Skocz do zawartości

Motor odpala tylko po dodaniu gazu


tosz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam taki mały problem ze swoją CBF 600. Moto z 2004r. więc na gaźniku.

 

Problemy są następujące:

Na zimnym silniku (temp zewn. 20C) pomimo włączonego ssania motor nie odpala bez dodania gazu. Żeby załapał trzeba trochę ruszyć manetką. I wtedy pomimo załapania potrafi chwilę dławić się przy 800rpm, dopiero wkręcenie na chwilę ponad 2krpm powoduje że zostaje na 2krpm, rozgrzewa się i dalej już chodzi w porządku. Rozgrzany odpala od razu, bez ssania.

 

Druga rzecz to że na rozgrzanym silniku, na luzie, przy gwałtownym dodaniu gazu silnik jakby się lekko dławił przez pół sekundy i dopiero potem się wkręca. Przy jeździe nie zauważyłem tego typu zjawisk.

 

Co może być przyczyną takiego zachowania silnika? Co powinienem sprawdzić?

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam taki mały problem ze swoją CBF 600. Moto z 2004r. więc na gaźniku.

 

Problemy są następujące:

Na zimnym silniku (temp zewn. 20C) pomimo włączonego ssania motor nie odpala bez dodania gazu. Żeby załapał trzeba trochę ruszyć manetką. I wtedy pomimo załapania potrafi chwilę dławić się przy 800rpm, dopiero wkręcenie na chwilę ponad 2krpm powoduje że zostaje na 2krpm, rozgrzewa się i dalej już chodzi w porządku. Rozgrzany odpala od razu, bez ssania.

 

Druga rzecz to że na rozgrzanym silniku, na luzie, przy gwałtownym dodaniu gazu silnik jakby się lekko dławił przez pół sekundy i dopiero potem się wkręca. Przy jeździe nie zauważyłem tego typu zjawisk.

 

Co może być przyczyną takiego zachowania silnika? Co powinienem sprawdzić?

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Sprawdził bym filtr powietrza, czy nie jest czasem zapchany, co do zapalenia silnika z dodaniem ciut gazu przy zimnym silniku nie dopatrywał bym się tu niczego złego. Jednak zamulenie na gorącym nie jest normalne. Miałem podobny efekt w SC24 i pomogło wymienienie filtra powietrza oraz uszczelnienie gumowych króćców łączących gaźniki z głowicą (dokręcenie opasek zaciskowych)

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...