Skocz do zawartości

Czego NIE kupić dla motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

a co chciales za te pare złoty? moze jeszcze zeby podnosił sam?

Nawet mi tak przez myśl przeszło.

 

Nic to, czekam na paczkę z niebieskim podnośnikiem.

 

Mały edit dla gonzo:

Jak widać na końcu nagrania jedno kółeczko jest w powietrzu. Stojak się deformował.

Aha, za pierwszym razem w pojedynkę motocykl podnosiłem i gdy zaczałem opuszczać i tylko widzę jak spada na prawo. Ledwie udało mi się wrócić z tym do góry.

Zawołałem asystę i dopiero przy jej asekuracji opuściłem motocykl.

Stojak taki być nie może - to moje odczucia.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw:

 

http://moto.allegro.pl/item836479036_podno...otocyklowy.html

 

Jest fajnie, tylny z łapami super, natomiast przedni nie ma regulacji, trochę wku*wia przy podnoszeniu bo trzeba rochylać uchwyty pod golenie :banghead: Za takie pieniądze to raczej jedne z lepszych podnośników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się kłócić, ale ja nie widzę żadnej deformacji stojaka. A jesteś pewien, że nie masz asymetrycznego wahacza? Jeżeli masz (a prawdopodobnie tak jest) to psioczenie na stojak tylko dlatego, że moto przechyla się na prawą stronę jest niepoważne. Drogi stojak mocowany w tych samych miejscach też spowoduje przechylenie moto. Dopiero kiedy zaczepisz o oś moto będzie proste. Ja używam stojak za jakieś grosze i mimo pozycji przechylonej motocykla na stojaku zakładanie i ściąganie moto jest banalnie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Nie chcę się kłócić, ale ja nie widzę żadnej deformacji stojaka

Jak nie widzisz??? Stojak gnie się jak guma w starych gaciach....

Co gorsza, po zdjęciu z motocykla zostaje w odkształconej formie.

 

A jesteś pewien, że nie masz asymetrycznego wahacza?

Asymetrycznego wahacza o jakieś 5 cm w pionie? Przecież gdyby tak było, kolega by jeździł nonstop w pełnym złożeniu, obojętnie czy prosta, czy zakręt.

Odrobinę logiki.

pzdr

 

To, że motocykl przechyla się w drugą stronę to niekoniecznie wina stojaka.

To jest właśnie wina stojaka. Jest źle zrobiony, źle skonstruowany, źle pomyślany (od kiedy regulację szerokości robi się w tym miejscu??? Stabilność to bliskość regulacji względem wahacza, stąd wszystkie normalne stojaki mają regulację szerokości bezpośrednio przy wahaczu), gnie się na wszystkie strony (tych poprzeczek co tam są dwie, w tej konstrukcji powinno być chyba z osiem i to w zupełnie dziwnych miejscach) i jest do dupy generalnie. Nie chcę się kłócić, ale kiedyś miałem coś podobnego, skończyło jako prezent dla złomiarzy... Po jednym zastosowaniu.

pzdr

 

Ja mam taki zestaw:

 

http://moto.allegro.pl/item836479036_podno...otocyklowy.html

 

Jest fajnie, tylny z łapami super, natomiast przedni nie ma regulacji, trochę wku*wia przy podnoszeniu bo trzeba rochylać uchwyty pod golenie :banghead: Za takie pieniądze to raczej jedne z lepszych podnośników..

 

Eeee, mam ten zestaw też w warsztacie... Albo wisi na ścianie, albo moje motocykle na nim stoją (stojak, postawić, zapomnieć) na salonie. Słaba konstrukcja, za mała średnica rur, gumy na podnośnikach starły się natychmiast. Brałem na próbę od zaufanego importera, bo chciałem tym handlować, więc znam ich genezę - robią je mali Chińczycy za miskę ryżu.

Niemniej, do działań dorażnych, poza warsztatem, można polecić (poza podnośnikiem pod lagi, który jest niestabilny i grozi wywaleniem moto w najmniej oczekiwanym momencie).

Natomiast co ważne - ta sama firma robi za stoparę zł podnośniki do motocykli z jednoramiennym wahaczem - Ducati, Honda itd. Sztyca na łożyskach, stabilna konstrukcja, szybkie podnoszenie. Mam to w serwisie i jestem zadowolony, więc jeśli ktoś ma monowahacz i szuka podnośnika - polecam.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojak na filmie ani razu się nie zdeformował. To tyle z mojej strony. Jeśli ktoś uważa inaczej - jego sprawa i pieniądze.

