Skocz do zawartości

Nowy Tor?


jerzyk7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny przykład na to, że brakuje w Polsce torów i innych miejsce do legalnego:

- trenowania

- wyżycia się

- wydurniania bezpiecznie

- spędzania czasu na motocyklu bez siania zgorszenia...

Ja się bohaterom reportażu nie dziwię, że jeżdżą tam, a nie na wąskiej drodze wiejsckiej na wysokości szkoły...

Mniejsze zło, mniejsze zagrożenie, po prostu.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norlmalka, pod rzeszowem też mamy kilka miejscówek żeby poszaleć, poćwiczyć itd.

 

Nie zawsze są to zamknięte czy wyłączone z ruchu ulice, z regóły to czynne drogi tylko mało uczęszczane, ale lepsze to niż ćwiczenia na mieście czy na ruchliwym odcinku E 40.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie starają się wykonywać te drogowe akrobacje tylko wtedy, kiedy nie ma na drodze samochodów, ale wiadomo, że może być z tym różnie i o tragedię nietrudno - mówi jeden z pracowników stacji benzynowej w Nieborowie

 

Nawet pracownicy stacji mają caban na karku.

 

Z resztą ludziom to chyba nawet nie o tor chodzi tylko o jakiś sensowny dłuuuugi kawał asfaltu z miejscem do zaparkowania i zawrócenia a sygnalizacja to wygodny dodatek. Ale który "normalny" polityk czy zarządca dróg zrobi pas z którego nic nie będzie miał, bo przecież jak będzie płatne nikt nie skorzysta (ciężko powiedzieć jak naliczać ludzi a jak już ktoś wymyśli to cena pewnie będzie be! ).

Edytowane przez shiningami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sport moze sluzyc do lansowania pod liceum/dyskoteka/kolumna , w koncu jazda na nim jest taka niebezpieczna :icon_mrgreen:

takie sytuacje jak w artykule maja miejsca od bardzo dawna , ale wtedy internet niebyl jeszcze taki popularny i bzdur niewypisywano na kazdej witrynie , jak to sie mowi jest ryzyko jest zabawa , jeden pujdzie do piachu jeden do pierdla ->zycie , zawsze mozna pograc w PS3 :icon_razz:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju problemy rozwiązuje się wprowadzając zakazy, nakazy, kary i grzywny. To jest łatwiejsze i tańsze niż wybudowanie toru czy innego obiektu, który spełniałby wymogi do takich "zabaw".

Pozbycie się motocyklistów z jednego miejsca nie załatwi sprawy bo pojawią się w innym. Czemu nie można by idąc śladem łódzkich włodarzy i policji wydzielić w określonych godzinach kawałek trasy do popisów i wywściekania się młodych, szybkich i gniewnych. Przyniesie to chyba więcej korzyści obu stronom.

Edytowane przez rebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład na to, że brakuje w Polsce torów i innych miejsce do legalnego:

- trenowania

- wyżycia się

- wydurniania bezpiecznie

- spędzania czasu na motocyklu bez siania zgorszenia...

Ja się bohaterom reportażu nie dziwię, że jeżdżą tam, a nie na wąskiej drodze wiejsckiej na wysokości szkoły...

Mniejsze zło, mniejsze zagrożenie, po prostu.

Tomku 100% zgoda.Masz jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?Może jakaś wspólna burza mózgów?Nadchodzi pora desz..sorry,snieżna.Jest czas na przemyślunki ,różne.Może cuś się uda wspólnie wymyślić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zawsze mozna pograc w PS3 :icon_razz:

 

Mam, nie spełnia wymagań :D Po prostu nie chce mi się grać, jazda na moto jest znacznie lepsza :cool:

 

Niestety w naszym kraju problemy rozwiązuje się wprowadzając zakazy, nakazy, kary i grzywny. To jest łatwiejsze i tańsze niż wybudowanie toru czy innego obiektu, który spełniałby wymogi do takich "zabaw".

Pozbycie się motocyklistów z jednego miejsca nie załatwi sprawy bo pojawią się w innym. Czemu nie można by idąc śladem łódzkich włodarzy i policji wydzielić w określonych godzinach kawałek trasy do popisów i wywściekania się młodych, szybkich i gniewnych. Przyniesie to chyba więcej korzyści obu stronom.

 

Niby ostatnio Lublin wymyślił legalny Street Race w ramach 1/4mili o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ostatnio Lublin wymyślił legalny Street Race w ramach 1/4mili o ile dobrze pamiętam.

Całkiem możliwe, że i w Lublinie ktoś zaczął się poważnie zastanawiać nad tą sprawą. Zapotrzebowanie na takie miejsca ciągle rośnie z drugiej strony niestety brak jest społecznej akceptacji. Nie wiem, może z braku zrozumienia, może ze względu na otoczke takich wyścigów. Problem jednak jest i sam się nie rozwikła.

Pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, otoczka wyścigów. Dlaczego odnoszę wrażenie, że ktoś by wypadł z pomysłem "Zróbmy Tor !" a potem jakby przegrzebali przepisy to budowa okzałaby się znacznie droższa i pomsł upadnie.

Nie mam nic przeciwko porządnej betonowej ścianie i sorbencie żeby nie było :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...