Skocz do zawartości

Suzuki GSX750S Katana problem z instalacją elektryczną


jurekkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

sprawa polega na tym iż potrzebuje schematu instalacji elektrycznej. oto dane motocykla:

Suzuki GSX750S Katana

rok produkcji 1983 (chyba ponieważ tego nie mogłem znaleźć ale rocznik od 81 do 84max)

tych motocykli jest bardzo mało w Polsce.

nagmatwałem w instalacji a dokładniej koło aku jakie kable idą do aku i przy regulator napięcia-alternator o te kabelki mi chodzi jeżeli ktoś ma schemat bądź ma suzuki gsx750s i jest chętny mi opisać gdzie jaki kabel szedł będę wdzięczny (dodam że znam się trochę na instalacjach więc o zrozumienie będzie łatwo co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynszyl ja mam tylko papierowa serwisowke, wiec niestety nic przeslac nie moge. Obie wersje na Europe i US sa pod wzgledem instalacji ladowania jednakowe i polegaja na puszczenia jednego z kabli pradowych altka na przelacznik swiatel w kierownicy i dopiero z powrotem.

Z altka wychodza kable zolty, bialo niebieski i zielono bialy. Dwa pierwsze ida wprost do regla, a zielono bialy idzie do prawego przelacznika swiatel na kierownicy i stamtad wraca bialo czerwonym do regla. z tego ostatniego wychodzi jeszcze kabel czerwony ktory idzie pod bezpiecznik 15A i stamtad do plusa baterii.

Oprocz tego na plusie baterii siedzi o wiele grubszy kabel zolto zielony idacy do przekaznika rozrusznika i potem do rozrusznika.

Jezeli masz to rozwiazanie instalacji to musisz zwrocic uwage na jakosc polaczen przewodow w przelaczniku swiatel i na masowanie regla, ktory siedzi na puszce baterii i przez nia zwykle ma bardzo kiepska mase.

 

Druga mozliwoscia tej instalacji jest wprowadzone w polowie 83r rozwiazanie standartowe - 3 zolte kable z altka ida do regla, ktory masowany jest kablem czarnym i pradowy kabel ( czerwony ) idzie jak poprzednio do baterii . Na puszce bezpiecznikow jest rozdzielnia kabli z ktorych jeden pradowy idzie do stacyjki a stamtad do przelacznika swiatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...