Skocz do zawartości

Skody na czele


Gliszczynski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co do nowego superba to troszkę teorii radzę liznąc i poczytać jak w testach praktycznie pod każdym względem bije chociażby rodzimego paska B6, a4 i wiele innych aut.

 

No jezeli Twoim zdaniem Superb bije Audi A4 ( przynajmniej tak to z Twojego tekstu rozumuje ) to naprawde nie mamy wogole o czymdyskutowac.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście furek jest tyyyle, że każdy może wybrać coś dla siebie.

A jako posiadacz octavii 2 w dobrej wersji i jedynie słusznym, męskim kolorze :biggrin: czarnym, proponuję - zanim sie na skodzinki zacznie psioczyć radzę samemu sprawdzić nową octę lub superba zanim zacznie sie zrzędzić.

Co do cen to sie zgadzam, ze przegięcie zwłaszcza wypasionych w miarę bo podstawowe to bieda lekka. Ale 2-3 latek z pewną historią w dobrej wersji to dobry wybór. Tak uważam i tak zrobiłem. Wolę to niż o kolejne 2-3 lata starszą "bardziej prestydżową" furę z pewnego importu" - każdy kto za takimi pewniakami z ogłoszeń zjechał trochę kilometrów wie o czym mowa. Skoda (lekko używana :bigrazz: ) jest dla tych którym nie zależy na rzucaniu sie w oczy i zbieraniu blachar po drodze ale dla tych którzy chcą spokojnie i bezproblemowo jeździć. Całkiem fajnie jeździć. Jako zwolennik podstarzałego ale na wszystkie strony znanego 1,9 TDI cenie te technologię. A opakowanie skody (tej noweszej) jak widac po statystykach ma wiele zwolenników.

A co do nowego superba to troszkę teorii radzę liznąc i poczytać jak w testach praktycznie pod każdym względem bije chociażby rodzimego paska B6, a4 i wiele innych aut. Zanim to zdanie bedziecie krytykować proszę sięgnijcie po trochę wiedzy i faktów, coby można podyskutować na poziomie i obiektywnie.

 

 

Monter75 auta kompaktowe mają po pierwsze być tanie ( to wyjaśniliśmy, że skoda nie jest) i praktyczne. A pod tym ostatnim względem to octa 2 bije wszytsko dookoła w kompaktach. Dlatego wg warto zaintersować sie używaną skodą w lepszej wersji.

 

Pozdro

Z racji zajmowania się samochodami miałem okazję jeździć wieloma autami.Pomijam kwestie sposobu zakupu i okazji bo to na odrębny temat.Nie przekonasz mnie o wyższości skody nawet nad 3 lata starszym japsem( i również pomijam auta typu szpan).

Przyznaję, że skoda ze swoim 1.9 TDi ładnie przyspiesza i daje komfort wyprzedzania ale dla mnie to był jedyny komfort.

Z tym bezproblemowym jeżdżeniem to życzę oby jak najdłużej ale....rzeczywistość jest zgoła inna.

To było o poprzednich modelach.Na temat tych nowych wypowiem się za czas jakiś.

Choć jest kilka niezmiennych od wielu lat przypadłości i niezależnych od modelu w grupie VW.

 

Na szczęście furek jest tyyyle, że każdy może wybrać coś dla siebie.

A to prawda.Na szczęście.

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider ja wiem, że ty na wszystkim znasz się świetnie ale coś czuję, że o samochodach to ty masz marne pojęcie. W całej Europie zachodniej pozbawionej takich kompleksów jakie masz ty czy Yuby wszyscy Skodę chwalę. Oczywiście Polacy dymający starymi gratami na LPG po pięciu dachowaniach piszą, że by w życiu Skody nie kupili. I to jest prawda bo na furę droższa niż 15 kzł i tak ich nie będzie stać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider ja wiem, że ty na wszystkim znasz się świetnie ale coś czuję, że o samochodach to ty masz marne pojęcie.

