Skocz do zawartości

Wyjęcie aku. bez zdejmowania baku?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was miał wątpliwą przyjemność wyjmowania akumulatora z ST1050? W serwisówce doczytałem się że aby wyjąć aku. trzeba wykonać następujące czynności:

 

1.Remove the seat.

2.Disconnect the battery.

3.Remove the rear bodywork.

4.Remove the fuel tank (o zgrozo!).

5.Remove the battery strap.

5.Take the battery out of the case.

 

Czy udało się komuś wyjąć aku. bez zdejmowania baku (oczywiście nie uszkadzając niczego)? W ramach przygotowania moto do zimy chciałem zatankować bak do pełna i wyjąć aku, jednak okazuje się to niemożliwe (zdejmowanie pełnego baku to zadanie chyba niezbyt przyjemne). Jeśli zaś zatankuję bak po wyjęciu aku to na wiosnę go nie włożę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w ST1050, ale "zdjęcie" pełnego baku w Fazerze to pikuś. Wykręcasz dwie śruby pod kierownicą, a bak jest na zawiasie. Podnosisz go do wysokości, przy której możesz się dobrać do akumulatora i gotowe. Nie ma się czego bać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem się bardziej wnikliwie w service manual i niestety okazuje się że aby wyjąć zbiornik paliwa trzeba zdjąć osłony. Wychodzi na to że żeby wyjąć akumulator trzeba rozebrać pół motocykla... paranoja! Czy demontaż akumulatora na zimę jest naprawdę konieczny? (motocykl stoi w garażu, temperatura raczej nie spada poniżej 0 stopni C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem się bardziej wnikliwie w service manual i niestety okazuje się że aby wyjąć zbiornik paliwa trzeba zdjąć osłony. Wychodzi na to że żeby wyjąć akumulator trzeba rozebrać pół motocykla... paranoja! Czy demontaż akumulatora na zimę jest naprawdę konieczny? (motocykl stoi w garażu, temperatura raczej nie spada poniżej 0 stopni C).

 

 

 

Moim zdaniem nie.Pod pewnymi oczywiście warunkami.Ja co jakiś czas doładowuję aku prostownikiem i na wiosnę wszystko jest ok.Czasami w zimie jeżdżę jakimś moto,ale wtedy też doładowuję aku.

Z innej beczki ,znam przypadek ,gdzie koledze w zimie spaliła się cała instalacja.Przyczyna nieznana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie.Pod pewnymi oczywiście warunkami.Ja co jakiś czas doładowuję aku prostownikiem i na wiosnę wszystko jest ok.Czasami w zimie jeżdżę jakimś moto,ale wtedy też doładowuję aku.

Z innej beczki ,znam przypadek ,gdzie koledze w zimie spaliła się cała instalacja.Przyczyna nieznana

 

 

Nie jest konieczny, Ja nigdy nie wyjmuję.

 

Ok. Czyli nie wyjmuję, podłącze do automatycznej ładowarki. Jak padnie to się będę martwił na wiosnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie podłączony, to nic mu nie będzie :D

 

Ale ty tam masz żelowy czy zwykły? Bo jak zwykły to nie wiem czy nie trzeba dolewać wody do niego, bo jeśli tak, to by trza było wyciągać...

 

Wygląda na bezobsługowy, nie ma nigdzie żadnej pokrywy, korków itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby zdejmowania zbiornika paliwa. Wyjmowałem aku wielokrotnie i ze szczególnym okrucieństwem :icon_mrgreen:

Trzeba tylko odkręcić od zbiornika mocowanie kanapy, ale to tylko dwie nakrętki, żaden problem.

Tu jest fotka mocowania:

http://www.bikepics.com/pictures/1230889/

Edytowane przez Vlaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby zdejmowania zbiornika paliwa. Wyjmowałem aku wielokrotnie i ze szczególnym okrucieństwem :icon_mrgreen:

Trzeba tylko odkręcić od zbiornika mocowanie kanapy, ale to tylko dwie nakrętki, żaden problem.

Tu jest fotka mocowania:

http://www.bikepics.com/pictures/1230889/

 

Ty masz chyba ten nowy "metalowy" zbiornik... U mnie mocowanie kanapy jest zintegrowane ze zbiornikiem, nie da się go odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...