Skocz do zawartości

Narzędzia Proxxon.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy przymierzam się w końcu do zakupu porządnego zestawu narzędzi. Za najbardziej optymalny wybrałem:

 

http://www.allegro.pl/item816858575_proxxo..._65_czesci.html

 

Cena jest dobra, w Leroy kosztował 599 zł na Allegro inni oferują za ponad 500 zł, więc :wink:

 

Nie raz już oglądałem narzędzia tej firmy i sprawiały wrażenie bardzo dobrych i soldnie wykonanych, ale czy ktoś ich używał? Są warte tych pieniędzy?

 

Niestety King Tony jest za drogi a Stanley wieje mi tandetą :icon_rolleyes: Natomiast zestaw wkrętaków z wkrętakiem Stanley'a jest super, polecam :wink: Poprzedni wkrętak Boscha się rozleciał :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz naprawiać Harleya?To jest zestaw kluczy calowych.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Było kilka tematów o narzędziach. Proxxon to świena marka, pracuję na kilku zestawach od kilku lat i poza oczywiście zgubionymi elementami nie odnotowałem problemów.

Z tej półki używamy też narzędzi KS Tools i Beta - naprawdę świetne grzechotki i klucze, kilka lat bezawaryjnie działają, etc.

Jak chcesz dłuższych gwarancji, to możesz wejść w Hazet, Stahlwille, Matador (Gedore), KingTony itd. Aczkolwiek idzie za tym cena. Przy czym powiem, że jako jedna z niewielu, to właśnie grzechotka 1/2 mi się przekręciła, ciekawe czy uznają reklamację po kilku latach od zakupu...

Proxxon to naprawdę dobre narzędzia. Zorientuj się jednak, gdyż tę markę ma Louis w ofercie, może wyjdzie taniej ściagnąć przez kogoś z Berlina.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem aukcje :) Ale to jest taki sam zestaw:

 

http://www.allegro.pl/item841771818_zestaw..._najtaniej.html

 

Cena jeszcze fajniejsza.

 

Było kilka tematów o narzędziach. Proxxon to świena marka, pracuję na kilku zestawach od kilku lat i poza oczywiście zgubionymi elementami nie odnotowałem problemów.

Z tej półki używa też narzędzi KS Tools - naprawdę świetne grzechotki, kilka lat bezawaryjnie.

Jak chcesz dłuższych gwarancji, to możesz wejść w Hazet, Stahlwille, Matador (Gedore), itd. Aczkolwiek idzie za tym cena.

Proxxon to naprawdę dobre narzędzia. Zorientuj się jednak, gdyż tę markę ma Louis w ofercie, może wyjdzie taniej ściagnąć przez kogoś z Berlina.

pzdr

 

Fajnie, poszukam w tym Louisie, zobaczymy cenę, może Albert mi ściągnie :wink: Dzięki za konkretne info :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowań (pół)amatorskich mogę śmiało polecić taki zestaw :

http://www.allegro.pl/item757004602_profes...ast_gratis.html

Mam poprzedni model tego zestawu i spisują się BDB (rozebrałem kilka motocykli, w tym silników) - do tej pory wszystkie są sprawne, nie niszczą śrub.

Ogólnie widzę, że narzędzia mocno podrożały - 2 lata temu ceny były o jakąś 1/4 niższe - pewnie kwestia kursu euro.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam TAKI zestaw i do półamatorskich prac w zupełności wystarcza.

Oprócz tego zaopatrzyłem się jeszcze 3 klucze dynamometryczne (Tengtools, Jonesway) i śruby w aluminium już mi nie straszne ;)

Proxxon :lalag:

Edytowane przez rahu

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Różnice w tym, co pokazał Vector i Rahu polegają na modelu. Ja pracuję na tym starszym, który pokazał Rahu.

Niemniej zwróćcie uwagę na zestaw pokazany przez fxrider. Marka Beast jest naprawdę dobrą marką, mało znaną u nas, bodajże świetnie działa w Stanach. Jej rosnące ceny świadczą, że powoli przekłada się na nasz rynek.

I co najważniejsze - zobaczcie ile tam jest potrzebnych elementów, są np nasadki długie, i to ile, z tego co widzę chyba od czwórki do siedemnastkii!! To rzadko spotykane, a jedna taka nasadka dobrej firmy to od 10 do 30 zł w zależności od wymiaru.

Do tego pełen przegląd standardowych bitów - również torxy i nasadki płaskie i krzyżakowe na grzechotkę.

Ten zestaw do pełni szczęścia z tego co widzę nie ma giętej przedłużki na nasadki, nie ma klucza 18 nasadowego (do świec), mógłby też mieć zestaw kluczy płasko-oczkowych (mam takie zestawy z KS Tools i zawsze miały zestaw takich kluczy od 8 do 19).

Ten zestaw nie ma metalowej opracy, jak każdy zestaw grzechotkowy Proxxon.

NIemniej, gdybym miał w tej chwili kupić kolejne narzędzia, kupiłbym te marki Beast.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie ma 18 do świec - moja walizka jeszcze taką miała.

Za to z tego co widzę doszła możliwość rozsuwania (przedłużania dźwigni) grzechotek 1/2" i 3/8" (moim zdaniem to bardzo przydatna cecha), dodatkowa przedłużka i przegub 3/8" (mi czasem by się przydało) i kilka bitów, bodajże na 3/8". Widzę, że ubyła też 'kostka' pozwalająca używać dużej przedłużki 1/2" jako pokrętki/dźwigni - a to się często przydaje.

