Skocz do zawartości

Luźne nity


Marlew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zasadniczo powinienem wymienić tarczę cham. bo min. grubość na niej podana to 4 mm a moja ma 3,9 ale ponieważ są tu na forum tacy co jeżdżą na tarczy o 1mm cieńszej (i to mechanicy :) ) więc stwierdziłem że czekam do 3,5 mm ale okazało się że mam luźne nity (tarcza pływająca), w czasie jazdy jest to niezauważalne ale na postoju jak przy wcisniętym hamulcu ruszam DRą w tył i w przód to czuję (i widzę )że tarcza się rusza w przód i w tył (luz ok. 1 mm),

Czy to groźne czy można przeżyć - bo nie chciał bym stracic hamulca 4 tys km od domu ??

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco.

Sprawa luzujących się nitów w DR to jeden z jego mankamentów.

mankamentów resztą chyba pisali w kwietniowym ŚM.

1 mm to już za dużo. Niektórzy próbują się ratować poprzez przepchnięcie trzpienia poprzez otwór w nicie i w ten sposób zwiększenie średnicy.

Jednak hamulce w motocyklu powinny być we wzorowym stanie.

Lepiej zadać sobie pytanie ile warte jest moje życie ? czy opłaca się ryzykować dla 300-400 złotych ( bo tyle może kosztować zamiennik )

Ja bym nie ryzykował.

Zwłaszcza że przed Tobą daleka trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco.

Sprawa luzujących się nitów w DR to jeden z jego mankamentów.

mankamentów resztą chyba pisali w kwietniowym ŚM.

1 mm to już za dużo. Niektórzy próbują się ratować poprzez przepchnięcie trzpienia poprzez otwór w nicie i w ten sposób zwiększenie średnicy.

Jednak hamulce w motocyklu powinny być we wzorowym stanie.

Lepiej zadać sobie pytanie ile warte jest moje życie ? czy opłaca się ryzykować dla 300-400 złotych ( bo tyle może kosztować zamiennik )

Ja bym nie ryzykował.

Zwłaszcza że przed Tobą daleka trasa

 

Dzieki - takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

rozbijac nitów nie bede bo tojuz by byla glupota,

tarcza kosztuje 300 pln wiec przezyje- jak myslisz czy warto zastosowac tarcze nieplywajaca od DR650 (ten sam rozmiar -ta sama cena )

Balem sie wlasnie o ten udarowy efekt przy rozpoczeciu hamowania :D

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...