Skocz do zawartości

Husqvarna CR 125 - proszę o wasze uwagi!


Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale często wymiana tłoka wiąże się z wymianami innych podzespołów, poza tym na pewno są wieksze koszty robocizny niz przy zmienieniu opony :) no i na pewno dużo więcej czasu zajmuje zmiana tłoka niż opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety honda juz sprzedana :D

Ale postanowiłem sprawdzić jak jest z tymi częściami i zadzwoniłem do salonu miedzy innymi husqvarny http://www.dimpol.pl/motocykle/ i spytałem się o podstawowe podzespoły.

Powiedziano mi że tłok, korbe, tarcze sprzęgłowe, uszczelniacze zawieszenia, łożyska, klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe dostane bez problemu. Jeśli będę potrzebował jakiejś rzadszej części (np zębatki jakiegoś biegu) to bym musiał czekać 2 tygodnie aż sprowadzą. Oczywiście nie wiadomo jak jest w praktyce :)

A i mam jeszcze pytanie odnośnie tych biegów. Czy w takich sprzętach sypią się czasem koła zębate w skrzyni biegów? Nie chodzi mi tylko o husqvarne ale ogólnie o crossy 125cc. Czy ktoś kiedykolwiek musiał ingerować w skrzynie biegów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to biegi skrzynie sypią sie. Najgorsze jet to, że jak Ci pójdzie jakiś bieg to musisz tryby kupywać parami. Cena wacha sie od 300 do 700 zł od jedej sztuki :D W końcu to jest wyczynowy motocykl który jest mocno wyżyłowany i utrzymanie go jest drogie. w tej hondzie co podałes linkia do aukcji też coś mi nie pasuje z rocznikiem ( pewnie uznacie że sie czepiam :) ) honda z 96 roku wygląda tak. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=23001449 - ta jest też za około 5 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ta honda tez mi nie wygląda na '96 bo w '96 były takie http://www.bikepics.com/pictures/062047/

ale i tak sprzedana wiec sie nie martwie :)

zaraz jade oglądac suzuki RM '96

przejade sie i porównam z husqvarną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wróciłem

ta RM nie jest w takim złym stanie, tylko że ma luzy na łożyskach kół i na wachaczu. Ogólnie nie jest zadbana. A moc w porównaniu do husqvarny jest troche mniejsza mimo że suzuki ma 6 biegów a husqvarna 5. Poza tym w tym suzuki w silniku był zmieniany tylko tłok, a właściciel powiedział mi że nie było potrzeby zmieniania nic innego. Chyba jednak zdecyduje się na husqvarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to? :

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=23357324

według mnie rewelacja. poza tym że tłok ma przejechany cały sezon. sprzedawca podaje że tłok jest odkuwany, jaka jest jego żywotność? czy ktoś zetknął się z takimi tłokami i może mi coś na ten temat powiedziec?

poza tym motor jest super, gdyby nie był oddalony o 500km :/ co w takiej sytuacji zrobic? nie mam żadnego znajomego w karpaczu a jechać tam nie mam zamiaru jeśli ma się okazać że nie jest wart tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja byłem sie pytać ile koszyje komplet do Hondy powiedzieli ze około 800 zł za orginał razem z robocizną.

adam87 widze że chyba lubisz huski :) . Co do tłoków to producenci do pojemności 125 dają gwaranje 12 motogodzin, ale to chyba przy wyczynowej jezdzie. Ja narazie przejechałem około 30 i teraz będe zamawiał. Chociaż niektórzy jeżdzą cały sezon na jednym tłoku i nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanosi sie na to że jeszcze przybedzie mi 800zł bo sprzedaje motorynke!! wiec mysle ze moze cos drozszego kupie, ale jeszcze sie zastanowie czy nie wydac tej kasy na buzer albo kupic cos tanszego i wydac troche kasy na remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Odkopuję nieco temat, bo mam pytanie odnośnie tego modelu, ale z 2006 roku.

Czy ma ktoś doświadczenie z tym moto? Chodzi mi o awaryjność i dostępność części oraz ich ceny (ogólnie, czy są i czy są w porównywalnych cenach z Japończykami).

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...