Skocz do zawartości

odblokowanie BMW R1100 R


szynszyll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

kolega ma na oku ładna R1100 R sprowadzona ze szwajcarii - jak wiele motocykli z tego kraju i ten jest zablokowany - w papierach ma wpisane 52 KM a wersja odblokowana powinna ich miec 80. szukam po sieci odpowiedzi jak blokowane sa te maszyny ale z marnym skutkiem. moze ktos z Was przerabial juz ten temat. dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moto jest zdławione to raczej tylko wymiana ECU czyli sterownika wtrysku Bosch-go pomoże.Na Allegro powinieneś znaleźć taki sterownik z normalnym oprogramowaniem.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze moc jest podawana w kW ale wiem tez, ze po przemnozeniu dostajemy KM co zrobilem.

 

dogrzebalem sie na innych forach do szczegolow - zasile archiwum moze komus sie przyda:

 

w motocyklach bmw serii r 1100 (r, rs, rt) praca wtryskow steruje Boshowski uklad Motronic ktory jako sam uklad dla wszystkich modeli jest taki sam - rozni sie natomiast oprogramowaniem. dla poszczegolnych wersji dlawienia rowniez jest ono rozne.

 

rozwiazania tej sytuacji sa dwa - albo przeprogramowac posiadany modul - musi on posiadac zlacze diagnostyczne CCP - albo zakupic modul z wgranym oprogramowaniem na jakim nam zalezy.

 

ja jestem wlasnie na etapie szukania kogos kto podejmie sie takiego przeprogramowania.

 

co do sugestii, ze czasami moc jet ograniczona jedynie w dokumentach to pozwole sobie w to watpic jesli chodzi o rynek szwajcarski - mozliwe, ze uzytkownik sam na wlasna reke odblokowal maszyne - ale nie widze mozliwosci zeby tamtejszy urzednik wpisal cos 'z czapy'.

 

pzdr

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z kilkoma motocyklami ze Szwajcarii które były zdławione tylko w dokumentach.

Ostatni był XX o mocy 70KM.

W rzeczywistości był już odblokowany - nie tylko tam się zdarza.

 

Zawsze można zapytać w Serwisie BMW ile kosztuje taka usługa (oczywiście jeżeli taki serwis nie będzie chciał naciągać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo seria R1100 oprócz najsłabszej wersj 25 kW jest dławiona odpowiednią wtyczką kodującą w skrzynce bezpieczników. Kolor żółty odpowiada pełnej mocy, na Szwajcarię były:

"Speziell für die Modelle der Schweiz gedacht sind wohl die Stecker

"mahagonibraun" (für R1100GS, + R), und "taubenblau" (für R1100RS) ."

Nie chce mi się tego tłumaczyć, można się domyślić nawet nie znając niemieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...