 

nie tylko o samochodach, o moturach tez ( celowo przez u bo nie mam o z kreska :icon_mrgreen: )

 

Cale szczescie mymy tu takiego Experta jak ty :icon_mrgreen:

 

W całej Europie zachodniej pozbawionej takich kompleksów jakie masz ty czy Yuby wszyscy Skodę chwalę.

 

Idac twoim tokiem rozumowania to takie kompleksy jak Yuby czy ja ma ca. 90 % tych zachodnich mieszkancow :icon_mrgreen: pytanie tylko jak wszyscy chwala to czemu nie sprzedaje sie jej wiecej ? To tak jak z BUell'em :icon_mrgreen:

 

Oczywiście Polacy dymający starymi gratami na LPG po pięciu dachowaniach piszą, że by w życiu Skody nie kupili. I to jest prawda bo na furę droższa niż 15 kzł i tak ich nie będzie stać :D

 

Ciesz sie wiec, ze ciebie na nia stac i zycze ci aby bylo cie zawsze na nia stac :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli Twoim zdaniem Superb bije Audi A4 ( przynajmniej tak to z Twojego tekstu rozumuje ) to naprawde nie mamy wogole o czymdyskutowac.

 

:crossy:

 

No i najwyraźniej nie mamy bo nie masz racji.

Gust, upodobania to rzecz subiektywna. Uroda samochodów tym bardziej,ale fakty są jakie są.

Zapraszam do przeanalizowania...np testu porównawczego Passat/A4/Superb z silnikami 1,8 TSi w AŚ z 11.08.2008 numer. A4 lepsza była tylko w parametrach jezdnych ale nawet hamulce miała już najgorsze z czałej trójki. No i jakość wykończenia jak zawsze wzór , ale tu skoda niczym specjalnie nie odstaje - o tym radze sie samemu przekonać i chociażby usiąść w miarę dobrze wypasionym superbie. Ostatecznie ostatnie miejsce w teście po wszystkich ocenach cząstkowych dla A4. Wynik testu Superb/Passat/A4- pod względem obiektywnym- praktycznym-rzeczowym. Prestizowym byłby zapewne odwrotny. W kwestii walorów użytkowych i kosztów w ogóle A4 do Superba - nie ma tematu.... warto cokolwiek poczytać, dowiedzieć sie kolego ks-rider zanim zaczniemy dyskusję. Prosiłem o trochę obiektywizmu a nie subiektywne stereotypy. Jesteś jak typowy Polak... stereotyp jest świętem i żadnymy konkretnymi dowodami nie przekonam.... Pewnie usłysze że nikt w AŚ sie nie zna.

Audi zawsze było perfekcyjne - bez dyskusji i na tym zbudowało prestiż. Na tym dłuuugo jechało, ale konkurencja ( może nie do końca trafne słowo w tym przypadku) jak widać nie śpi a wydaje mi sie , że audii lekką drzemnę złapało.

Pare km podstawową oktavią i zero kontaktu z nowym superbem i kreujesz sie na znawcę? No gratulacje. I do tego chcesz widze być głosem tej "zachodniej Europy" :notworthy: Rispekt

Są tu bardziej kompetentni ludzie?

 

 

Monter75

Nie mam zamiaru kwestionowac prymatu japsów. Dla mnie (może nie te z ostatnich lat) to też są super auta - wzorce. Ja też chciałem japsa ale tylko accorda VII. Ale po obejrzeniu kilku używek, m.in. acordy z 2003 i 2004 roku ( w mojej kwocie) i kilku innych aut które okazały sie wychwalanymi klepakami dałem sobie spokój.

Ja lubie diesle, w hondzie z tym chudo bo 2,2 iCDTI mało strasznie tego w kwocie 40-45 tysi było. Benzynka 2.0 - mnie rozczarowała (po poprzednim aucie 150KM diesel) Mazda 6 jakoś akurat nie widzi mi się.

Nie jestem jajogłowym fanem skody. Ale jeźdźąc nią doceniam jej zalety. Spełnia wszystkie moje oczekiwania a z tytułu mało prestiżowego znaczka na masce nie mam jakiś problemów natury emocjonalnej. No i zawsze można zawirusować i bedzie lepiej szło. Uważam, że każdy kto pojeździł trochę nowszą skodą, ma widzę motoryzacyjną i obiektywizm to nie powie, że skoda to dziadostwo , obciach. Z takimi nie warto dyskutować. Może powiedzieć że nie kupi bo mu sie nie podoba , za droga, ale nie że to nic nie warte auto.

