Skocz do zawartości

NEW CB1000R ;-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów lata na nowej CB 1000R? Napiszcie jak sprawuje się ten sprzęt, jak reaguje ABS w wersji wyposażonej w ten układ. Jeśli macie porównanie, to będę wdzięczny za informacje jak zachowuje się ta maszyna w porównaniu z litrowymi sportami (nie chodzi oczywiście o siągi, raczej mam na myśli pozycję kierowcy i pasażera, ochronę przed wiatrem, poręczność i ogólne wrażenia). Jakie zauważyliście wady i zalety tego motocykla. Nie zależy mi na danych katalogowych ale na opiniach osób, które faktycznie użytkują wspomniany sprzęt.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witka

 

w środę miałem okazję pojeździć ca godzinę wersja ABS. Co do twoich pytań:

 

- ochrona przed wiatrem - brak, powyzej 140 wieje juz naprawde mocno

- pasażer - tylko na krótkie trasy, mega niewygodnie

- pozycja kierowcy ok, nie jest problemem jazda 50 km/h w ruchu miejskim, czy 140 poza miastem

- motocykl zwrotny, chociaz przy szybszej jeździe dużo z tej zwrotnosci traci, trzeba sie przestawić przy przesiadce ze sporta i bardziej go "wciskac" w zakręt niż sie składać

- zawieszenie miekkie i trochę słabo wybalansowane, ale może kwestia regulacji

- hamulce - jak dla mnie bardzo ok, dobrze dozowalne i skuteczne, próbowałem mocnych hamowań i zachowywały sie wzorowo, ekstremalnych nie ćwiczyłem, bo motocykl jest prywatna własnoscią a nie testówką

- wrażenia z jazdy - super, skrzynia jest krótko przełożona, więc bardzo elastyczny, bardzo pracyzyjnie oddaje moc, dostajesz dokładnie to czego oczekujesz.

 

Mi sie to moto podoba, ale na wyjazd w dwie osoby na wakacje sie moim zdaniem słabo nadaje.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekL dzięki za odpowiedź. Właśnie o takie, subiektywne wrażenia mi chodziło. Będę wdzięczny za opinie kolejnych użytkowników, którzy latają tym sprzętem na co dzień choć zdaję sobie sprawę, że na to będę musiał raczej zaczekać do nowego sezonu, bo bieżący ma się ku końcowi a maszyna jest dość świeża na rynku. Mimo to czekam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

CB 1000 R piękna jest ale wydech a raczej wydeszek jest za skromny i ma ten kiepski nowoczesny kształcik bleeeee.

Nie wiem jak sie prowadzi ale wygląda na elastycznego sportowca i ma wyjątkową przednią lampe :bigrazz:

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku jak przejeżdżałem obok salonu Hondy i zobaczyłem 3 sztuki w różnych kolorach na wystawie to specjalnie zawróciłem zobaczyć co to za sprzęt. Według mnie z1000 i cb1000r to jedne z ładniejszych maszyn a na pewno marzeniem na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem. Jeden z fajniejszych motocykli ostyatnich dwóch sezonów. fani nakedów nie powinni narzekać, zapierdziela jak zła, dobrze się prowadzi, bardzo polubiłem ten motocykl. Powiem tak - mój typ - mocy dół (w końcu litrówka), dobre hamulce, stabile prowadzenie, fajny klimat, niezły komfort jazdy. Można się czepiać o zza dużo "kultury", bo sumie nie ma się o co przyczepić do tej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem. Jeden z fajniejszych motocykli ostyatnich dwóch sezonów. fani nakedów nie powinni narzekać, zapierdziela jak zła, dobrze się prowadzi, bardzo polubiłem ten motocykl. Powiem tak - mój typ - mocy dół (w końcu litrówka), dobre hamulce, stabile prowadzenie, fajny klimat, niezły komfort jazdy. Można się czepiać o zza dużo "kultury", bo sumie nie ma się o co przyczepić do tej maszyny.

 

 

mowisz same plusy..... a jak wypada porownanie z "blizniaczym" Z1000 ???

 

Jeździłem. Jeden z fajniejszych motocykli ostyatnich dwóch sezonów. fani nakedów nie powinni narzekać, zapierdziela jak zła, dobrze się prowadzi, bardzo polubiłem ten motocykl. Powiem tak - mój typ - mocy dół (w końcu litrówka), dobre hamulce, stabile prowadzenie, fajny klimat, niezły komfort jazdy. Można się czepiać o zza dużo "kultury", bo sumie nie ma się o co przyczepić do tej maszyny.

 

 

...mowisz same plusy ? Ajak wypada porownanie z "blizniaczym" Z1000 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porónaniu z dotychczasowym Z1000 sprawia wrażenie mocniejszej (subiektywnie, tak naprawdę oba motocykle są bardzo zbliżone). O nowym Z1000 będę mógł powiedzieć coś za jakiś czas.

 

 

no wlasnie podobne, i przez to czesto brak nam zdecydowania przy wyborze motocykla na kilka lat :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...