Skocz do zawartości

Simson=brak świateł


Ghostraider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem zaczął się od tego, że tylna lampa co chwile mi gasła i zapalała się a wczoraj jak włączyłem simsona to działały dobrze, ale jak wyłączyłem i znowy włączyłem to już ani przednia ani tylna lampa nie świeciła :) Żarówki są ok więc nie wiem co to jest. Na pierwszy rzut oka nie widać żeby to było coś z kablami ale jutro zobacze dokładniej jak będę go widział.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na cewke. jesli pala sie tylko postojowe to na pewno to

 

Narazie nie mam postojowych, więc nie wiem czy to cewka poszła. Nie byłem zobaczyć kabli dzisiaj bo cały dzień leje deszcz i nie bardzo chciało mi sie 2 km na rowerze jechać je zobaczyć. Najpredzej będę tam w sobote, więc wtedy napisze coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na cewke. jesli pala sie tylko postojowe to na pewno to

 

Narazie nie mam postojowych, więc nie wiem czy to cewka poszła. Nie byłem zobaczyć kabli dzisiaj bo cały dzień leje deszcz i nie bardzo chciało mi sie 2 km na rowerze jechać je zobaczyć. Najpredzej będę tam w sobote, więc wtedy napisze coś więcej

 

Jeszcze jest jedna mozliwosc. Jesli masz ELBE to mogl ci sie z niej wysunac kabel - tedy nie dzialaja kazde swiatla. Ew kabel od cewki do swiatel wysunal sie ze stacyjki

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna mozliwosc. Jesli masz ELBE to mogl ci sie z niej wysunac kabel - tedy nie dzialaja kazde swiatla. Ew kabel od cewki do swiatel wysunal sie ze stacyjki

 

Narazie ELBA jeszcze w domku leży nie podłączona więc to napewno nie to bo przedtem działało bez niej dobrze. Pytałem się kumpli którzy mają simsony i oni też powiedzieli, że to najprawdopodobniej jest cewka prz y magnecie, więc mam do was pytanie czy trudno jest ją wymienić :?: Jestem dopiero początkującym mechanikiem mojej bryki więc jeszcze nigdy nie robiłem czegoś takiego. czy moge przy tym coś zepsuć czy spalić :?: I czy dało by rade zrobić to bez ponownego ustawiania zapłonu??Wątpie w to ale zawsze można się spytać :)

 

Dzisiaj zaczął u mnie śnieg padać to nawet mi sie odechciewa coś robić przy simsonie bo i tak nie bede mógł tego przetestować podczas normalniej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem ostatnjo cewke ładowania-banał. Zdejmujesz magneto (potrzeba sciagacza) odkrecasz płytke twornikowa i wymieniasz cewke. Nowa kosztuje ok 30 zł, jak bedziesz przyczepiac do niej kabel od swiateł to uwazaj zeby nie naruszyc zwojów. Pozatym czeka cie ustawianie zapłonu, chyba ze masz ryski na kole zamachowym, karterze i płytce twornikowej

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem kable i wszystkie są ok. Narazie nie sprawdziłem miernikiem czy jest na nich prąd bo dopiero dzisiaj sobie takie cudeńko sprawiłem :) Niestety coraz bardziej wygląda mi to na cewke :D A do tego nie można jej kupić i mnie w mieście :D . A ryski na plytce twornikowej i kole zamachowym mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...