Skocz do zawartości

Potrzebny kawałek zacisku hamulacowego z MZ


zapek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witeczka!!! bracia MZ

Potrzebuje na samoGWAŁT pierdołki z zacisku hamulcowego która powoduje powrót klocków hamulcowych na swoje miejsce...(z tego co wiem to jest to taki powyginany fantazyjnie drucik)

probowałem zrobic sam ale nie działa jak trzeba i najlepszy bedze orginał

 

czekam na odpowiedz

i oczywista pozdrowionka

Zapek Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki samoistnie wracaja na swoje miejsce- nie potrzebuja do tego jakichś drucików. Prawdopodobnie masz zatarty tłoczek w zacisku i nie wraca on na swoje miejsce. Musisz rozebrać zacisk i przetrzeć smarem do zacisków tłoczek i zacisk -to powinno zadziałać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka gadałem z kolesiem który ma MZ i powiedzał że orginalnie w zacisku na porowadnicach klocków są jeszcze włąsnie takie dwa elementy które za to odpowiadają. jesli chodzi o tłoczek to jest ok i wraca jak trzeba. ale włąsnie wydaje mi sie ze czegos tu brakuje.

czy kiki jesets pewnien na 100% ze w zacisku niczego takiego nie ma???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% to nie ale na 99 to tak - w czwartek wróce do domu i zajrze do zacisku swojej ety i ci napisze dokładnie- jak chcesz to ci moge wysłać fiszke z częsciami składowymi zacisku i sam zobaczysz (ale to dopiero w czwartek jak bede w domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zacisku jest płaska sprężyna w kształcie krzyża, ona odpowiada za lekkie odsuwanie klocków od tarczy. Dodatkowo górna krawędź blachy klocka ma w środku podcięcie, powinno ono być lekko ukośnie spiłowane tak, żeby języczek tego krzyżyka naciskał na krawędź podstawy klocka bliższą tarczy hamulcowej. Trudno to opisac słowami ale wystarczy przyjrzeć się jak to jest zbudowane i gdzie sprężyna naciska na blachę klocka i już widać gdzie ma to być zeszlifowane. U mnie w każdym razie pomogło takie podpiłowanie klocka ale i tak minimalnie dotykają one tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

moge Ci dać nr. telefonu do sklepu z moto MZ w Krakowie, mają tam prawie wszystko, dzwonisz, zamawiasz a oni Ci wszystko przyślą do domu pocztą, już pare razy zamawialem rozne czesci z tego sklepu i zawsze bylem zadowolony z ich uslug. jak chcesz to jest nr do tego sklepu :(012) 636 64 22 , czynne od pon. do pt 10-18 , sobota 10-14.

pozdrawiam

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...