Skocz do zawartości

Lada niva


cykoria
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MOC - żal.pl

gdzie ktokolwiek udowadniał coś co napisałeś w ostatnim poście??

proszęęęę - zacytuj mnie!!!!! bo kurna wymyślasz!!!!!! prooooosszzzzęęęę!!

 

mi również wstyd, że się wdałeś w dyskusję!

ciągle próbujesz przypisać mi coś, czego nie napisałem

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC - żal.pl

gdzie ktokolwiek udowadniał coś co napisałeś w ostatnim poście??

proszęęęę - zacytuj mnie!!!!! bo kurna wymyślasz!!!!!! prooooosszzzzęęęę!!

 

mi również wstyd, że się wdałeś w dyskusję!

ciągle próbujesz przypisać mi coś, czego nie napisałem

 

 

Po raz ostatni zacytuje twoje slowa i koncze chlopie z toba dyskusje bo to nie ten poziom i szkoda mojego czasu na klarowanie rzeczy i spraw oczywistych.

słowo most to potoczna nazwa osi napędowej

 

Od kiedy to os, oska (ktora mozesz sobie poszukac w rowerze) okreslona przez twoje potoczne slownictwo a poprawnie technicznie zwana polosia jest mostem :icon_question: Uzmyslow to sobie i zapamietaj do konca swoich dni, ze polos nigdy mostem (ani sztywnym ani zadnym innym) nie byla, nie jest i nie bedzie. I jeszcze bezczelnie bedziesz pisal ze nie mozesz znalezc swoich slow publicznie. Miej choc grosz odwagi i przyznaj sie do wlasnych paranoi i niewiedzy :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahhaaaaa :banghead: :biggrin:

no to teraz pojechałeś :clap:

 

od kiedy półoś jest osią? jakby była to by się nie nazywała półosią.

 

jeśli masz kłopoty ze zrozumieniem to w zacytowanym przez Ciebie fragmencie mojego posta przez sformułowanie "oś napędowa" rozumie się zespół elementów mających przenieść moment napędowy na koła leżące w tej samej osi (czyli najczęściej przekładnia główna z mechanizmem różnicowym oraz półosie)

 

i to samo masz napisane w opracowaniu przytoczonym przez kolegę Arniego (jest tam napisane że most napędowy jest swoistym rodzajem osi)

 

idą dalej - jeśli dla Ciebie oś i półoś to jedno i to samo :banghead: to pokaż mi tą półoś w rowerze czy nawet w motocyklu :biggrin: - bo osie to są ale o półosiach to nie słyszałem :biggrin:

 

 

i prosiłem żebyś zacytował, gdzie użyłem sformułowań typu "półoś" oraz zawieszenie "wielowahaczowe"

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od tego wszystko sie zaczelo:

konsensus?w sensie?

pisałeś że Niva ma niezależne zawieszenie 4 kół na sprężynach

oczywiście na sprężynach tak, ale niezależny jest tylko przód

 

co do dzielności - nie twierdze inaczej:)

 

 

 

słowo most to potoczna nazwa osi napędowej

a mogą one być sztywne albo z niezależnym zawieszeniem

 

 

malo, nie rob z siebie juz wiecej idioty :icon_rolleyes: od kiedy niva ma most z niezaleznym zawieszeniem z tylu :banghead:

Powiedzialem juz wczesniej najpierw zasiegnij jezyka i wiedzy a dopiero pozniej staraj sie swoje informacje sprzedawac na forum :banghead:

Wiedza encyklopedyczna, bo wiem ze zdobywanie wiedzy boli, wiec cytuje:

Oś napędowa (oś napędzana) jest to oś pojazdu na którą przekazywany jest moment obrotowy z silnika, zwykle za pośrednictwem przekładni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tam (w cytacie) widzisz coś o zawieszeniu wielowahaczowym czy półosi?

