Skocz do zawartości

łożyska w karterach yz450 wymiana


grucha87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyjać łożyska na wal z karterów w yz450

I co dalej?

Mógłbyś łaskawie napisać który rok produkcji.

A teraz zasadnicze pytanie- kupiłeś już nowe łożyska?

A może namierzyłeś jakiś internetowy sklep AGROMY z chińskimi łożyskami po 3.50 zł./sztuka?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać lub wytoczyć dwie tuleje i dwa krążki materiału o średnicy trochę większej od tych tulej z otworem 12.5mm.

Pierwsza większa tuleja powinna mieć otwór wewnętrzny o 0.5mm większy niż wymiar zewnętrznej bieżni łożyska a mniejsza powinna mieć wymiar trochę mniejszy niż otwór podparcia tej bieżni w korpusie silnika.

Do kompletu należy dobrać śrubę M12x1.25 z nakrętką o długości :

grubość pierwszego krążka (ok.8mm) + długość zewnętrznej tulei + grubość łożyska + grubość podparcia w korpusie silnika+ długość wewnętrznej tulei + grubość drugiego krążka + grubość nakrętki.

Składasz wszystko z obu stron łożyska i przetykasz śrubą a następnie przy pomocy nakrętki skręcasz wszystko razem dopóki łożysko nie wyjdzie z korpusu. Wszystko jasne?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAGO zarabiasz na wyciskaniu łozysk ze tak promujesz profesjonalny zakład?

ja biore do łozysk odpowiednia nasadke kłade ja na łozysko następnie DELIKATNIE i UMIEJĘTNIE wybijam bieżnie/łożysko bezproblemowo tak mnie uczono w szkole i tak wybijam . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAGO zarabiasz na wyciskaniu łozysk ze tak promujesz profesjonalny zakład?

ja biore do łozysk odpowiednia nasadke kłade ja na łozysko następnie DELIKATNIE i UMIEJĘTNIE wybijam bieżnie/łożysko bezproblemowo tak mnie uczono w szkole i tak wybijam . pozdrawiam

 

miałeś złego nauczyciela, ale to nie nasza wina

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie ściagacz z koła pasowego pompy wody jakiegoś ciągnika(coś takiego jak mówi łppiotr) i udało się na ciepło wyciągnać choć łatwo nie było bo ktoś osadził te łożyska na jakimś kleju! także już z górki :notworthy:

Edytowane przez grucha87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaniesie kartery do pierwszego lepszego mechanika to reke dam sobie uciac ze znajdzie sie pan"Franek" co mu powbija lozyska mlotkiem heheh

 

A po co ma zanosić?

Jak sobie w/g instrukcji zrobił ściągacz to i sam wciągnie nowe.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...