Skocz do zawartości

Jakie CB Radio?


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

 

Witam.

 

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu Cb radia.

Swoje poszukiwania zapoczątkowałem w jednym z elektro-marketów.

Tak, teraz już wiem, to był zły wybór. Opowieści Pana który mi 'pomagał'

w ogóle nie pokrywają się z opiniami użytkowników, stąd moje zapytanie.

 

Jakie polecilibyście radio cb oraz antenę do użytkowania czysto sporadycznego.

czyt. Wakacje ferie majówka.

 

Nie chciał bym ładować kasy, w sprzęt którego nawet nie wykorzystam w pełni.

 

Pozdrawiam Robert. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do niedawna korzystałem z alana 109, antena na magnesie president ml145 o długości ok. 1,5m. Zestaw idealnie się spisywał. Do nasłuchu spoko i zamienić parę słów o sytuacji na drodze zawsze można. Ostatnio zakupiłem alana 42 multi z myślą o korzystaniu z cb na motocyklu. Na razie testuję radyjko w aucie, podpięte pod tą samą antenę presidenta. Szczerze powiem, że naczytałem się negatywnych opinii na temat radia alan 42 itp, w związku z czym do zakupu podchodziłem dość sceptycznie. Pierwszy raz mam ręczne radio i jestem mile zaskoczony. Zestaw spisuje się w aucie równie dobrze jak z alanem 109. Wydaje mi się tylko, że w mieście więcej zakłóceń łapie. Tak jak wspomniałem radio ma jeździć głównie na moto. Dokupiłem zestaw słuchawkowy z mikrofonem i przyciskiem na kierownicę albrecht.

 

Może podpowiecie jaką antenę podpiąć do alana 42 na motocykl. Spotkałem się z opiniami, że tylko "bezmasowa". Tylko w moim sprzęcie trochę żelastwa jest, także może jakaś inna montażowa się nada(?)

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Po dzisiejszym zdjęciu za krzaka od S. Wiejskiej przeczytałem cały ten temat i przeglądam oferty na Allegro. Sprzętu chciałbym używać w Polsce oraz zachodniej Europie (Niemcy). Czy model z modulacją AM wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/cb-radio-uniden-520xl-pr...1294829430.html

 

http://allegro.pl/antena-cb-president-miss...1281843743.html

 

Jestem naprawdę z tego zestawu zadowolony :) Używam go od 3 lat, ani zakłóceń, wyraźnie słychać. Polecam

I jak na osobówkę to antena bardzo kompaktowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Rozważam właśnie ten model radia, ale martwi mnie brak FM - ponoć tego używa się w Niemczech?

 

Czy Polacy (np Tirowcy) używają w Niemczech AM czy FM ?

 

generalnie naszych za granica można usłyszeć na 28 kanale (19 to kanał "gospodarzy") i na AM.

 

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To jest instrukcja do jakiegoś radia, na ostatniej stronie Masz info o rodzajach modulacji i mocy dostępnej w kilkunastu europejskich krajach.

http://www.alan.com.pl/down/Alan-102-in.pdf

Jak widzicie na zachodzie dominuje FM, a jeśli już jest AM to moc ograniczona do 1W.

Jak wybierasz się za granicę warto mieć radio z możliwością przełączania na "raster piątkowy". "0" to raster częstotliwości obowiązujący w Polsce, częstotliwości kończą się cyfrą 0 np. 26,960 Mhz , w większości krajów obowiązuje raster "piątkowy" czyli np. 26,965 Mhz.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce pytasz 5 razy "mobile jak droga na Płońsk" nic cisza, co drugi samochód antena na dachu, ch... nikomu się nie chcę odezwać,

Robisz patent: dajesz gruszkę kobiecie (dziwnie brzmi haha)

ona zadaje to samo pytanie: i odzywa się 15 lizodupów "tak koleżanko, a dokąd lecisz, a czym, jedź czysto było... "

Małe nosem w dupsko nie wpadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...