Skocz do zawartości

Na co zwrócic uwagę przed kupnem Drag Stara 650? (XVS650)


Gość Maar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z tym. Moj kumpel ma drag stara 650 i ciut dla mnie za slabiutki,

 

Hehehehe. To o mnie :D

No cóż... Nigdy nie ma tak, żeby nie mogło być lepiej... Zgodzę się z Lunchem że tak z 10 koników odmieniłoby całkowicie ten motocykl. Do jazdy solo jest jak najbardziej ok, ale już z plecaczkiem - chroniczny skurcz nadgarstka :)

Wracając do tematu - Oczywiście zgadzam sie z tym co pisali moi przedmówcy. Uruchom silnik, poczekaj jak sie rozgrzeje, przegazuj kilka razy, sprawdz dokładnie czy gdzies sie nie leje. Jest tez bardzo prosta metoda SPRAWDZ STAN WSZYSTKICH SRUB W SILNIKU - JESLI WYKAZUJĄ DUŻE "ZUŹYCIE" TO ZNACZY ZE W DANYM ELEMENCIE BYŁO CZĘSTO GRZEBANE :D, choć jeśli przebieg prawdziwy to w sumie nie powinno być nic ruszane poza pokrywą filtra oleju i zaworów. Po 12 000 km zawory powinny byc conajmnier raz regulowane . Posłuchaj dokładnie czy nie za głośno pracują. Charakterystyczny gwizd łańcuszka rozrządu nie jest czymś, czego mógłbyś sie obawiać. Tak samo ze sprzęgłem. Głośno chodzi i już - taki jego urok, zresztą z tego co wiem w 1100 nie udało sie tego wyeliminować. Zwróc uwagę na kolanka wydechów - jeśli odbarwione, to albo moturek dostawał nieźle w pi..ę albo gaźniki źle ustawione. Ja ze swojej strony polecam ten motorek. Silniczek to nic innego jak sprawdzona konstrukcja z Virago 535. W sumie nie do zajechania. Przebiegi rz edu 150 tys km bez remontu nie są niczym niezwykłym. Wszystko jednak zależy od zasobności Twojego portfela. Jeśli nie bedziesz miał więcej kasy na ewentualne dodatkowe wydatki, to oczywiście zwroc uwagę na wszystko - opony, akumulator, hamulce. We wszystkich motocyklach serii V-Star jest jeden mankament - linka prędkościomierza przy przednim kole nie ma żadnego zzabezpieczenia. W każdej chwili można ją wykręcić i.... zrobić jakieś 10 tyś w tył...:D

Dlatego uważnie obejrzyj motorek. Trafić na dobry egzemplarz wcale nie jest trudno. Nawet jeśli miał zrobione 22 tyś, a wszystko gra, to nie masz się czym obawiać.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu. Jak już kupisz to może się spotkamy. Widzę że jesteś z Krakowa. Odezwij sie na priv.

Pozdrawiam.

OzzY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwagę na kolanka wydechów - jeśli odbarwione, to albo moturek dostawał nieźle w pi..ę albo gaźniki źle ustawione.

 

a może po prostu poprzedni właściciel za długo jeździł na "ssaniu" rozgrzewając moto..... ? niekoniecznie musiał dostawać w pi...ę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę na stan szprych w tylnym kole' date=' lubią się luzować.

Ten typ tak ma , ponoć za duża masa w stosunku do ilości szprych , a objawia się to charakterystycznym "klikaniem" podczas jazdy. [/quote']

 

Miałem ten model moto, potwierdzam, że się luzują co prawda moje niewprawne ucho tego "klikania" nie wyłapało :roll: ,ale szprychy to żaden problem :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, w niedziele sprzedaje swojego Burgmana i mam zamiar kupić Drag Stara 650 classic. Sporo ogłoszeń jest na allegro, ceny zróżnicowane. Na co zwrócić uwage przy zakupie Drag Stara? Dodam ze dysponuje kwotą do 15 tys zł. Rozważałem też nad zakupem Maraudera ale nie przepadam za hałasem łańcucha :buttrock:

 

Prosze o porade użytkowników tej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w niedziele sprzedaje swojego Burgmana i mam zamiar kupić Drag Stara 650 classic. Sporo ogłoszeń jest na allegro, ceny zróżnicowane. Na co zwrócić uwage przy zakupie Drag Stara? Dodam ze dysponuje kwotą do 15 tys zł. Rozważałem też nad zakupem Maraudera ale nie przepadam za hałasem łańcucha :buttrock:

 

Prosze o porade użytkowników tej marki

 

 

Drag Star to bardzo dobry pomysł, ale kup lepiej pojemność 1100.

 

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ni eposiadam tyle gotówki na 1100 classic. Myślałem nad zakupem Maraudera, Vulacana i Shadow, wybrałem Drag Stara głównie ze względu na wał Kardana.

Czy pojemność 650 wystarcza do tego motocykla? Jeżdże głównie sam, ale też z żoną na przejażdzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego sprzedaje i niedługo bedzie w Polsce :lapad:

Jak poczekasz ze dwa, trzy tygodnie to go sobie ogladniesz w Warszawce a info znajdziesz na tym forum.

Jakie chcesz info ???

Ja smigalem sam i dla mnie jest OK. Nawet na dłuzsze trasy. Nie wypowiem sie o placaczku i obciazeniu, bo .... nie wiem

Techniczne ??? Niezawodny, prosty w obsłudze, łatwy w prowadzeniu, ideal :icon_twisted:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Zamierzam zakupić w najbliższym czasie DragStara 1100 rocznik mniej więcej 2004-2005 Pomóżcie prosze jaki wybrać sprowadzony ze stanów czy może eurpejczyka? i na co zwrócić uwagę czy są jakieś sposoby sprawdzenia poszczególnych podzespołów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam zakupić w najbliższym czasie DragStara 1100 rocznik mniej więcej 2004-2005 Pomóżcie prosze jaki wybrać sprowadzony ze stanów czy może eurpejczyka? i na co zwrócić uwagę czy są jakieś sposoby sprawdzenia poszczególnych podzespołów

 

Pozdrawiam

Poczytaj to: http://forum.motocyklistow.pl/Poradnik-KUP...YKLA-t2263.html

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...