Swój warsztat uzupełniłem jeszcze o kpl. takich bitów :

http://www.allegro.pl/item832930419_bity_t...to_yt_0400.html

na prawdę czasem się przydają na pozapiekane ampule - u mnie 'zarobiły' masę młotków przy wbijaniu w zniszczone ampule i nie ma na nich najmniejszego śladu po tym, nie wyrabiają się (a przykładałem spore siły nawet do tych małych). Brakuje tylko adaptera pod 1/4" (można zastąpić od biedy nasadką 10).

Do tego zestaw kluczy płaskich :

http://www.allegro.pl/item844800307_klucze...to_yt_0365.html

też b.dobre, choć trzeba mocno uważać na pokrowiec (rwie się po jakimś czasie, zwłaszcza po kontakcie z chemią).

Do tego 2 klucze dynamometryczne:

http://www.allegro.pl/item846169782_klucz_...tools_prof.html

http://www.allegro.pl/item839058149_mannes...m_fv_gwara.html

imadło:

http://www.allegro.pl/item832082091_imadlo...n_obrotowe.html

polskie, o niebo lepsze od chińskich i YATO.

Do tego kpl. wykrętaków, młotków (+gumowy), szczypce do segerów, dobre kombinerki,kpl. punktaków, nożyk, nagrzewnica elektryczna, wiertarka + kpl. dobrych! wierteł, wykrętaki(do zerwanych śrub), ścisk stolarski;) i można w domowych warunkach zrobić z motocyklem niemal wszystko.

Wszystkich powyższych narzędzi z linków sam używam (od 2 lat) i mogę śmiało polecić.

 

pozdrawiam, Adam

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do Yato to wiesz, że to jest marka Toya, tego co w marketach co niemiara? :) Niemniej kilka narzędzi dobrych robią.

Z tych marek co podałeś na uwagę zasługuje Manessmann - teoretyczcznie marka typowo marketowa, w praktyce jest to spółka-córka Hazeta, a więc marki jednej z najlepszych na świecie, która na swoje narzędzia daje dożywotnie gwarancje. Nawet produkcja odbywa się w tych samych zakładach.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TOYA/YATO to wiem, ale u mnie czasem YATO dostają na prawdę dobry łomot i nic im się nie dzieje - dlatego polecam. Co do jakości to nawet nie ma co porównywać z TOYĄ - tamte się potrafią rozlecieć, zanim się do ręki weźmie ;)

Dobry przykład na to, że chińczycy jak chcą to też potrafią.

Choć n.p. imadło YATO nie przypadło mi do gustu (kolega ma - farba odłazi, rdzewieje), dlatego polecam polskiego Bisona - na prawdę fest imadło.

Tak więc z YATO trzeba popatrzeć co i jak - jestem ciekaw jak jest z ich narzędziami pneumatycznymi.

Manessmann - szczerze pisząc ten dynamometryk nie rzuca na kolana jakością - jest identyczny z 'noname'ami z marketów (różni się tylko kilkoma grawerunkami na rękojeści).

Np. nie mogę go odkręcić do mniej niż 12 Nm na skali (które odpowiadają w rzeczywistości 10, muszę zawsze 2 odejmować). Polecam go, bo jest tani i za tą kaskę jednak zadowalający - momenty dobrze odmierza.

Sprawdzałem go na małych wartościach z tym TengToolsem (poprawiłem link) i po odliczeniu tej 2Nm poprawki pokrywa się idealnie.

Podejrzewam, że z manessmanna została tylko marka.

Sam TengTools jest wykonany b.ładnie - sprawia b. pozytywne wrażenie (ma też blokadę, manessmann nie), za tą cenę nie spodziewałem się czegoś tak dobrego.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxona uzywam od 1986 r. Pierwszy zestaw ukradli mi razem z fura, kupilem wiec nastepny. Narzedzia naprawde dobre, jedynie co mi sie w tym Twoim zestawie nie podoba to cena. Przyznam, ze "grzechotki wygladaja inaczej niz moje ( starsze ), pytanie czy to az tak istotne, za moje placilem regularnir 73,- €

 

Dominik, do firm jakie podales mozna by jeszcze dorzucic GEDORE jest duzo tansza a jakoscia niewiele ( o ile wogole ) ustepuje Hazet'owi.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

 

Dominik, do firm jakie podales mozna by jeszcze dorzucic GEDORE jest duzo tansza a jakoscia niewiele ( o ile wogole ) ustepuje Hazet'owi.

 

:crossy:

 

Wiadomo, przy czym w Polsce Gedore to jedna z najdroższych firm... Chyba cenowo porównywalna z Hazetem właśnie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, wpadł mi w oko jeszcze jeden zestaw:

 

http://www.allegro.pl/item836547244_zestaw...ci_stanley.html

 

Co o tym sądzicie?

 

Zestaw kupię dożywotnio, więc chyba warto...?

Stanley to generalnie ta sama półka co Proxxon - więc warto.

jeśli nie zamierzasz prowadzić w przyszłości warsztatu to w zupełności Ci ten zestaw powinien wystarczyć - dożywotnio :wink:

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...