Generalnie sie zgadzamy. Jedyne co możemy podyskutować to kwestia awaryjności bo KAŻDY nowoczesny diesel jest problematyczny. Przekopałem wiele forów , trochę doświadczeń własnych i znajomych, i wiem jedno - skończyła sie era taniego i wiecznego diesla. Dzisiejsze są zarówno drogie w zakupie jaki też często drogie w utrzymaniu (serwis i częste awarie).

 

Pozdro

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale jak można zapłacić 100000zł za nową Skodę?

Przecież za taką kwotę można mieć równie nowy lepszy samochód.

 

Jak widac można gdy sie patrzy przez pryzmat obiektywnych zalet auta i korzyści jakie daje dla tych którzy podchodzą do niego głównie praktycznie a nie tylko prestizowo, kosztów zakupu, utrzymania/serwisowania a nie tylko przez sprawę prestiżu. 100 tyś to dużo i mało. To ja sie np zapytam jak można dać np 265 tyś za jakby nie patrzeć używane A6 z 2009 roku jak np w pierwszym z brzegu znalezionym linku http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9645809 ? Za silnik 3.0? Co tam jest warte 165 tysi róznicy?

 

Yuby, dlatego Ty wybierzesz wg Ciebie lepszy samochód, ktoś weźmie superba. Każdy ma swoje kryteria wyboru. A nowy superb wart jest aby suie nad nim pochylić i sie choć przez chwilę zastanowić zanim sie go skreśli. Znam pare osób które podobnie myśląły do momentu jak wsiadły do dobrej wersji. Teraz już myślą inaczej. To nie znaczy że pokochali skode ale widzą jej zalety.

 

Pozdro

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest z Fordem. Najwięcej psioczą Ci, co w ogole nie jezdzili albo miał tata kolegi od jego brata kiedyś tam, i coś tam słyszeli.

Wszytsko ma swoje wady i zalety, kwestia jest tylko tego że jedna grupa ludzi dostrzeze wiecej tego a druga wiecej tego. I to jest decydujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider ja wiem, że ty na wszystkim znasz się świetnie ale coś czuję, że o samochodach to ty masz marne pojęcie. W całej Europie zachodniej pozbawionej takich kompleksów jakie masz ty czy Yuby wszyscy Skodę chwalę. Oczywiście Polacy dymający starymi gratami na LPG po pięciu dachowaniach piszą, że by w życiu Skody nie kupili. I to jest prawda bo na furę droższa niż 15 kzł i tak ich nie będzie stać :D

Zbędna Twoja wypowiedź bo zagęszczasz atmosferę wnosząc zbędne wątki a nawet sam powielasz stereotyp, że polacy to gratami po dachowaniach....

Otóż coraz więcej Niemców tankuje LPG i jak może masz świadomość nie jeżdżą 15 letnimi gratami po pięciu dachowaniach.

Jeżdżę japsem bez dachowania na gazie i narazie moje zdanie na temat skody się nie zmieni aczkolwiek może kiedyś jak się przekonam, że zaczęli robić coś dobrze.

 

 

Tak samo jest z Fordem. Najwięcej psioczą Ci, co w ogole nie jezdzili albo miał tata kolegi od jego brata kiedyś tam, i coś tam słyszeli.

Wszytsko ma swoje wady i zalety, kwestia jest tylko tego że jedna grupa ludzi dostrzeze wiecej tego a druga wiecej tego. I to jest decydujące.

 

Masz rację, że dla użytkownika poloneza to naj naj naj auto bo niczym innym nigdy nie jeździł, lecz ja swoje wypowiedzi kształtuję na doświadczeniu.

Najwięcej naprawia się aut niemiecki ale tez trzeba mieć wzgląd na to, iż jest ich najwięcej na rynku.

