Skocz do zawartości

WR 450 vs EXC 400/450 vs TE 450


Rekomendowane odpowiedzi

No nie jest to znowu moto bez wad, wspomnę tylko o stałej zębatce napędowej rozrządu na wale która lubi gubić zęby a jej wymiana wiąże się z wymianą połówki wału :bigrazz: .

Tego jeszcze kumpel nie przerabiał, chyba za swieży sprzęt. Ale przekażę mu newsa, lubimy sobie nawsadzać czasem :buttrock: .

 

 

pokazaliśmy im którędy jechac zresztą przejechaliśmy pierwsi

 

nie wiem dlaczego ale huski zaczeły prychac kichać strzelać i nie chciały jechać

 

ja ostatnio zaliczyłem wodowanie az siedzenie było pod wodą

 

z puszki filtra wylałem wode wycisnołem filtr powietrza z wody i sprzęcik odpalił

 

ale musze przyznać że huską sie jeździ nawet nieźle

Ja myślę, że mogło chodzić o to co ostatnio u mnie w Kacie się dzieje. Mianowicie jak wjadę w nawet nie głęboką wodę ale zanurzę wężyki odchodzace od gaźnika to moto zdycha. Podpowiecie o co biega? Sorry za offtop :icon_rolleyes:.

A co do hardcoreowego zatopienia to chyba miałeś szczęście, że woda nie narobiła obory. Może filtr miałeś monstrualnie nasączony olejem i nie puścił wodospadu :biggrin: . Ja którymś razem wpierniczyłem się tylko po kolana i po rybach. Zasysnęło wodę pięknie do oliwy aż sie w oczku kakao pokazało :banghead: .

Edytowane przez rispekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widze że komuś sprzęt pada to jest już do niczego?.Większość znajomych śmiga na Katach(sam mialem wcześniej dwa i zanosi sie na powrót),jak dla mnie super sprzęt,nie znam kata ktory sypał się z byle powodu.

Srednio sezon bez zaglądania do silnika.Smiech mnie bierze jak słysze że ktoś co 10 mth reguluje zawory itd.

Jak dbasz tak masz.

Mialem kiedyś Huśkę 510,teraz wr 250 i też nie mogę złego słowa powiedzieć o sprzęcie(chodzi o awaryjność)

,znam gości którzy śmigają na huśkach(przeważnie 4T),jeżdzilimy czasem razem i nie sądze że huśka boi się wody pływają wszystkie tak samo.

Jedyną wadą jest dostępnośc części i to przeważy nad zmianą.

Co do WR 450 nie znam nikogo,nie wiem dlaczego ludziska unikają yamaszki przynajmniej 4T

Ostatnio przeglądałem filmiki z Erzberg,Enduromani i widać przewagę KTM-a.

Dlaczego?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo marketing firmy, albo każdy chwali swoje :biggrin:

Odnośnie KTM to nie sądzę żeby marketing był odpowiedzią na wszystko :wink: , a co do WR to wystarczy pobieżne spojrzenie na nią żeby zauważyć kilka spraw: popatrzcie na kształt zbiornika paliwa, cały zbiornik znajduje się na głowicą oznacza to sporą masę ulokowaną w wysokim punkcie moto, w KTMach zbiornik schodzi na boki gaźnika dość nisko aż do kopniaka co powoduje obniżenie środka ciężkości, efekt ten potęguje się wraz z ubywającą ilością paliwa i zwykle jeśli mamy już pół zbiornika to całe paliwo znajduje się na wysokości głowicy, w WR do samego końca mamy całą masę nad głowicą, przechodząc do konstrukcji samego silnika zauważamy kolejną sprawę czyli głowicę.. nie, nie chodzi mi o panewki :icon_mrgreen: (choć jeśli coś się nam tam posypie to koszta są 3 razy większe niż w KTM), ale o samą konstrukcję głowicy, co w niej mamy? ano pięć zaworów czyli większa masa, do tego pięć szklanek czyli.... większa masa, dalej dwa wałki rozrządu czyli... większa masa :biggrin: sama wielkość głowicy czyli.... MASA i jeszcze parę spraw czyli..... :icon_mrgreen: , o co mi chodzi? no o większą masę :biggrin: ulokowaną zaraz po wysoko ulokowaną masą zbiornika, w efekcie WR ma sporo wyżej ulokowany środek ciężkości co ma bezpośredni wpływ na łatwość operowania sprzętem. Nawet jeśli założymy że oba sprzęty mają tą samą masę to wyżej położony środek ciężkości w WR powoduje subiektywne odczucie większej masy, te same zarzuty można postawić z resztą TE450. Mój kumpel ujeżdżający swego czasu WR426 zawsze twierdził że WR w niczym nie ustępuje KTMom, a wręcz przeciwnie że nowsza konstrukcja silnika, że sucha miska, że to że tamto, ale po sprzedaży WR zakupił EXC525 :icon_mrgreen: na pytanie dlaczego? odpowiedział "bo już nie miałem siły do tego wieprza" :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...