Skocz do zawartości

Na co zwrócic uwagę przed kupnem Drag Stara 650? (XVS650)


Gość Maar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stary, to kupuj Draga 1100 lub, jesli masz odwage i nie boisz sie na poczatku troche niepewnosci, Waldka/Radka 1600 :buttrock:

Maszyny posluza Ci na ladnych kilka/kilkanascie lat :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ch*j wiecej pisac ??

 

Majkel, chrzanisz jak potłuczony. po co? a choćby po to, żeby gość porywając się na te 350kg nie połamał nóg zaraz na parkingu przed pierwszą jazdą; historia zna takie przypadki

dlaczego, kurna, co drugi który po paru latach na armaturze przywykł do masy, własności jezdnych itp wielkich cruiserów uważa, że nowi mogą od razu pakować się na takie walce? mogę zrozumieć, że zamiast xvs650 poleca się 1100: gabaryty te same, masa wprawdzie 35kg większa, ale przy niskim środku ciężkości można ją wybaczyć. ale kurde "wildek" to kolejne z górką 35kg, a to już nie jest paczka papierosów. po 20h na kursie ludzie mają problemy z utrzymaniem 180kg typowej "500", a Ty tu wciskasz gościowi że odwaga wystarczy mu do opanowania grubo ponad 300...

potem mamy talenta, które takimi czołgami przejeżdżają skrzyżowania 8kmh asekurując się nogą wysuniętą do przodu jak na crossie :banghead: bo mieli odwagę, co to teraz skutkuje niepewnością

"lans über alles" :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel, chrzanisz jak potłuczony. po co? a choćby po to, żeby gość porywając się na te 350kg nie połamał nóg zaraz na parkingu przed pierwszą jazdą; historia zna takie przypadki

dlaczego, kurna, co drugi który po paru latach na armaturze przywykł do masy, własności jezdnych itp wielkich cruiserów uważa, że nowi mogą od razu pakować się na takie walce? mogę zrozumieć, że zamiast xvs650 poleca się 1100: gabaryty te same, masa wprawdzie 35kg większa, ale przy niskim środku ciężkości można ją wybaczyć. ale kurde "wildek" to kolejne z górką 35kg, a to już nie jest paczka papierosów. po 20h na kursie ludzie mają problemy z utrzymaniem 180kg typowej "500", a Ty tu wciskasz gościowi że odwaga wystarczy mu do opanowania grubo ponad 300...

potem mamy talenta, które takimi czołgami przejeżdżają skrzyżowania 8kmh asekurując się nogą wysuniętą do przodu jak na crossie :banghead: bo mieli odwagę, co to teraz skutkuje niepewnością

"lans über alles" :icon_razz:

jsz

 

 

 

z tym sie zgadzam w 100% . nie mam nawet zamiaru rzucac sie na 300kg ! dlatego pytalem o 650 choc rozwazam 1100 tutaj juz nie ma takiej roznicy.

 

ale to jest zajebiste :biggrin: "potem mamy talenta, które takimi czołgami przejeżdżają skrzyżowania 8kmh asekurując się nogą wysuniętą do przodu jak na crossie "

nawet boje sie pomyslec ze ktos moze powiedziec ....o pajac mial kase kupil ladny motor a jezdzic nie potrafi ........ :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi tylko o stwierdzenia ze dla faceta co ma 33 lata, troche oleuma w glowie i dylemat co kupic a ma kase, propozycja Wildka jest godna uwagi.

I z tego co wywnioskowalem, motocyklami juz smigal ( bez prawka, ale zawsze )

Aspektt wagowe, zwrotnosciowe, parkingowe pozostawiam do wlasnego rozwazenia i uwagi zainteresowanemu.

Sadze ze zna troszke uklad tego forum i dzial criuser/chopper i tam ma setki stron porównawczych o parametrech technicznych :buttrock: :clap:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wypowiedzi Michaelpl i nijak sie to ma z jego wcześnijszymi wypowiedziami z czasów kiedy ujeżdżał 650 w UK.

Miałem 650 (dwa sezony) mam VZR-a i uważam, że to jest właściwa kolejność. Zaczynanie od Wildka (wiem co mówię, bo jeździłem z kolegą co go ma), nie jest najlepszym pomysłem nawet jak masz 'olej w głowie'.

Jak masz pieniądze to co to za problem za sezon lub dwa wymienić na większą maszynę.

A i tak wybór należy do ciebie. Miłej jazdy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynanie od Wildka (wiem co mówię, bo jeździłem z kolegą co go ma), nie jest najlepszym pomysłem nawet jak masz 'olej w głowie'.

