Skocz do zawartości

Widział ktoś takie cudo?


Roberto GL1500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem parę dni temu przyczepkę motocyklową. Nie jest to czeski PAV, poprzedni właściciel twierdził, że wynalazek jest polskiej produkcji i pochodzi z 1967 roku. Fakt, że na oponie są części etykiety sklepowej i taka data tam widnieje. Szukam informacji na temat producenta tego cacuszka i jego samego. :notworthy:

 

http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x3...91/94/799919466

 

 

 

Edytowane przez Roberto GL1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to jakiś model przyczepki z niewiadowa?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sugerował mi jeden z kumpli, ale niestety Niewiadów nie ma na swojej stronie galerii "zabytków". Przeszukałem google pod hasłami "niewiadów, przyczepka motocyklowa i podobne", ale też nic.

 

Dodam tylko w uzupełnieniu fotografii, że przyczepka w całości jest metalowa, kółko jest identyczne jak w pierwszych przyczepkach typu "motyl" do holowania aut za przednią oś, zawieszenie realizowane jest na wahaczu wleczonym, amortyzowana poprzez układ trzech szpilek przechodzących przez trójkątny element z gumy umieszczony w trójkątnej puszcze (podobna budowa jak elementy tłumiące przy tylnym kole motocykla - guma ugina się i w niewielkim stopniu amortyzuje ruch), połączenie z motocyklem za pomocą prostego przegubu krzyżakowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja ją chcę po renowacji "zadedykować" do Gold Winga :biggrin:

 

...a pytam właśnie dla tego, aby ustalić w jakim stopniu można ją obciążyć oraz chcę sprawdzić jakie miała oryginalne mocowanie, bo to, które przy nim jest coś mi nie pasuje - spawy są takie "obsmarkane", blacha wg. mnie zbyt cienka - całość przyczepki wygląda inaczej i dlatego podejrzewam, że ktoś coś grzebał...

...wolę to sprawdzić, żeby nie oglądać w lusterkach jak przyczepka "atakuje" innych użytkowników drogi... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja ją chcę po renowacji "zadedykować" do Gold Winga :biggrin:

 

...a pytam właśnie dla tego, aby ustalić w jakim stopniu można ją obciążyć oraz chcę sprawdzić jakie miała oryginalne mocowanie, bo to, które przy nim jest coś mi nie pasuje - spawy są takie "obsmarkane" ... :eek:

 

Witaj.

Opona to jest tzw "standardowa" 350 - oponka lotnicza najczęściej do szybowców, produkowana w Poznaniu, obciążenie statyczne 500 kg. A kardaniki lubiły się urywać, więc może ktoś naprawiał :icon_eek:

Niewiadowskie przyczepki laminatowe ważyły około 20kg, a ładowności miały chyba koło 30 kg.

Tyle, że one bardziej ze względu na holownika, czyli np SHL ,miały ograniczenia ;)

K54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cchesz to do goldiego podpiąć to pomyśl o zmianie całego układu jezdnego.

Taka przyczepka raczej nie była przystosowana do jazdy szybciej niż 70-80 km na godz.

 

Z tego co kojarzę indeks prędkości tych opon to max 70km/h

Warto bylo by też pomyśleć o wzmocnieniu dyszla no i zamontować jakieś ludzkie mocowanie żeby to w trasie nie odleciało sobie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...