Moje zdanie na temat marki opieram na rozwiązaniach zastosowanych w danym aucie oraz na materiałach z jakich jest auto wykonane.

Poprzednie skody mnie ie powalały ani techniką ani wykonaniem.

Ale czekam na tą superb...może mnie powali.

 

Skodę mogę pochwalić za rozwój bo faktycznie szybko im to idzie i w dobrym kierunku.Brakowało tego dla naszej motoryzacji-przecież polonez był pierwszym autem z plastikowymi zderzakami.

Jest kilka marek lub modeli, które uważam za szmelc na kołach ale nie napiszę, bo mnie zaraz użytkownicy zjedzą.Jednak najważniejsze jest to, że dla nich to super auta i właśnie dla nich się podobają.

 

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoda-octavia, superb, fabia-to dobre auta, nijakie ale dobre! W mojej rodzinie jest Otcavia 1 generacji z najsłabszym TDI, ma nawalone grubo ponad 300 tysi i żadnych problemów-same pierdółki o których nawet nie warto wspominać przy aucie o takim wieku i przebiegu.

A jeśli chodzi o tą super jakość Audi (sam jeżdżę A3) to wcale nie jest tak kolorowo-Audi też straciła na jakości -np. A4 z 2005 roku z przebiegiem 150tyś. ma takie elementy jak: kierownica, gałka biegów, okolice przełącznika do szyb, centralny panel, przełącznik świateł w stanie opłakanym-poleciało audi z jakością w dół.

 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, to nie twoja Atrójka ? - http://tylik.110mb.com/main/m046/a3.html peace :icon_mrgreen:

 

Wy popatrzcie lepiej co się stało z mercedesem pare lat temu. Jak rdzewiały Vitki i c klasy .

Skośnookie robią lepsze auta. Więcej nie kupię żadnego auta zza Odry. Jak można jeździć samochodem kraju który zniszczył raczkujący powojenny polski przemysł ? Jak możecie, wy co używacie niemieckich samochodów ? miejcie odrobine godności. Jak ktoś chce podyskutować na ten temat to niech wrzuci mi wiadomość na skrzynke.

Edytowane przez BIL

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW bardzo ciekawa strona.

http://tylik.110mb.com/main/m046/a3.html

Jak widać cały czas aktualne: "almost" robi pewną różnice :biggrin:

Link ku przestrodze :clap: . A wybór auta i żródła pochodzenia należy do kazdego z nas.

 

Monter75 superb nie ma powalać, nie taki jest cel. Nie powali Ciebie ani wielu innych. Ciebie tym bardziej bo skoro latasz preludą to nie gustujesz w praktycznych autach. Dla ciebie wieje pewnie nudą. Ale fajnie , że wypowiedzi twoje wyważone są :clap: . Mnie też nie powalił ale mi sie spodobał. Masz wiedze i porównanie stąd jestem pewiem, że dostrzeżesz zalety i to co oferuje. A zdania swojego i preferencji co do japończyków nikt nie każe Ci zmieniać. Bo i nie ma powodu.

To wiele też zależy od własnych doświadczeń. Miałem kilka starszych opli i chodziły super. Ale po ostatnim aucie z jakby nie patrzeć chwalonym silnikiem w oplu 1,9 CDTI/150KM, opla w dieslu bardzo długo nie kupie.

 

Pozdro

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie kupię żadnego auta zza Odry. Jak można jeździć samochodem kraju który zniszczył raczkujący powojenny polski przemysł ? Jak możecie, wy co używacie niemieckich samochodów ? miejcie odrobine godności.

 

Masz zaściankowy światopogląd. A sam jeździsz na MZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---ciach---

Ale po ostatnim aucie z jakby nie patrzeć chwalonym silnikiem w oplu 1,9 CDTI/150KM, opla w dieslu bardzo długo nie kupie.

 

Pozdro

Dlaczego ?

Mam właśnie takiego 1,9 cdti/150 km od niedawna i jak dla mnie brak minusów. Duże toto, zrywne nawet, kupa użytecznych pierdół elektronicznych, ogromny bagażnik i tanie w zakupie. No i linia nadwozia nie powoduje nudności.

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...