 

Jeszcze raz pragne zaznaczyc, ze ze zrozumieniemprzeczytałem pierwszypost kolegi w ktorym jest napisane ze jezdzil juz motocyklami wczesniej bez prawka, czyli ... ma obeznanie z 2oo.

A co do moich wypowiedzi z czasow UK.

Tam po 15 letniej przerwie, kupowalem rozne motocykle dopasowywujac sie do tego odpowiedniego. :icon_mrgreen:

Z racji tanizny i szerokiej gamy motocykli, na poczatku byla Honda CD 250, krotko Honda 500 ( maly Goldas )potem Honda Sadow 600, pozniej Drag 650 i mial byc 1100, ale .... trafil sie Waldek. :crossy: :notworthy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pragne zaznaczyc, ze ze zrozumieniemprzeczytałem pierwszypost kolegi w ktorym jest napisane ze jezdzil juz motocyklami wczesniej bez prawka, czyli ... ma obeznanie z 2oo.

 

Na kursie nauki jazdy też jeżdżą motocyklami (przynajmniej mam taką nadzieję), a czy potrafia jeździć?

A propo czytania ze zrozumieniem:

Pierwsze primo: to czy zadając takie pytanie nie znaczy, że 'obeznanie z 2oo' to nie jest takie wielkie.

 

A co do moich wypowiedzi z czasow UK.

Tam po 15 letniej przerwie, kupowalem rozne motocykle dopasowywujac sie do tego odpowiedniego. :icon_mrgreen:

Z racji tanizny i szerokiej gamy motocykli, na poczatku byla Honda CD 250, krotko Honda 500 ( maly Goldas )potem Honda Sadow 600, pozniej Drag 650 i mial byc 1100, ale .... trafil sie Waldek. :crossy: :notworthy:

Uważam, że droga, która przeszedłeś jest drogą słuszną.

Drugie primo: Po 15 letniej przerwie to 'obeznanie z 2oo' miałeś?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie nauki jazdy też jeżdżą motocyklami (przynajmniej mam taką nadzieję), a czy potrafia jeździć?

A propo czytania ze zrozumieniem:

Pierwsze primo: to czy zadając takie pytanie nie znaczy, że 'obeznanie z 2oo' to nie jest takie wielkie.

Uważam, że droga, która przeszedłeś jest drogą słuszną.

Drugie primo: Po 15 letniej przerwie to 'obeznanie z 2oo' miałeś?

Pozdrawiam

 

 

 

kursu prawa jazdy kat A i jego przebiegu nie biore pod uwage i nigdzie sie on nie znajdzie w mojej osobistej historii jazdy motocyklem !!! traktuje go jako epizod ,ktory niestety musialem w koncu zaliczyc .

 

Byc moze jak ktorys z was bylby instruktorem mozna by sie czegos nauczyc itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]zaznaczam ze to pierwszy motocykl ktorym mam zamiar jezdzic calkiem legalnie(tzn. z prawkiem )

 

To jak mozna sie odniesc do tego zdania ?

Masz jakies doswiadczenia czy nie ?

Czy rzeczywiscie proponowanie Waldka 1600 bylo lekko przesadzone :icon_mrgreen: :buttrock:

 

Drugie primo: Po 15 letniej przerwie to 'obeznanie z 2oo' miałeś?

 

Mialem, bo jezdzilem od 17 roku zycia a tego sie nie zapomina :crossy: :clap: :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micheal nasza dyskusja zaczyna sie robić zbyt długa, zbyt osobista i odbiega od tematu, chyba że RikiM zmieni temat na:

Na co zwrócić uwagę przed kupnem Wild Stara 1600, porady?

 

 

haha nie zezryjcie sie nawzajem :bigrazz:

WILD STAR 1600 to duza przesada jak dla mnie (chce jezdzic ,czerpac z tego przyjemnosc ,a nie spocony juz na motocykl wsiadac :bigrazz:)

 

jasne ze jazdy na motocyklu sie nie zapomina ,nie mozna .Tylko trzeba bardziej uwazac ( technika,wiekszy ruch, drogi ,..... jak byly tak sa do dupy i zle oznakowane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ehoo, bo odbiagamy od meritum sprawy.

Koniec kropka :notworthy: :lalag:

Niech teraz Riki sam kombinuje co wybrac :icon_mrgreen: :clap: :buttrock:

 

 

 

 

 

 

taa Riki z dnia na dzien robi sie coraz glupszy jesi chodzi o wybor motocykla :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...