 

 

cytujesz jakąś encyklopedię no i jakie wnioski wyciągasz? - ta regułka tylko potwierdza to co wcześniej napisałem

 

człowieku , jeśli ty półoś (pojedynczy wałek napędzający jedno z kół na osi) nazywasz osią to ja Ci naprawdę współczuje

ty chyba nigdy w garażu nie byłeś, dlatego nie możesz tak prostej formułki odnieść do rzeczywistości

 

 

i trzymam się tego co napisałem w zacytowanych przez Ciebie fragmentach

ktoś napisał że Niva ma niezależne zawieszenie 4 kół

a nie ma

niezależny jest tylko przód

tył jako że w układzie przeniesienia napędu zastosowano sztywny most to zawieszenie jest zależne

 

 

buahahha - znowu coś wymyśliłeś - gdzie Ty znowu wyczytałeś że napisałem, że "niva ma most z niezaleznym zawieszeniem z tylu "??

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje ponownie i po raz ostatni odwiedzic biblioteke czy to wirtualna czy tez rzeczywista i zapoznac sie z budowa mostow i nazewnictwem, ksiegarnie tez sa dostepne, dla chcacego nic trudnego - niestety jeden warunek "chcacego" :icon_rolleyes:

 

I dla twojej i innych wiadomosci podaje rodzaje mostow:

a) Most napedowy (zwany sztywnym)

b) most z niezaleznym zawieszeniem - rownoleglym prowadzeniem kol (jaki wystepuje w nivie i innych pseudo terenowkach)

c) most z niezaleznym zawieszeniem - polosiami wahliwymi (wystepujace w samochodach ciezarowych np. tatrach)

 

Reszte sugeruje sobie doczytac w odpowiedniej litaraturze, bo szkoda mojego czasu na ten poziom dyskusji.

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahhhaa

co post to zaprzeczenie

najpierw sarkastycznie pytasz:

od kiedy niva ma most z niezaleznym zawieszeniem z tylu

a potem piszesz:

b) most z niezaleznym zawieszeniem - rownoleglym prowadzeniem kol (jaki wystepuje w nivie i innych pseudo terenowkach)

 

:banghead: :banghead: :banghead: :biggrin:

czyli dla ciebie fiat 125p ma z tyłu sztywny most a łada od 2101do2107 ma most z niezależnym zawieszeniem?????buahahhaaaaaaa :banghead: :biggrin:

 

 

 

 

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was chłopaki kulturalnie - nic już nie piszcie w tym temacie, bo mi powoli wstyd, że go założyłam :(. Kto będzie chciał poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie zawieszeń, półosi, mostów itp. z pewnością sięgnie po fachową literaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i pomyśleć , ze początkiem tego piekła było niewinne zapytanie o popularny radziecki samochód terenowy. Jebnij mu, jebnij, jebnij ... ;) Pzdr i kompromisu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was chłopaki kulturalnie - nic już nie piszcie w tym temacie, bo mi powoli wstyd, że go założyłam :(. Kto będzie chciał poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie zawieszeń, półosi, mostów itp. z pewnością sięgnie po fachową literaturę.

 

 

Bardzo przeproaszam za to cale zamieszanie i obiecuje juz wiecej podnioslych dyskusji nie wszczynac w Twoich tematach...

:icon_mrgreen:

 

P.S.

Mam nadzieje ze doszlismy z Konradem1f do konsensusu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10373651

 

Jedyne co moge powiedziec w temacie to to ze nie kupuj nivy z gazem, chyba ze jestes hardkorem . Wystepuja nivy z dobrym francuskim silnikiem diesla, prostyi ekonomiczny. I dodatkowy plus ze damochodzik nie ebdzie bał sie wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle sobie ... daj spokoj z niva , znajdz ladna vitare cabrio ;)

autko zacne i w terenie lajtowo tez spokojnie pomyka. polecam wersje z 3b. automatem . u mnie juz dwie kolezanki smigaja takimi , mega zadowolone :)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...