Skocz do zawartości

Suzuki RMX - problemy ogólne


kajtkozo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede zakladal nowego tematu a mam male pytanie odnosnie lancucha.

 

Dlaczego nie nalezy go skracac?

Gdybym ja nie skracal to co tydzien bym musial nowy zakladac. Zawsze kupuje landuch D.I.D i zawsze sie rozciaga tak ze braknie mi regulacji. To skracam go o 2 ogniwa i jest juz dobrze.

Skrócisz i co? Dalej jest rozciagniety. Coś cienutkie te łańcuchy masz, po tygodniu... ja w klx przez pół roku nie ruszałem.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zakladal nowego tematu a mam male pytanie odnosnie lancucha.

 

Dlaczego nie nalezy go skracac?

Gdybym ja nie skracal to co tydzien bym musial nowy zakladac. Zawsze kupuje landuch D.I.D i zawsze sie rozciaga tak ze braknie mi regulacji. To skracam go o 2 ogniwa i jest juz dobrze.

 

Może go za bardzo naciągasz? Może nie koniecznie kupuj dida...

Nie należy skracać bo może ci się zerwać i rozwalić karter..

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
http://img524.imageshack.us/img524/8797/zaworek.jpg oto zaworek i jego wymiary ( tzn nie mam 100% pewności, bo jest to zaworek z gaźnika do Suzuki TS 50). Na larssonie powiedzieli, że do takiego modelu nie mają (tzn do RMXa) a dobrać na wymiar też im się nie udało. Co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do serwisu mam jakieś 2 godziny jazdy bez korków w tym problem. Ale jeszcze poczekam, może coś będzie. Póki co mam jeszcze problem ze światłem, światło stop działa po wciśnięciu hamulca, a zwykłe światło nie działa. :) ale jak będzie chwila wolnego czasu to nad tym posiedzę i może wtedy będzie już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem gaźnik, bo nie mogłem dorwać nigdzie tego zaworka.

 

Kolejny problem, znowu światło stop.

W hamulcu hydraulicznym (tył) bolce nie stykają mi z tym kablem (światło zapala się jak mocniej docisnę ręką). Czy macie na to jakiś patent? A po ostatniej jeździe w deszczu chyba poszedł mi czujnik stopu z przodu, po wciśnięciu klamki jest zero reakcji, a jeszcze niedawno chodziło jak trzeba. Po styknięciu obu kabelków stop się włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejny post pod postem, wybaczcie.

 

Jak zdiagnozujecie takie objawy? Motor nie chce odpalać, iskra jest, paliwo dochodzi, wszystkie kable sprawdzone. Z pychu czasami łapał, lecz bardzo słabo. Szczelność gumy filtra została poprawiona, pewnie 100 % szczelności tam nie ma, ale i tak jest lepiej. Motor nagle zaczął mulić podczas jazdy, potem zgasł i już nie dał znaku życia. Iskra sprawdzana na dwóch świecach, paliwo dobre, gaźnik wyczyszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...