Skocz do zawartości

owiewka


zyrafa_C-ow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie czy ktoś z was jeździ MZ z małą owiewką tzn. taka okrywającą reflektor i wystającą troche nad zegary. Chodzi mi głównie oto jak wyglada ochrona przed wiatrem i deszczem dzieki takiej owiewce? czy warto ją kupować co prawda kosztuje koło 60 zl ale czy to praktyczny wydatek? (acha pomijam aspekt wyglądu motocykla chodzi mi głównie o walory praktyczne?) z gory dzieki!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o walory użytkowe lepiej założyć wyższą szybę niż małą owiewkę. Ja taką kupiłem na allegro za 65,- Kształtem pasuje, tylko trzeba dorobić mocowania do kierownicy i dodatkowo do lag - na dole, żeby poprawic stabilność mocowania. Nie jest to szyba super jakości, ale myślę, że będzie spełniać swoje zadanie z zapasem. Będę ją zakładał po niedzieli, gdy już będzie gotowa, opiszę wrażenia.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.......Jak kupiłem swoja Etke To miałem Owiewke jak zwykle była sirmy ,,Tiger,, :) I spełmiała swoje zadanie w 100% ........ale niestety ja zdjełem....Była oblesna (jej stan) Psuła cały wyglad motocykla!!!!

A wiec polecam owiewki:D!!!!

 

Pozdrawiam!!!!!!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mi tez sie nie podobaja owiewko w Etz Sam nie wiem dłaczego.......no ale jaskos tak jest i koniec bez owiewki bardziej ,,sportowo,, wyglada!!! :D (kazdy ma inny gust) Ale przyznam ze zadanie swoje spełnia!!! I Jesli komus sie to podoba to Polecam!!!!

POzdro!!!!!! :)

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie! niestety w ostatnie wakacje trafilo mi sie jechac prawie 300km w niezlym deszczu. Co prawda na tłowiu bardzo nie zmokłem ale no wlasnie.......Mialem na sobie spodnie takie ogrodnicze wykonane z jakiegos rodzaju gumoleum z niefortunnym rozporkiem bo na 1 nape. No i tak mi przyrodzenie przewialo, że ostatnie 50km to kierownice jedna reka trzymalem, a druga rekawica sobie 'sprzet' osłaniałem bo mnie tak przewialo. Po przyjeździe do domu oczywiscie od razu wanna. Ale jak mi sie przypomni, jak kolesiowi jak pracowal w stoczni w zimnie jajka tak przewialo, ze mu musieli obciąć jedno to mi wcale nie jest do śmiechu. Stad moje pytanie czy owiewka i w jakim stopniu chroni tłów i krok przed wiatrem i deszczem. Powiedzialem, na poczatku ze nie chodzi mi o opinie estetyczne ale o opinie kogos kto korzystal lub uzywal owiewki. Mi tez sie osobiscie mz nie podoba z owiwka chociaz ta produkowana jako Muz była całkiem ładna.

I tak dzieki za wszelkie wypowiedzi ( a ten pieprzony rozporek chyba bede musiał jakoś zgrzac lub zszyć)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ!

Jeśli chodzi Ci o tą małą czarną owiewke bez szybki, z napisem MZ, to sobie daruj!

:D

Mam taką owiewkę i w sumie to nie wiem po co. Właściwie to nic nie daje. Planuje zakup tej większej, z szybą. Podobno wtedy jest różnica. Przy tej małej miałem podobną przygode do Twojej :D na samo wspomnie robi mi sie zimno :D

Na takie wypadki polecam najtańszy kombinezon p/deszczowy (około 30pln, np. z Louisa), jako tako mnie zabezpieczył i pozwolił dojechać do celu :)

piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do tej pory nie jezdzilem wiele ale na tyle co juz mialem okazje, to zauwazylem ze bez owiewki przy wiekszej predkosci wiatr uderzal intensywnie od tulowia w gore, natomiast teraz z owiewka uderza tylko w glowie, co mozna zredukowac pochylajac sie. Ogolnie to bardzo pozyteczna rzecz i tak jak przy malych predkosciach nie odczujesz duzej roznicy tak przy wiekszych (juz od 80ciu wzwyz) bardzo bedziesz ja sobie chwali. Nie wspominam o aspekcie areodynamicznym, ktory rowniez zdaje sie byc istotny.

 

Co do malutkich owiewek, to nie uzywalem i nie wypowiadam sie. Sam posiadam spora (patrz www).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale wygoda nieporównywalna. Szczególnie przy wyższych prędkościach. Nie wiem jak inne owiewki' date=' ale moja ma na górnym brzegu szyby takie fikuśne odgięcie do przodu i chyba to tak fajnie odgina strugę powietrza.[/quote']

A mozna wiedzieć, gdzie, kiedy i za ile kupiłeś?

Zapoznawałem się z ofertą z www.jan-mar.pl, ale jakoś do tej szybki za 65 zł nie mam zaufania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...