Skocz do zawartości

czuć benzyną z oleju


bart3q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii sprzęgiełka - podobny układ jest w mojej, ale jest trik żeby się do niego dostac w 2 godziny BEZ rozpoławiania silnika. Całkiem możliwe że to sie w 450 tez da zrobic - ale na pewno nie wiem. :)

 

Looknij na zdjęcia:

 

1.

2.

3.

4.

5.

 

Najlepiej widać TU

Sprzęgiełko siedzi na wale, w środku skrzyni korbowej, za przegrodą niorozbieralną. Jeśli uda Ci się to wyjąć bez połowienia silnika i wywlekania wału - chylę czoła.

Edytowane przez Mor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij na zdjęcia:

 

1.

2.

3.

4.

5.

 

Najlepiej widać TU

Sprzęgiełko siedzi na wale, w środku skrzyni korbowej, za przegrodą niorozbieralną. Jeśli uda Ci się to wyjąć bez połowienia silnika i wywlekania wału - chylę czoła.

Uupps. Sorki, Rzeczywiście nie pójdzie. U mnie się da, ale sprzęgiełko jest ctuikę gdzie indziej. Cóż, życie. Jakby ktos miał problem ze sprężynkami co dociskają tłoczki w tym sprzęgięłku, to polecam strunę H. Odpowiednia grubośc i wytrzymałośc - daje radę :lalag: :smile:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam. Na początku z racji iż to mój pierwszy post tutaj chciałbym przywitać się z wszystkimi forumowiczami, a zarazem prosić o wyrozumiałość. :)

 

Od razu wspomnę, że użyłem ''szukajki'' lecz żadna odpowiedź nie zaspokoiła moich pytań.

 

Kilka dni temu ruszałem na krótką podróż, zagrzałem silnik by sprawdzić olej, powąchałem bagnet i stwierdziłem, że śmierdzi benzyną.. zapach nie jest aż tak bardzo intensywny, lecz czuć go bez szczegółowego ''niuchania''. Moim zdaniem to zapach benzyny, plecaczka - jakiegoś rozpuszczalnika i spalin. Podróż była pilna, a żadnych objawów prócz zapachu nie było, więc pojechałem, wróciłem, razem ponad 300km. Nadal bez objawów, silnik pali od ''strzała'' czy zimny czy ciepły, nie przerywa, nie gaśnie, trzyma obroty, nie kopci, ma moc. Olej był wymieniany 3000 kilometrów temu, tydzień temu wrócił z sychro i regulacji + wymiany świec. Podejrzewam membrane w kraniku, lub zaworki iglicowe.. Nie jestem specem i stąd pytanie, ale dziś wyjąłem filtr powietrza, w obudowie były ślady oleju, nie wiem czy świeże. Pod moto idą cztery rurki, odpowietrznik aku, chłodnica, bak i odma. Najprawdopodobniej rurka z odmy była zatkana takim ''koreczkiem'', wyglądał jak stworzony do tego. Był na nim olej, więc postanowiłem go wyciągnąć, wylało się trochę oleju, ale takiego czarnego, jakby bardzo przepracowanego, olej w silniku nadal trzyma jasny kolor. Czarny olej trochę śmierdział benzyną, ale już nie wiem czy przypadkiem sam się nie nakręcam gdyż to pierwsze poważniejsze moto... Nie ma żadnych objawów prócz smrodu, ale wolę zająć się tym wcześniej niż czekać i obudzić się, gdy zatrę piec...

 

Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem świeżak ale się nakręcasz,ten zakorkowany wężyk to taki wymiot z silnika,który trzeba czasem spuścić a ten koreczek ma wrócić na swoje miejsce ma się rozumieć.Olej masz czysty i jak poziom oleju nie wzrósł to wszystko gra,ciesz się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...