 

Dominik, a co ma asymetria wahacza do jazdy w pochyleniu lub nie? W Ducati masz jednoramienny, asymetryczny wahacz i motocykle te cały czas jeżdżą w pochyleniu? W 929 mam asymetryczny wahacz i po ustawieniu na stojaku motocykl jest kilkanaście stopni pochylony w prawą stronę. I jakoś mi się udaję jeździć na wprost.

 

Zmierzyłem ramiona mojego podnośnika i różnica w ich długościach wynosi jedynie 1mm.

 

Z wykorzystaniem poziomnicy zmierzyłem również odległości od podłoża do wahacza po dwóch jego stronach. Różnica wynosi 2 cm. Stąd jego pochylenie na prawą stronę. Pomiaru dokonywałem przy pionowym spawie wahacza, zaraz przy początku mechanizmu napinającego łańcuch - czyli w miejscu gdzie podkładam "łapki" podnośnika. Oczywiście oś tylnego koła po dwóch stronach jest na takiej samej wysokości i dlatego kiedy motocykl był podnoszony w warsztacie, ale przy użyciu uchwytów na tylną oś, stał prosto.

Edytowane przez gonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki stojak: http://www.allegro.pl/item839964258_stojak..._podnosnik.html Kupiony rok temu za 120zł. Jest stabilny (raczej :) , nie mam do czego porównać), ale ma mały rozstaw. Tył FZ6 ledwo się mieści (zostaje po około 5mm z każdej strony). Do tego musiałem skrócić te końcówki (zaznaczyłem na obrazku, kolor zielony), bo wchodziły w zębatkę i tarczę hamulcową.

Zdjęcie niezaładowane/zbyt duże

 

(Osobny temat to stawianie jednoosobowo... :icon_twisted: , ale chyba przy większości moto z boczną stópką jest to po prostu "Ahoj, przygodo!" :buttrock:

Ej, no nie jest tak źle. Trochę wprawy, zręczności i ładnie się stawia :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojak na filmie ani razu się nie zdeformował. To tyle z mojej strony. Jeśli ktoś uważa inaczej - jego sprawa i pieniądze.

Włącz głośniki w czasie odtwarzania nagrania i posłuchaj jak stęka :)

 

Do tej asymetrii. Wahacz mam symetryczny, motocykl stał 90stopni względem podłogi, obniżając leci coraz bardziej na prawo.

Mówimy o oczywistych rzeczach, które widać na filmie. Ale Ty gonzo uparty jesteś jak osioł i będziesz wpierał, że super zajebisty podnośnik jest.

Albo wiem... chyba jesteś krewnym sprzedawcy z allegro.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo, wybacz, ale musisz sie jebitnie starac zeby nie zobaczyc jak to cos sie wygina. Na samym koncu, jak juz stojak lezy, widac, ze lewa rolka jest w powietrzu.

 

I ja też tak myślę. Gonzo, obejzyj jeszcze raz dokładnie ten filmik, wszystko widać jak na widelcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak podnośnik się nie gnie (czytaj - jest stabilny), to żadne rolki się nie podnoszą. Tu się podnoszą, bo on się gnie pod ciężarem motocykla. Jest niestabilmy w poziomie.

Kuźwa, ale mamy problemy... Niech ludzie dalej to kupują, debatują, ja odpuszczam.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Wielkie halo. Czego można się spodziewać po stojaku z takiego małego profilu, dodatkowo spawanego na krytycznych łączeniach? Ktoś kto to produkował nie miał pojęcia o mechanice technicznej ani wiedzy metaloznawstwa. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Osobny temat to stawianie jednoosobowo... :icon_twisted: , ale chyba przy większości moto z boczną stópką jest to po prostu "Ahoj, przygodo!" :buttrock:

 

Ahoj jest wtedy, gdy stopka się sama składa i nie ma pomocy przy zestawianiu :biggrin: ale po kilkunastu próbach można ogarnąć temat :wink:

 

Ja mam taki - tylko na tył cena około 150 zł. Po jednym sezonie użytkowania, trochę się zdeformował i z czerwonego stał się biały... nie wiem dlaczego :-(

 

http://www.allegro.pl/item845099060_podnos...i_kawasaki.html

Edytowane przez KingRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...