Skocz do zawartości

Montaz xenona - ktos przerabial ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwie lampy, możesz być jedynie Ultrajasny :bigrazz:

 

Wygląda zajebiście.

 

Ale Ty masz zarowki H4 a ja H7, a Ultrajasny to juz jest Yuby :)

 

Ja kupilem do swiatel drogowych jeszcze H4 Philips Bluevision coby calkowicie wyzbyc sie zoltego koloru w reflektorze. Pozycyjne tez mam w kolorze xenona.

Jak sie zrobi troche cieplej w przyszlym tyg to wrzuce foty co do porownania xenona vs zwykla zarowka.

 

Spoko, ze sie podoba.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, proponuję lekturę o xenonach i bixenonach.

 

:biggrin: to ja Tobie ją polecam... :bigrazz:

Handluje już trochę takimi xenonami i jeśli chodzi o Xenony i BiXenony do aut moto z allegro itp w cenie 150-300zł to żaden BiXenon nie daje tak mocnego (rażącego) światła jak Xenon bo BiXenony mają metalową osłonę zakrywającą czubek żarnika (przez to mniej oślepiają niż Xenon). A xenony mają goły żarnik i świecą bardzo ostrym światłem.Zwróć uwagę na żarówki typu h4/h7 mają zamalowane główki aby nie oślepiały.A xenony tego nie posiadają.Do żarowek h1/h3 stosują albo soczewki albo osłonki w reflektorach na czubki aby nie oślepiały.Robiłem kiedyś nawet test w lampie r1 na czystym kloszu jak daje żarnik h4 xenon oraz bixenon i xenon był dużo bardziej oślepiający..

 

Ps oto fotki dla wglądu o co mi biega :cool:

 

Bixenon http://www.auto-xenony.pl/sklep_pliki/m-te...2_m-tech_01.jpg

Xenon http://www.auto-xenony.pl/sklep_pliki/m-te...4/zarnik_h4.jpg

Edytowane przez MartinBikesManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, uporządkujmy fakty.

 

Ktoś wcześniej pisał że H4 bixenonu nie da sie wyregulować i że będę wszystkich oślepiał, a teraz okazuje sie zgoła co innego.

 

Ktoś może przedstawić to w sposób krotki, treściwy i kompetentny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, uporządkujmy fakty.

 

Ktoś wcześniej pisał że H4 bixenonu nie da sie wyregulować i że będę wszystkich oślepiał, a teraz okazuje sie zgoła co innego.

 

Ktoś może przedstawić to w sposób krotki, treściwy i kompetentny?

 

 

O ustawianiu nie mam zbytnio pojęcia...wkładam żarnik w ten sam sposób co żarówkę.Swiatło można obniżyć ciut.łJedynie słyszałem,że jak masz szkło takie grawerowane (nie czysty plastik jak 929/r1) to właśnie będzie gorsza jakość i będzie oślepiać.Ale ja myślę,że wszędzie będzie oślepiać gdzie fabrycznie nie ma Xenonu.Ale to tylko ja wywnioskowałem po montażach xenonów w autach moto :biggrin:

 

Ja ogólnie polecam Xenony bo raz lepsza widoczność (a w dzień i tak bym musiał na długich latać) bo co chwile jakiś kretyn wyjedzie bo jak to mówią nie zauważyłem moto bo on z 300 leciał.Mniej prądu pobierają.A żarówki podobne do Xenona paliły mi się średnio 1 na kilka dni jak latałem na gumie.

A co do policji to jeszcze nie słyszałem aby komuś zabrali dowód za xenony..(przynajmniej u nas) prędzej za wygiętą tablicę lub łysą oponę :biggrin:

Oczywiście każdy zrobi jak chce ... :biggrin:

 

Ps do aut są za ok 2/3k w górę zestawy z reflektorami oraz poziomicami montowanymi pod autem.Gdy wjedziemy w dziurę to środek lampy się obniża aby nie oślepiać.Ale w moto typu RR takie coś byłoby za ciężkie i możliwe że tego nie praktykują...

Edytowane przez MartinBikesManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie mam gladkiej prostej powiechni zeby przyczepic przetwornice. Bede musial chyba jakims poxipolem packac...

Ale 6000K H7 x 2 wyglada w garazu tak:

Tylko krotkie odpalone - rowniotenka granica odciecia swiatla

http://lh5.ggpht.com/_6FapHMt6iCk/S1Nmj-Ka...17012010317.jpg

Jak sa dlugie odpalone, to krotkie jakos zolkna - ktos wie czemu?

http://lh6.ggpht.com/_6FapHMt6iCk/S1NmmhPg...17012010322.jpg

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...