Skocz do zawartości

Skody na czele


Gliszczynski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoda wyrobiła sobie marke po związaniu sie z VW. Ciekawe samochody, cenowo dośc dobrze wychodzą. Obecnie szukam czegoś co zastąpi moje poprzednie auto i oglądałem Octavie. O ile pierwsza generacja jest taka sobie jak chodzi o wygląd, wnętrze, to generacja po lificie prezentuje sie już całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę nową skodą. 2,0 tdi i nie powiem fajne autko, ale jeszcze troszkę mu brakuje.

kiepskie zawieszenie (wahacze z cieniutkiej blaszki), mało sztywna buda, trzeszczące plastiki, niedopracowana elektryka, ogólnie kiepskie wyposażenie, no i nie jest to już tani samochód.

 

Czasami mnie denerwuje, ale ogólnie jestem zadowolony. Lepsza niż jakiś lanos czy ostatnio tzw chevrolet

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę nową skodą. 2,0 tdi i nie powiem fajne autko, ale jeszcze troszkę mu brakuje.

kiepskie zawieszenie (wahacze z cieniutkiej blaszki), mało sztywna buda, trzeszczące plastiki, niedopracowana elektryka, ogólnie kiepskie wyposażenie, no i nie jest to już tani samochód.

 

Czasami mnie denerwuje, ale ogólnie jestem zadowolony. Lepsza niż jakiś lanos czy ostatnio tzw chevrolet

 

Ja od kwietnia jeżdżę nową octavią i jestem jak na razie bardzo zadowolony, nic nie trzeszczy, elektryka oki, prowadzi się świetnie, a cena jaka załaciłem za kombi z homologacją to 59 tys brutto.

Fakt że silinik 1.6MPI nie jest demonem mocy, ale do mojej jazdy w zupełności wystarczy, średnie spalanie nie przekracza 8l/100km.

Idalną jednostką jest 1,4 TSI, ale musiałem czekać 5 miechów więc sobie odpuściłem

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idalną jednostką jest 1,4 TSI, ale musiałem czekać 5 miechów więc sobie odpuściłem

 

Idealną jednostką jest 4,2 TDI :P Octavia się już upasła, swoje waży, na taki samochód 150 KM to dopiero w miarę rozsądna moc...

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w ostatnim Auto-Bildzie poröwnanie Skody Superb Combi 2.0 TDI (170KM) z Mercedesem E 220 Combi (170KM). Skoda tansza o dobre 10 tys. €. Silniki osiägami zblizone, hamulce tez, lecz uzyte materialy wnetrza gorsze. Skoda przegrala zaledwie trzema punktami.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś Badger nowego Chevroleta Cruze? Fakt, że środek plastikowy ale dla oka przyjemny, choć nie miałem okazji sie przejechać.

 

 

nie, ale jeździłem ostatnio captivą - fura za 140 tys + wyposażenie dodatkowe typu orurowanie, podesty, skóra itp - i powiem jedno, wolę swoją skodę za 90 tys

 

Ja od kwietnia jeżdżę nową octavią i jestem jak na razie bardzo zadowolony, nic nie trzeszczy, elektryka oki, prowadzi się świetnie, a cena jaka załaciłem za kombi z homologacją to 59 tys brutto.

Fakt że silinik 1.6MPI nie jest demonem mocy, ale do mojej jazdy w zupełności wystarczy, średnie spalanie nie przekracza 8l/100km.

Idalną jednostką jest 1,4 TSI, ale musiałem czekać 5 miechów więc sobie odpuściłem

 

a czym jeździłeś wcześniej i ile robisz kilometrów miesięcznie??

Edytowane przez Badger

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a czym jeździłeś wcześniej i ile robisz kilometrów miesięcznie??

 

Mam drugie auto, Galax 2,3 2002r , przed Galaxem dosiadałem Fabie 1.4 MPi i 1,2 HT ku*wa P

Octavią robię około 2 max 3 tys miesięcznie

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda Oktavia zrobilem zaledwie paredziesiat kilometrow, wrazenie kiepskiego wnetrza ma sie juz po wsiasciu do niej. Prowadzenie nie powala z nog. Innych modeli rowniez. Co prawda Superb jeszcze nie siedzialem ale podejzewam, ze bedzie podobnie, zreszta dla mnie to auto nie wchodzi w rachube, co do ceny to kosmos :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu takich aut bym nie kupił a co dopiero za takie pieniądze.w całym tym wyścigu auta kompaktowe(czyli te dostępne, miejskie, za niewielkie pieniądze) przestają utzrymywać się w swojej klasie.

Coraz większe, droższe, bogato wyposażone(szkoda że za dopłatą).

Oczywiście super ale kiedy na to zarobić???

Za 40 tyś zł wolę kupić kilkuletniego japsa niż europejskie auto.Czysta autopsja.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu takich aut bym nie kupił a co dopiero za takie pieniądze.w całym tym wyścigu auta kompaktowe(czyli te dostępne, miejskie, za niewielkie pieniądze) przestają utzrymywać się w swojej klasie.

Coraz większe, droższe, bogato wyposażone(szkoda że za dopłatą).

Oczywiście super ale kiedy na to zarobić???

Za 40 tyś zł wolę kupić kilkuletniego japsa niż europejskie auto.Czysta autopsja.

 

 

Na szczęście furek jest tyyyle, że każdy może wybrać coś dla siebie.

A jako posiadacz octavii 2 w dobrej wersji i jedynie słusznym, męskim kolorze :biggrin: czarnym, proponuję - zanim sie na skodzinki zacznie psioczyć radzę samemu sprawdzić nową octę lub superba zanim zacznie sie zrzędzić.

Co do cen to sie zgadzam, ze przegięcie zwłaszcza wypasionych w miarę bo podstawowe to bieda lekka. Ale 2-3 latek z pewną historią w dobrej wersji to dobry wybór. Tak uważam i tak zrobiłem. Wolę to niż o kolejne 2-3 lata starszą "bardziej prestydżową" furę z pewnego importu" - każdy kto za takimi pewniakami z ogłoszeń zjechał trochę kilometrów wie o czym mowa. Skoda (lekko używana :bigrazz: ) jest dla tych którym nie zależy na rzucaniu sie w oczy i zbieraniu blachar po drodze ale dla tych którzy chcą spokojnie i bezproblemowo jeździć. Całkiem fajnie jeździć. Jako zwolennik podstarzałego ale na wszystkie strony znanego 1,9 TDI cenie te technologię. A opakowanie skody (tej noweszej) jak widac po statystykach ma wiele zwolenników.

A co do nowego superba to troszkę teorii radzę liznąc i poczytać jak w testach praktycznie pod każdym względem bije chociażby rodzimego paska B6, a4 i wiele innych aut. Zanim to zdanie bedziecie krytykować proszę sięgnijcie po trochę wiedzy i faktów, coby można podyskutować na poziomie i obiektywnie.

 

 

Monter75 auta kompaktowe mają po pierwsze być tanie ( to wyjaśniliśmy, że skoda nie jest) i praktyczne. A pod tym ostatnim względem to octa 2 bije wszytsko dookoła w kompaktach. Dlatego wg warto zaintersować sie używaną skodą w lepszej wersji.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...