Skocz do zawartości

jaki motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

W mojej "karierze" jeździłam na gs500, ale muszę zaznaczyć, że ja na niej tylko jeździłam. nie mam właściwie żadnego pojęcia o mechanice motocykli albo czymkolwiek, bo tym zajmował się mój chłopak. w wyniku wypadku straciłam eksperta oraz maszynę, więc zastanawiam się nad kupnem czegoś nowego na następny sezon.

krótko:

-poj ~750

-sportowy/sportowo-tur

-15-25tys pln

-w miarę bezawaryjny

-no i jeszcze żeby ładny był... sylwetki ducati mi się podobają na przykład;]

 

macie może jakieś pomysły?

z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej opinii, a jest raczej konserwatywna, zależy ile jeździłaś i ile przejechałaś. "jeździłam" jako "chłopak dał mi parę razy się przejechać po parkingu" jest zdecydowanie odmienne od machnięcia od niechcenia 25kkm w tym paru dłuższych wycieczek po górskich winklach i innych alpach. generalnie doświadczenie mierzy się czasem i dystansem - od tego w zasadzie nie ma ucieczki

 

co do doboru... lepiej od koloru który Ci się podoba, albo sylwetki, określ do czego motocykl będzie używany. codzienne dojazdy 15km na roboty + łykendowy wypad 150km nad jeziorko to trochę inne warunki niż paneuropejskie wojaże z 90% przebiegu po autostradach. z góry zaznaczam, jako sporadyczny użytkownik jednego tylko modelu ducati, że te motocykle trzeba wybierać raczej ze świadomością ich wad, niż tylko kierując się zaletami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziwie się że najpierw przenajwiększymoderator nie zwrócił uwagi autorce tematu o dział powitalnia, (...)

 

jak do tej pory nie ma obowiązku korzystania z tego działu. podobnie jak zamieszczania zdjeć

istotne kwestie zostały poruszone na pw

 

ad rem: jeśli motocykl ma być wykorzystywany na codzień, to zapewne najwygodniejsza byłaby dowolna uniwersalna 600 z częściową owiewką, żeby jeszcze w trasie podmuch nie męczył. sporo ludzi z pierwszych gs-ów przesiada się na fazery i podobne. o urodzie motocykla się nie wypowiadam, jako posiadacz "pięknego inaczej" bmw ;)

niektóre porady/ wybory można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę "drugi" (z ograniczeniem do wyszukiwania w tematach)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vfr 800 :) a moze coś od helmuta ?? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1577881 ładny, poręczny, bezawaryjny, dość indywidualny, koni powinno Ci też wystarczyć jesli wczesniej był "gie-es" ... Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wzrost,

To wazna sprawa zeby wygodnie i bespiecznie jezdzic, parkowac, zatrzymywac sie,

Gs jest stosunkowo niskim motocyklem, a Fazerka juz nie, Suzuki Gladius jest niski,

ale silnik V2 nie jest latwy do okielznania dla poczatkujacych zwlaszcz na niskich biegach.

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak z ciebie taka duza dziewczynka

to radze ci kupic CB600

 

http://www.motorbikespecs.net/images/Honda...net_07-08_4.jpg

 

Bardzo ladna uniwersalna maszynka, super pozycja na miasto i nie meczaca na trasce,

a przy nieduzej szybce nawet mozna powazniejsze predkosci osiagnac,

A najwazniejsze to ze nie znudzi ci sie po sezonie,

 

a technicznie nie do zajechania

ENJOY

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...