Skocz do zawartości

ustawiene gaźnika w XT600


Eljot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Cześć Panowie, mam taki problem.

Otóż po przygazówce, albo po redukcji i dojechaniu do np. świateł, nie zawsze wraca do obrotów biegu jałowego, tylko oscyluje wokół 2000-3000rpm, zauważyłem że gdy w takiej sytuacji wbije bieg i "zduszę" silnik do obrotów biegu jałowego to od razu trzyma niskie obroty i nie wzrastają. Gdy nie "zduszę" silnika, dopiero po chwili wracają wolne obroty. Luz na manetce w normie 2-3mm

Króćce ssące nowe - sprawdzałem czy są nieszczelności przy pracującym silniku za pomocą spryskania króćców i okolic preparatem do czyszczenia gaźników, obroty są bez zmian.

 

Śruba składu mieszanki - testowałem różne ustawienia od 2'och do 6'ciu obrotów i problem zawsze jest ten sam - nie zawsze wraca do wolnych obrotów, tylko zduszenie pomaga.

Efekt jest taki że nie zawsze hamuje silnikiem, jeździć się da, moc jest, nie dławi się i odpala bez problemów, no ale...

 

 

Najbardziej jest to zauważalne kiedy dość długo jadę zamkniętym gazem ale siła rozpędu utrzymuje obroty silnika w okolicy 3-5tys rpm, np. podczas jazdy na wyższych biegach i zwalnianiu przed skrzyżowaniem, wtedy wduszam sprzęgło i utrzymują się obroty ok. 3tys rpm. Wystarczy na chwilę odkręcić gaz przed wduszeniem sprzęgła i opada normalnie do ok 1,2-1,4 tys rpm

 

 

 

natomiast na postoju kiedy jednorazowo odkręcę gaz, dojdzie do ok 5-6tys obr i puszczę manetkę to opada normalnie do obrotów biegu jałowego,

a gdy przytrzymam przez parę sekund w okolicach 5-6tys obr i puszczę manetkę to opada w okolice 3tys obr i dalej pomaga tylko "zdławienie" silnika

 

 

Dodam że gaźnik gruntownie wyczyszczony i złożony z serwisówką w ręku, króćce ssące nowe - nieszczelności nie stwierdzam, linka gazu i przepustnice pracują płynnie bez zacięć
Poziom paliwa w gaźniku wg. serwisówki ok 7mm od krawędzi pokrywy

 

 

jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...