Skocz do zawartości

Bezpieczniki Suzuki GS 500.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajdują się bezpieczniki w suzuki gs 500 1995r ? bo prawdopodobnie mi sie spaliły. No i ile kosztuje jeden bezpiecznik, jak sprawdzić który padł i czy wszystkie są takie same, bo często są różnego koloru.

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajdują się bezpieczniki w suzuki gs 500 1995r ? bo prawdopodobnie mi sie spaliły. No i ile kosztuje jeden bezpiecznik, jak sprawdzić który padł i czy wszystkie są takie same, bo często są różnego koloru.

 

Siedząc na moto, bezpiecznik znajduje się pod prawym plastikiem, zamocowanym pod siedzeniem(na tym plastiku zazwyczaj jest naklejka "gs 500".). Z tego co pamiętam to jest chyba jeden bezpiecznik, a 2 jest zapasowy wpięty w gumową osłonę, także pod tym plastikiem. Bezpiecznik są bardzo tanie więc się nie przejmuj. Do Twojego Gs-a bezpiecznik wygląda zapewnie TAK. Jeżeli bezpiecznik jest spalony, to ten "metalowy" drucik widoczny na zdjęciu (który łączy te dwie blaszki) ulega przerwaniu. Kolor kolorem ale chodzi o ilość Amper danego bezpiecznika. Musiał byś poszukać w serwisówce, albo ktoś Ci z forum napiszę bo ja nie pamiętam już ile to wynosiło

Edytowane przez mati_mot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajdują się bezpieczniki w suzuki gs 500 1995r ? bo prawdopodobnie mi sie spaliły.

A tam nie jest przypadkiem tylko jeden bezpiecznik? Tak czy inaczej warto poznać przyczynę jego przepalenia przed wymianą.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, ma ktoś może serwisówke do gs'a, lub zna natężenie prądu na tym bezpieczniku w gs ?

Nie jestem pewien czy akurat to bezpiecznik się spalił, ale podejrzewam, ponieważ wyjołem aku, naładowałem włozyłem spowrotem na odwrót i o tym nie wiedziałem, podłączyłem na odwrót kable no i od tej pory kiedy zakładam prawidłowo kable to nie reaguje nawet na obecność aku, po przekręceniu stacyjki nawet diódka od luzu sie nie pali, rozrusznik nie działa, poprostu kaput. Najpierw wymienie bezpiecznik, jak to nie będzie to, to troche dupno, mój błąd..

 

dodam jeszcze za aku działa prawidłowo, kiedy podłączam do husqvarny to wszystko gra.

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany, jednak był to bezpiecznik..

 

ale za to mam problem z husqvarną sm 125s. Naładowałem aku bo sie rozładował, sobie dzisiaj pojeździłem troche no i aku było momentalnie coraz słabsze, przed domem juz nawet lampy nie świeciły, jakby nawet z cewki prądu nie dostawały.. podłączyłem aku znów do ładowarki i swiatłą znów działają normalnie.. co może być nie tak z elektryką ? czy to znów bezpieczniki ? bo jak podłączałem aku to iskra poszła z jednego..

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Wloz aku, odpal motocykl i miernikiem sprawdz, jakie jest napiecie na klemach. Powinno byc cos w okolicach 14V.

 

Jesli nie masz miernika... Odpal silnik po zmroku, skieruj znop swiatla na jakas sciane i przegazuj. Jesli snop swiatla sie nie rozjasni po wejsciu na wyzsze obroty z wolnych, znaczy ze nie ma ladowania.

 

Piszesz, ze poszla Ci iskra z bezpiecznika?

Ciekawe, nie powinnno sie cos takiego dziac... No, ale jesli poszla, to bankowo spalony.

A po pracy z GSem juz chyba wiesz, jak dokonac inspekcji bezpiecznikow...?

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...