Skocz do zawartości

Jakie następne moto?


Rekomendowane odpowiedzi

Z Wiewiórowych potrzeb wyłania mi się 70-80KM (do tej pory 40 z czymś o ile się nie mylę), niezbyt sportowy i niezbyt niesportowy :) Około 10 lat i pewnie japoński?

 

Moje propozycje:

1) XJ600

2) XTZ660/750

3) GSF600

4) GSX600F

5) RF600

6) VX800

7) GPZ500

8) Zephyr 750

9) CB750

10) Transalp

 

Moj propozycje są subiektywne. Ominąłem różne DR, XT i tym podobne. Pozostaje jeszcze oczywiście kwestia ceny i stanu konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnoname
Witam' date='

 

No więc, jak pewnie spora część z Was wie, mam zamiar kupić nowe moto. Przeznaczyłem sobie na ten cel sumkę 10 000 PLN. Chciałbym się w niej zamknąć z zakupem sprzęta, przerejestrowaniem, ubezpieczeniem i zakupem bardzo grubego węża do przypinania zakupu do czego się da.

Problem tkwi w tym, że te 10 kawałków to akurat taka kwota, że poniżej są stare sztrucle, a powyżej... "powyżej" zaczyna się raczej od 12 - 13 kafli.

W związku z tym mam problem: [b']Co tu kupić?[/b]

Skłaniam się w kierunku "turystyki" - myślałem więc o Yamaszce XJ600S, może o jakimś Transalpie... na pewno motocykl ma być młodszy niż 15 lat :) , a najlepiej ,gdyby był młodszy niż 10. Raczej nie chciałbym niczego powyżej 750 ccm, bo pewnie szybko trafiłbym na powązki. Nie interesują mnie raczej typowe plastiki - no, chyba, że mnie jakiś wyjątkowo urzeknie... Aha, obowiązkowo jakaś owiewka z przodu, i żadnego motocykla, który wymusza trzymanie stóp bardziej do przodu niż głowy. Nogami do przodu mam zamiar poruszać się tylko raz w ciągu całego mojego istnienia :-D

Co moi współforumowicze by mi poradzili?

 

 

 

cześć

Ja miałem taki sam dylemat: miałem 10000zł i chciałem wybrać coś ze "sportowo-turystycznych" i nie starszych niż 10 lat. Zgodzę się z Tobą to "powyżej" zaczyna się od 13000zł (GSF 600 Bandit, TDM 850, ZZR600). Musiałem wybierać o jedną półkę niżej: VX800, Zephyr, ER-5, XJ600, GS500. Choś muszę przyznać że duże ednuro też mnie kusiło. Cholernie ciężko się szuka, jeżeli nie wiemy do końca co chcemy kupić.

Po długich przymiarkach zdecydowałem na XJ600S - po prostu spodobała mi się najbardziej i dobrze się na niej czuję. Czy dobry wybór - czas pokaże.....

Nie wiem jak będzie dalej - przejechałem na niej dopiero ok.200km - na razie jeździ mi się super.

 

Powodzenia w poszukiwaniach

 

pozdr.

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze raz sie wtrące(co tam) :) :D -a może suczka gs 500E z jakims ładnym kuferkiem albo coś takiego:)- widziałem dziś takową jakjechałem na uczelnie stała na ul Bitwy warszawskiej 1920 - nawet fajny taki sprzęcik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewior,

Jakis kolo na preclowej liscie chce sprzedac swojego TDM-a.

link obok: http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&...le&aid=29953418

Ja wiem, ze to ciut wiecej pojemnosci niz deklarowales w swoim poscie, ale za to maszynka bardziej docelowa, zarowno gabarytowa, jak i pod wzgledem osigow.

Na pewno tez nadaje sie do turystyki i to dalekiej, a chociaz po bezdrozach azji pewnie nie wydoli , to na "polskie drogi" io inne gorsze asfalty powinna byc akurat.

Oczywiscie pozostaje kwestia sprawdzenia stanu techniocznego (i to dokladnego, bo o ile wiem to TDM potrafia sporo oliwy wypic), ale to procedura standardowa, nawet jak kupujesz sprzeta od kolegi :? .

pzdr, Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiór, kup coś, co jest popuarne i jeździ tego dużo... popularne moto = dużo części na rynku (nowych/ używanych) = taniej i łatwiej "jak by co" naprawić.

 

Za tą kasę masz fajną XJ-tę. Ma owiewkę, wygodna i na Twoją jazdę spoko starczy... a za rok zawsze łatwiej sprzedać... Jest trochę XJ-ek w Warszawskeij bandzie, pogadaj z chłopakami, przymież się, przejedź...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...