaczkiem.

 

Piter, jest to obrzydliwie obraźliwe słowo, obraźliwe także dla wszystkich innych jak to napisałeś "polaczków", czyli także dla Ciebie.

Pliss ... nie używaj tego słowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item897199844_olej_m...000_r1_fz1.html

Ciekawy jest taki zestaw. Najdroższy olej+najtańszy filtr oleju. To jest dopiero bezsens! To ja wolę lać Motula 7100 ale kupować filtr KNa albo oryginał. Cena ta sama,a efekt według mnie lepszy.

 

Był tu kiedyś na Forum test filtrów oleju (Angole go robili) i HF lepiej wypadł vs. K&N. Różne tam kryteria były brane pod uwagę.

O ile różne rzeczy słyszałem o filtrach powietrza HF ( do niektórych modeli motocykli mało precyzyjne wykonanie mają) do do f. oleju chyba kupy nie robią.

Stosowałem i jedne i drugie - bez różnicy (poza ceną :bigrazz: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem i jedne i drugie - bez różnicy (poza ceną :bigrazz: ).

Ja lubię KN za możliwość odkręcania kluczem :D

Poza tym lepiej się czuję kupując drogi filtr, zamiast najtańszego. Czuję wtedy wewnętrzny spokój, a to bezcenne uczucie :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no co prawda to prawda. spokoj wewnetrzny rules ;) ale te marki co wymienilem plus mann to na prawde dobra jakosc tak wiec teza troche nie słuszna :).

 

aha podobnno kny maja magnesa w srodku. ile w tym prawdy nie mam pojecia

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię KN za możliwość odkręcania kluczem :D

Poza tym lepiej się czuję kupując drogi filtr, zamiast najtańszego. Czuję wtedy wewnętrzny spokój, a to bezcenne uczucie :bigrazz:

 

No to racja - K&N ma wygodny sposób odkręcania.

Ale wiesz.. pewnego pięknego wieczoru ktoś przyjdzie i Ci odkręci :icon_razz:

(nie wiem jaki tam jest dostęp w FZ1 ale u mnie bez problemu) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha podobnno kny maja magnesa w srodku. ile w tym prawdy nie mam pojecia

Nie wiem jak z filtrami ale zauwazylem przy zmianie oleju ze u mnie na srubce spustowej do oleju (od spodu silnika) jest magnesik. Wiec przy zmianie oleju spokojnie sobie wyciagam srubke i zbieram z niej opilki. Bardzo proste ale jednoczesnie jak genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z filtrami ale zauwazylem przy zmianie oleju ze u mnie na srubce spustowej do oleju (od spodu silnika) jest magnesik. Wiec przy zmianie oleju spokojnie sobie wyciagam srubke i zbieram z niej opilki. Bardzo proste ale jednoczesnie jak genialne.

 

w moim motocyklu tez zastosowali taki bajer i faktycznie zawsze przy wymianie cos tam sie zbierze.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...