Skocz do zawartości

Suzuki GSXR 750 1990 r. - kłopoty z elektryką


cineq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Postanowiłem dzisiaj uruchomić sprzęta, jako że ostatnio troche przy nim grzebałem. Naładaowałem aku, podłączyłem, 3 sekundy i motocykl chodzi. Wszystko działa ładnie pięknie. Postanowiłem sie przejechać, wbijam 1 dojeżdżam do bramy a tu zonk.

Patrze na zegary a tu brak czegokolwiek. Nie świeci się neutral, nie świeci się kontrolka oleju, ani kontrolka włączenia świateł i kierunków. Co więcej, nie działają kierunki. Natomiast świecą się wszystkie światla, klakson działa, i po wciśnieciągu długich zaświeci się kontrolka na zegarach. :eek:

Reasumując :

-nie działają kontrolki na zegarach, ( po włączeniu długich tylko ta kontrolka działa) i kierunkowskazy. Przerywacz również milczy.

 

- działają wszystkie światła, podświetlenie zegarów, motocykl odpala i jeździ.

 

Co to może być? sprawdziłem bezpieczniki, kostkę od zegarów. wszystko siedzi na miejscu. Dodam, że identyczną przygodę miałem w wakacje, nie potrafiłem znaleźc przyczyny. Oddałem moto do majstra, zrobił, kase wziął, ale nie powiedział co to było.. Dodam, że przez całą zimę do tej pory wszystko działało.

Zapomniałem - obrotomierz również nie działa

 

ma ktoś jakieś pomysły ?

Edytowane przez cineq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokładnie bezpieczniki i kable które idą do puszki z bezpiecznikami , ja ma też gixa 750 ale z 1991

i miałem w wakacje to samo co ty u mnie wypadł przerywacz kierunków z plastikowej obudowy i masował z ramą , robił zwarcie i palił bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolego smarujesz po wiązce i sprawdzasz wszystkie kostki połączeniowe.Zalatuje to na początek brakiem połączenia i ewidentnie brakuje jakiegoś zasilania.To, że siedzi na miejscu to nie znaczy, że kontaktuje.Fachura wziął spray kontaktowy i prysnął tu i ówdzie.Dlatego Ci nie powiedział bo nie wziąłby takiej kasy jaka wziął.

Jak to sprawdzisz i nadal będzie kibel to będziemy szukać dalej. :buttrock:

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najbardziej banalnych przyczyn - brak połączenia w złączach lub skrzynce bezpieczników. W trudnych przypadkach nawet skorodowanie miedzi wewnątrz wiązki przewodów, w miejscach rozgałęzienia się przewodów - w takim przypadku potrzebny jest schemat oraz inteligentny elektryk.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...